Kinezi

Kom ce se Kinezi prikloniti carstvu?

  • Radikali

    glasova: 4 11,1%
  • DS

    glasova: 4 11,1%
  • LDP

    glasova: 1 2,8%
  • Sulejman Ugljanin

    glasova: 2 5,6%
  • Kinezi ce napraviti svoju stranku

    glasova: 25 69,4%

  • Ukupno glasova
    36
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
2.331
Nesto sam razmiljao. Kinezi su kod nas posle Siptara,Roma i Madjara najveca nacionalna manjina i njih uopste nije malo. Realno koliko ima mogli bi realno da udju u narodnu ili barem u gradsku skupstinu. Sta mislite ko ce se prvi setiti brace Kineza i ukljuciti ih u svoj program i kampanju? Ja vec mogu da zamislim kako ce Kinezi u buducnosti imati ulogu danasnjeg Palme.
 
Šta je sa Bošnjacima , Slovacima , Hrvatima ...

Ne verujem da ih ima više od 10.000

Between 10,000 and 20,000 [1] Chinese are estimated to live in Belgrade; they began immigrating in the mid-1990s. Blok 70 in New Belgrade is known locally as the Chinese quarter

http://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade#Demographics

Po Wikipediji ih ima između 10 - 20 000. Što samo znači da ih je više.

Ipak, još uvek je to više nego marginalan broj za bilo kakvo ozbiljnije političko delovanje.
 
Kinezi vec odrzavaju kontakte sa NKPJ-om,tako da im ne treba nijedna druga ideoloski suprotna partija.Ako se NKPJ zalaze za marksizam-lenjinizam i drzi u kancelariji sliku Mao Ce Tunga,zasto bi uopste jedan kinez bilo sta drugo negovao sem maoizma?

Dakle fali ti cetvrta opcija - NKPJ!
 
a sta je sa pravima bubamara.
ima ih dosta, nisu ni sa kim ratovale, lepo izgledaju, deca ih vole, a i kaze se ` let,let bubamaro donesi mi pismo`?
 
Between 10,000 and 20,000 [1] Chinese are estimated to live in Belgrade; they began immigrating in the mid-1990s. Blok 70 in New Belgrade is known locally as the Chinese quarter

http://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade#Demographics

Po Wikipediji ih ima između 10 - 20 000. Što samo znači da ih je više.

Ipak, još uvek je to više nego marginalan broj za bilo kakvo ozbiljnije političko delovanje.

Na nivou drzave da, ali na nivou grada....
 
Pa i nisu ilegalno, posto im je ova drzava dozvolila da se nasele na njenoj teritoriji. Realno bez njih ogromna vecina Srbije ne bi imala sta da obuce...

Netacno. Ilegalno su ovde, nemaju papire i snalaze se kako ko. Da nije njih, ne bi nam propadala textilna industrija i ostalo sto uvoze. Ljudi bi radili i imali vise para za kvalitetnije oblacenje, igracke i ostalo. Sve sa papirima, da placa porez - sve bez papira, napolje.
 
Hm, mene zanima... obzirom na brojku... postoji li neki kinesko groblje... mislim, pa valjda crkavaju... ili blesavi Srbi po restoranima pojedu... rahmetli čajneze...
 
Netacno. Ilegalno su ovde, nemaju papire i snalaze se kako ko. Da nije njih, ne bi nam propadala textilna industrija i ostalo sto uvoze. Ljudi bi radili i imali vise para za kvalitetnije oblacenje, igracke i ostalo. Sve sa papirima, da placa porez - sve bez papira, napolje.

Brate,vrati se nekoliko godina unazad i seti se Slobinih putesestvija u Kinu. Nakon toga, gle slucaja, Kinezi navalise u Srbiju. Nemoj da si naivan.

Drugo ja sam rekao da ih je Srbija pustila da se ovde nasele a to ipak ne znaci da su oni legalno ovde.

Trece : Kinezi spasavaju siromasne gradjane od monopola koje drze fabrike ''Visoke mode''. Svi na zapadu kupuju Kinesko.
 
Brate,vrati se nekoliko godina unazad i seti se Slobinih putesestvija u Kinu. Nakon toga, gle slucaja, Kinezi navalise u Srbiju. Nemoj da si naivan.

Drugo ja sam rekao da ih je Srbija pustila da se ovde nasele a to ipak ne znaci da su oni legalno ovde.

Trece : Kinezi spasavaju siromasne gradjane od monopola koje drze fabrike ''Visoke mode''. Svi na zapadu kupuju Kinesko.

1. Upravo tako. Nemaju papire, samo se zmurelo dok su ilegalni imigranti ulazili. Onda im je dopusteno da prodaju jeftinu robu bez poreza - sve za socijalni mir.

2. Pogledaj pod 1.

3. Da se kupuje kinesko na zapadu - to je tacno. Ali se ne kupuje svuda radioaktivno i otrovno. A kod nas to jos prolazi. Kontrole nema, jer niko nece da se bakce sa smrdljivim i osionim i bezobraznim zutacima, koji se deru, a niko ih ne razume. Dok se ne uvede reda - karantin.
 
1. Upravo tako. Nemaju papire, samo se zmurelo dok su ilegalni imigranti ulazili. Onda im je dopusteno da prodaju jeftinu robu bez poreza - sve za socijalni mir.

2. Pogledaj pod 1.

3. Da se kupuje kinesko na zapadu - to je tacno. Ali se ne kupuje svuda radioaktivno i otrovno. A kod nas to jos prolazi. Kontrole nema, jer niko nece da se bakce sa smrdljivim i osionim i bezobraznim zutacima, koji se deru, a niko ih ne razume. Dok se ne uvede reda - karantin.

Brate najveci proizvodjaci radioaktivnih igracki su Ameri...Ne bi trebao tako da pricas o Kinezima koji su dosli ovde, posto isto tako imas bezbroj Srba koji su ilegalno po belom svetu...
 
Hm, mene zanima... obzirom na brojku... postoji li neki kinesko groblje... mislim, pa valjda crkavaju... ili blesavi Srbi po restoranima pojedu... rahmetli čajneze...

Pa ja sam cuo da se oni kremiraju... Sta rade sa pepelom nemam pojma...

Ja sam čuo (apsolutno nisam siguran u ovo što pišem) da Kinezi vrećaju svoje mrtve u maticu radi nekog običaja ili tako nešto...
 

Back
Top