Da li verujete u magiju ??> :-/

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao, da li znate nekog ko skida crnu magiju, a da je iz Beograda ili u blizini?
Imam probleme, bila bih vam zahvalna kad biste mi dali kontakt nekog proverenog.
Pisite mi na privatnoj poruci.
Hvala.

Ja bajam i uklanjam krastice, zanoktice, vaske...to mi je specijalnost...:ok:

to brate
bacim nekome magiju i ja slomim nogu :lol:

Mora da su bacili zastitne cini...:lol:
 
Verujem u magiju, ali ne u nekom holivudskom abrakadabra smislu, znači Hudini, Koperfild, Blejn i ostali nisu magovi nego najobičniji madjioničari i iluzionisti koji su uložili čitav život u usavršavanje svojih trikova i zaradjuju na tome. To je čista ceremonija. Prava magija se krije na sasvim drugim mestima, često neočekivanim i ljudi koji se time bave su vrlo okultni, za njih jako malo ljudi zna, a ako su i poznati tu nema mnogo samopromocije kao u slučaju Kroulija, La Veja i ostalih šarlatana. Jedan od ljudi koji je zaista poznavao ove tehnike je Gurdjijev, on je bio neverovatno sposoban i obrazovan okultista, koji je izučio i metafiziku, sufizam, fakirizam, dervišizam, hipnozu i hiljade drugih stvari i magijskih tehnika da bi došao do odredjenih saznanja. Od poznatijih ličnosti u istoriji odredjena magijska svojstva, doduše bez neke discipline, imao je Raspućin, ruski mistik. Ali kao što rekoh prava magija, odnosno ovladavanje odredjenim trascedentnim energijama se uvek krije na drugim, neočekivanim mestima, vrlo je moguće da tajna društva upražnjavaju odredjene tehnike mada koliko i u kojoj meri to je pitanje. Obično neka baba iz nekog sela za koju niko ne zna kroz svoje bajalice i madjije ima mnogo direktniji i opasniji pristup crnoj magiji i može da napravi veće zlo nego neki šarlatan koji se razmeće svojim navodnim dostignućima ali malo je toga postigao. Razlog je u tome što ta baba uči nešto zasnovano na tihoj tradiciji i prenošenju, što može da bude veoma moćno i pogubno kad se ne daj Bože usmeri na nekog.

Znam za ljude koji su išli kod odredjenih osoba i radili crnu magiju protiv nekoga ko im je smetao ili kako bi vezali nekoga da bi oženio njihovo dete koje nema sreće u ljubavi, ili nešto slično. Rezultati toga su zapanjujući i efekti se ne mogu objasniti racionalnom logikom, ali vrlo često im se vraćalo to što su radili, jer je nepisano pravilo da kad nekome napraviš crnu magiju ona ti se vrati triput. U svakom slučaju sa tim se nikad ne treba petljati, a i treba dobro paziti na odredjene ljude, ljubomorne tetke čija deca nemaju mnogo uspeha i ostale jer takvi najčešće i pribegavaju ovakvim stvarima da bi preko tudje patnje i muke sebi pribavili blagostanje. Kao što rekoh znam za ljude kojima su se dešavale neke stvari, nije u pitanju nikakva laž i nije naivno, stoga treba biti vrlo oprezan.
 
Poslednja izmena:
Prava magija se krije na sasvim drugim mestima, često neočekivanim i ljudi koji se time bave su vrlo okultni,
Znam za ljude koji su išli kod odredjenih osoba i radili crnu magiju protiv nekoga ko im je smetao ili kako bi vezali nekoga da bi oženio njihovo dete koje nema sreće u ljubavi, ili nešto slično. Rezultati toga su zapanjujući i efekti se ne mogu objasniti racionalnom logikom, ali vrlo često im se vraćalo to što su radili, jer je nepisano pravilo da kad nekome napraviš crnu magiju ona ti se vrati triput. U svakom slučaju sa tim se nikad ne treba petljati, a i treba dobro paziti na odredjene ljude, ljubomorne tetke čija deca nemaju mnogo uspeha i ostale jer takvi najčešće i pribegavaju ovakvim stvarima da bi preko tudje patnje i muke sebi pribavili blagostanje. Kao što rekoh znam za ljude kojima su se dešavale neke stvari, nije u pitanju nikakva laž i nije naivno, stoga treba biti vrlo oprezan.

Kod dede u podrumu. :lol:

To veštičarenje su uglavnom budalaštine gde vračare kažu ljudima samo ono što ovi žele da čuju, ali da budem iskren, ne bi mi bilo svejedno da negde u sred noći naletim na babu u crnom. :mrgreen:
 
Kod dede u podrumu. :lol:

To veštičarenje su uglavnom budalaštine gde vračare kažu ljudima samo ono što ovi žele da čuju, ali da budem iskren, ne bi mi bilo svejedno da negde u sred noći naletim na babu u crnom. :mrgreen:

Jbg lako je tebi da to kažeš ali ja sam svedočio nekim dogadjajima koje nije tako lako objasniti. Ali nebitno, nije mi namera da bilo koga ubedjujem, ja verujem u to jer sam video neke stvari i to je samo moja stvar, ništa više. Samo ću reći da ako imate devojku ili dečka koji je iz neke manje sredine (mada i po većim gradovima) dobro pazite šta radite, pijete, jedete, preko čega prelazite kad odete kod njih, ili ako imate nekog u rodbini čijem detetu ne ide i ljubomoran je na vas, dobro pazite da mu ne dajete neke lične stvari, lične odevne predmete, odeću, obuću, slike i tome slično, ili da ne prespavate kod njih, jer iz toga svašta može da se izrodi. Ako vam traže nešto lično nikad ne dajte, samo toliko. A svako nek veruje u šta hoće, ja samo kažem šta je znam.
 
Pazi, čuo sam mnogo priča od starijih ljudi gde su im se dešavale neke čudne stvari, čak sam i prisustvovao nekima. Npr. od moja dva druga ćale je ostavio njihovu majku da bi se oženio nekom drugom ženom, a malo nakon venčanja je došao nazad i rekao da žali i da ni sam ne zna zašto je to uradio. Posle nekoliko god. njihova keva ode kod neke vračare u Bg i ova joj kaže da joj je neko vračao i opiše joj sve u detalje gde joj šta stoji u kući i kaže da pogleda unutar 4 nogara od kuhinjskog stola i u svakom od njih će naći po ekser (valjda, ne sećam se šta je bilo u pitanju) i stvarno kad su pomerali sto čuju da nešto zvecka unutra i kad su odvrnuli nogare, ispadnu ekseri. Onda, druga priča, jedan moj drugar se smuvao sa nekom likušom iz obližnjeg sela i kad je prvi put noćio kod nje, nađe ispod jastuka luk i hleb, a ispod kreveta nož i viljušku, ili tako nešto, davno je bilo. :lol: Znači. ima svakakvih ludaka i ostavljam mogućnost da tako nešto postoji, zato se i ne bih zajebavao sa takvim stvarima, i kao što ti kažeš, oni koji se stvarno bave time verovatno nisu jedni od onih koji će tako olako da se eksponiraju i puste da svako zna čime se bave. Samo kažem da ima mnogo prevaranata koji pričaju gluposti da bi izmuzli nekome novac, kao npr. oni debili po tv-u koji nagađaju neke najosnovnije stvari. Sećam se jedne priče od profe istorije na tu temu. Kaže, otišao kralj kod veštice da je pita za ishod bitke da bi znao da li se treba upuštati u istu, a ona mu kaže da će velika vojska pobediti, on sav ponosit ode u rat i izgubi. Na kraju dođe kod nje i pita je zašto ga je lagala, a ona mu kaže da je rekla da će velika vojska pobediti, ali nije rekla koja.

Btw, čuo sam previše priča o vračanju da bih ostao ravnodušan, tako da i hteo ne hteo ne mogu baš potpuno da neverujem u to. Kao ljudi koji kažu da neveruju u duhove, a kad su sami kući i šušne nešto što ne bi trebalo oni se uplaše. :)
 
Poslednja izmena:
Upravo, ljudi koji se time bave su obično potrošili godine na samousavršavanje, vrlo često i nasledjuju to kao porodičnu tradiciju ili po nekoj drugoj liniji. Ovi na TV-u su naravno šarlatani, to je samo zabava, kao Milan Tarot.

Ali poenta je da je u pitanju vrlo opasna i po žrtvu razorna praksa, koja često može da dovede i do ludila ili smrti (najčešće u vidu samoubistva). Toliko rasturenih porodica, uništene dece, uništenih života, medjutim ljudi su po prirodi skeptici i nisu skloni nekim sujevernim objašnjenjima. Današnja civilizacija uči ljude da je sve što im se dešava isključivo proizvod njih samih i njihovih osobina, ali šta kad je neko ko je imao recimo normalan i perspektivan život odjednom postao toliki maler da ništa ne može da potrefi, sve mu se u životu raspada, i sve to se odvija u korist nekog drugog kog on poznaje koji odjednom napreduje svom silinom, gotovo paralelno sa njegovom propašću i životnim padom. Tad se treba zapitati i tražiti pomoć.
 
Pa da. Najgore je što to i da nam se desi mi najverovatnije nećemo biti svesni, a kad postanemo svesni najčešće bude i kasno. Ja se iskreno trudim da izbegavam sve to, čak sam toliko sujeveran da nikad ne uzimam stvari koje nađem na ulici jer je možda bajano kao, mislim, glupost, ali šta znam, ušlo sujeverje pod kožu i gotovo. :lol:
 
Mongo je tesko verovati u nesto iz prica drugih,ali kada se iskusi sve postaje drugacije
Brat od strica koji je bio zdrav ko dren se odjednom razboleo,zeludac,stomak,smrsao 10 kg.Posetio sve moguce lekare doktore cak i u inostranstvu i sve rezultati pokazuju da je savrseno zdrav
I onda kada je ponestalo resenja,odlucili su da posete neku babu blizu Bg.Baba je sve do tancina opisala sta i kako zive,i ako je prvi put vide.
Rekla da su bacene neke madjije bla,blla.bla
I jos im kaze,sutra ce doci jedna osoba u kucu i trazice ti cigaru,ta osoba je te madjije bacila
I stvarno,sutradan,u kucu im dolazi prva komsinka koja im je cak i neki rod i trazi cigaru,kao zaboravila da kupi
Ima jos gomile takvih prica...
 
Mongo je tesko verovati u nesto iz prica drugih,ali kada se iskusi sve postaje drugacije
Brat od strica koji je bio zdrav ko dren se odjednom razboleo,zeludac,stomak,smrsao 10 kg.Posetio sve moguce lekare doktore cak i u inostranstvu i sve rezultati pokazuju da je savrseno zdrav
I onda kada je ponestalo resenja,odlucili su da posete neku babu blizu Bg.Baba je sve do tancina opisala sta i kako zive,i ako je prvi put vide.
Rekla da su bacene neke madjije bla,blla.bla
I jos im kaze,sutra ce doci jedna osoba u kucu i trazice ti cigaru,ta osoba je te madjije bacila
I stvarno,sutradan,u kucu im dolazi prva komsinka koja im je cak i neki rod i trazi cigaru,kao zaboravila da kupi
Ima jos gomile takvih prica...

Svaka čast, sjajan komentar. Upravo o tome se i radi, osobe koje se naprave lude i kao traže cigaru ili nešto slično, naravno žrtva teško može da posumnja o čemu se radi, a upravo na taj fazon se sve to postavlja. Zato čovek treba da bude vrlo vrlo oprezan, pogotovu ako je perspektivan i uspešan...
 
Evo šta se meni desilo.
Pre neku noć, legli da spavamo, i ja ko grom iz vedra neba, pitam mog dragog - Šta misliš da li sada upravo nekog jede krokodil? (nemam običaj da postavljam ovako glupa pitanja, a ni ne razmišljam o tome - ne znam šta mi bi)!?
Sutradan, kada se vratio sa posla, kaže mi, kako je onog afričkog fudbalera na treningu pojeo krokodil!!!! To je sve bilo pre neki dan, verovatno ste i čuli za jadnog sportistu...
Šta mi bi?
 
Mislim da je Artur Klark rekao kako je magija ustvari neotkriveni deo nauke, ili nesto slicno... Vikanska praksa ranije i sada, pri tom ne mislim one sto zastrane pa pomisle da pricaju sa djavolima i tome slicno (ali postoje strucnjaci i za takve), je vezana za prirodu. Nesto kao postovanje prirode i zivot po prirodnim pravilima. Vracanje i napici su smeske za uzimanje love lakovernim osobama.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top