Da li verujete u magiju ??> :-/

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cheaf:
sofffy:
DevouredSoul:
hahaha!ja imam moc telepatije!samo zamislis sliku te osobe crvsto i ona ce ti se javiti , okrenuti.... npr. kad neka moja drugarica koja nema pojma odgovara, ja zamisljam nju i citam lekciju i ona zna.ZNAM da zvuci glupo,ali tako je!!!!
E ako se sad nisam ismejao necu nikad. :lol:
nemoj tako...pa ona ima moc !i to TELEPATIJE!!! :wink: :P :P :P
 
Black_Swan:
Cheaf:
sofffy:
DevouredSoul:
hahaha!ja imam moc telepatije!samo zamislis sliku te osobe crvsto i ona ce ti se javiti , okrenuti.... npr. kad neka moja drugarica koja nema pojma odgovara, ja zamisljam nju i citam lekciju i ona zna.ZNAM da zvuci glupo,ali tako je!!!!
E ako se sad nisam ismejao necu nikad. :lol:
nemoj tako...pa ona ima moc !i to TELEPATIJE!!! :wink: :P :P :P
Imam i ja moc....kad se smejem zarazim i druge.Ha,ha,ha :lol:
 
Cheaf:
Black_Swan:
Cheaf:
sofffy:
DevouredSoul:
hahaha!ja imam moc telepatije!samo zamislis sliku te osobe crvsto i ona ce ti se javiti , okrenuti.... npr. kad neka moja drugarica koja nema pojma odgovara, ja zamisljam nju i citam lekciju i ona zna.ZNAM da zvuci glupo,ali tako je!!!!
E ako se sad nisam ismejao necu nikad. :lol:
nemoj tako...pa ona ima moc !i to TELEPATIJE!!! :wink: :P :P :P
Imam i ja moc....kad se smejem zarazim i druge.Ha,ha,ha :lol:
:lol: :D :D :lol: :lol:
 
Кулиража:
Alexandra9:
Nisam htela da te uvredim... samo kazem da sam od nekih osoba cula o ,,okultizmu'' u pravoslavnoj i katolickoj crkvi. Lepo je verovati u boga i sve to... ali... sta ako nam svi oni prikazuju samo dobru stranu svoje religije? Ne postoji religija koja je savrsena u svakom svom pogledu...

Gresis ovaj grdno gresis, jedini okultizam u pravoslavnoj crkvi je klecati k'o budala pred ikonom i moliti se nekome koga nikad nismo (niti cemo) videli :arrow: totalna zbluda i cisto gubljenje vremena.

Zasto je lepo verovati u boga? Koliko si sigurna u to da on postoji?
Za svaku nedoumicu se kaze: "tako je bog rekao" ili "tako pise u bibliji", ko god iznese neko misljenj koje je logicno oni kazu: "tako je bog rekao".

Naravno da ne postoji savrsena religija, sve je to zabluda. Bolje je verovati naucnicima koji i pokusavaju da nesto objasne i kojima su vrata uvek otvorena, a ne crkvi koja je zakone donela pre 2000 i kusur godina, zatim ih modifikovala na Vaseljenskim saborima (kako njima odgovara, naravno)...

I u koga sad verovati?
U boga cije je zakone pisao i kasnije prepravljao covek...zanimljivo.

Dok sam ja ziv bicu ateista, misljenje cu promeniti jedino ako vidim neki fizicki dokaz postojanja boga ili neceg slicnog.

Ja mislim da ti gresis.Njegovo prisustvo se vidi svakog dana,mozes to nazivati nekom silom,magijom,ili kako hoces,ali stvar je u tome da je to neopipljivo,i da fizicki dokaz ne znaci nista.
 
Cheaf:
T-a-n-j-a:
sofffy:
pa,licno meni,to je slatka stvarcica.vjestice,carobnjaci,sve je to ok.naravno,na mene su uticale charmedice i harry.....

Takodje :lol:
E jadne li ste vi kad se ugledate na likove iz serija i filma.Ja sam to radio ali sam bio 7 godina tada,a vi.... :?

Ko kaze,nije istina da ja verujem u to ili u bilo sta sa televizije.Volim da mastam i me iskljucujem postojanje nekinh sila jer nije dokazano da postoje a ni da ne postoje.
 
Evo ovako ja vidim sve ovo:Crkva nas uci da verujemo u Boga,on pretstavlja sve dobro na ovom svetu.Medjutim da bi svet funkcionisao kako treba i da bi doslo do ravnoteze mora da postoji i suprotno,odnosno lose(npr.dan i noc,svetlost i tama).Za sve lose je kriv necastivi ili kako ga vec zovu,uglavnom zna se da postoji u svim religijama olicenje dobra kao i zla.E sad moguce je da i Bog i djavo imaju svoje sluge.Mozda bi to objasnilo navodno postojanje dobrih i losih andjela i vestica i sl.E sad pitanje je da li verovati u sve ovo jer ni za sta ne postoji dokaz pa vi verujte u sta hocete.Ja mislim da sigurno postoji nesto,neka sila,ali ne znam to da definisem.
 
T-a-n-j-a:
Evo ovako ja vidim sve ovo:Crkva nas uci da verujemo u Boga,on pretstavlja sve dobro na ovom svetu.Medjutim da bi svet funkcionisao kako treba i da bi doslo do ravnoteze mora da postoji i suprotno,odnosno lose(npr.dan i noc,svetlost i tama).Za sve lose je kriv necastivi ili kako ga vec zovu,uglavnom zna se da postoji u svim religijama olicenje dobra kao i zla.E sad moguce je da i Bog i djavo imaju svoje sluge.Mozda bi to objasnilo navodno postojanje dobrih i losih andjela i vestica i sl.E sad pitanje je da li verovati u sve ovo jer ni za sta ne postoji dokaz pa vi verujte u sta hocete.Ja mislim da sigurno postoji nesto,neka sila,ali ne znam to da definisem.
U tome i jeste stvar sto mnogi misle da postoji neka sila koje nema.Ja na primer ne verujem u nikakve sile pa cak sam skeptican oko Isusa i Biblije.Mnogi ljudi veruju u nesto zato sto im se mozda jednom u zivotu desilo nesto lepo i sad "oni" misle da postoji nesto i onda oni se mole da dobiju jos toga lepoga a sto je vrlo moguce da ga nedobiju vise nikad.
 
Cheaf:
T-a-n-j-a:
sofffy:
pa,licno meni,to je slatka stvarcica.vjestice,carobnjaci,sve je to ok.naravno,na mene su uticale charmedice i harry.....

Takodje :lol:
E jadne li ste vi kad se ugledate na likove iz serija i filma.Ja sam to radio ali sam bio 7 godina tada,a vi.... :?

I posle kazu TV ne utice na ljude, utice i te kako, sreca pa ga se otarasih.
 
T-a-n-j-a:
Ja mislim da ti gresis.Njegovo prisustvo se vidi svakog dana,mozes to nazivati nekom silom,magijom,ili kako hoces,ali stvar je u tome da je to neopipljivo,i da fizicki dokaz ne znaci nista.

Da te cuvene nevidljive sile su svuda oko nas (mislio sam na gravitacionu i ostale :lol: ).

Jeste neopipljivo zato niko nikad nista nije ni video, a osetio je onaj koji je sanjao ili je bio u nekoj vrsti bunila.

Kako fizicki dokaz ne znaci nista? On bi resio sve dileme oko kojih se raspravljamo ovde :wink:

Evo ovako ja vidim sve ovo:Crkva nas uci da verujemo u Boga,on pretstavlja sve dobro na ovom svetu.Medjutim da bi svet funkcionisao kako treba i da bi doslo do ravnoteze mora da postoji i suprotno,odnosno lose(npr.dan i noc,svetlost i tama).Za sve lose je kriv necastivi ili kako ga vec zovu,uglavnom zna se da postoji u svim religijama olicenje dobra kao i zla.E sad moguce je da i Bog i djavo imaju svoje sluge.Mozda bi to objasnilo navodno postojanje dobrih i losih andjela i vestica i sl.E sad pitanje je da li verovati u sve ovo jer ni za sta ne postoji dokaz pa vi verujte u sta hocete.Ja mislim da sigurno postoji nesto,neka sila,ali ne znam to da definisem.

bog mozda i predstavlja dobro (sedi na oblaku i propoveda ljubav celom svetu dok se mi medjusobno pobismo i istrebismo), ali crkva nikako. Crkva ipak redi sve u svoju (materijalnu) korist.

E ovo ti nije trebalo, ako Hriscanstvo nesto ne priznaje to su vestice i carobanjci (seti se srednjeg veka da ne ponavljam vise).
I odakle ti sad ideja dobre i lose vestice (andjeli su OK, lete iznad nas i navode nas kao da smo mi budale kojima upravljaju nevidljive pticurine poslte od strane boga da se brinu o nama :lol: )

Ne samo da ne znas ti da definises u sta verujes, nego to ne zna ni papa niti patrijarh.

Cheaf:
Ja najvise verujem u sebe i moje postupke.

Ovo je najbolji odgovor.
Sudbina ne postoji, mi sami sebi krojimo buducnost
 
Uff kako ste se raspricali...
Mrzi me da sve quote- ujem, tako da...

to Black_Swan: sto se tice one recenice da ne podrzavas jedino satanizam i neke sekte...
Nemoj se uvrediti, jer ovde samo diskutujemo... ne svadjamo se. I hriscanstvo je bilo sekta u prvom veku nove ere, zar ne? Svaka vera u zacetku predastavlja sektu...koliko sam ja ukapirala...... ili po hriscanstvu: Sekte su odpadci od tela bozjeg... kako god... tako se brane... Kada kazes da ne podrzavas, moras da izneses neke argumente. Ja se u religiju ne razumem 2%, ali kada bi htela da kazem da neku religiju ne podrzavam, pre toga bi dobro iscitala sve sto je za nju vezano i pricala sa ljudima koji toj religiji pripadaju... Tek' posle toga bih mogla reci: ,,E... tu religiju ne priznajem''...

To Кулиража: ,,Sudbina ne postoji, mi sami sebi krojimo buducnost''
Tako sam i ja dugo vreme govorila... neka nova teorija: ,,Sudbina za jedno bice ima mnogo, ono bira kojim ce putem ici''...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
Alexandra9:
Uff kako ste se raspricali...
Mrzi me da sve quote- ujem, tako da...

to Black_Swan: sto se tice one recenice da ne podrzavas jedino satanizam i neke sekte...
Nemoj se uvrediti, jer ovde samo diskutujemo... ne svadjamo se. I hriscanstvo je bilo sekta u prvom veku nove ere, zar ne? Svaka vera u zacetku predastavlja sektu...koliko sam ja ukapirala...... ili po hriscanstvu: Sekte su odpadci od tela bozjeg... kako god... tako se brane... Kada kazes da ne podrzavas, moras da izneses neke argumente. Ja se u religiju ne razumem 2%, ali kada bi htela da kazem da neku religiju ne podrzavam, pre toga bi dobro iscitala sve sto je za nju vezano i pricala sa ljudima koji toj religiji pripadaju... Tek' posle toga bih mogla reci: ,,E... tu religiju ne priznajem''...

To Кулиража: ,,Sudbina ne postoji, mi sami sebi krojimo buducnost''
Tako sam i ja dugo vreme govorila... neka nova teorija: ,,Sudbina za jedno bice ima mnogo, ono bira kojim ce putem ici''...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

However,iako ne znam puno toga o satanizmu i znam da mu je svrha navesti coveka da ubije nekoga ili sebe...a to ne mogu da podrzavam(nisam rekla da ne priznajem,vec ne podrzavam,jer kako da ne priznajem kada je to glupa realnost?)
 
Кулиража:
DevouredSoul:
To i jeste problem hrishcjanstva - nemash pravo da birash. To je jedina religija koja ne nudi pravo izbora (chak i u 10 bozhjih zapovesti stoji da ne smesh verovati ni u jednog drugog boga :roll: ) Dakle, ko god nije hrishcjanin je 'veshtica' i ne valja. To su gluposti. Na srecju, na svetu postoji mnogo drugih religija (priznatih kao 'dobre') koje nemaju veze sa djavolom. . .Zapravo, djavo postoji samo u hrishcjanstvu. Vecjina drugih religija ni ne priznaje satanu. . .
Opet meshate babe i zhabe, ali dobro.

E ovo je mnogo. Prvi put cujem da sve monoteisticke religije daju ti pravo da verujes u vise bogova osim Hriscanske.

Pa je li treba da se vratimo sad u staru Grcku, Rim, Mesopotamiju ili pak da vetrujemo u one Indijanske duhove i ne znam sta vec.

Nama najbliza religija (pored Hriscanstva) je Islam i sta on propoveda?
Sveti rat protiv nevernika :arrow: DZIHAD, je li to priznavanje drugih religija ili ne?

Kad bi ljudi bili pametni pa da zaborave na sva ta sr*anja, mnogo manje ratova bi bilo i mnogo lakse bi se ujedninili, a ovako i nije cudo sta nam se sve desava

E sad ko je ovde pomesao babe i zabe to ne znam. :roll:

Nismo se razumeli.
Po meni, najbolja monoteistichka religija je budizam. Ne znam da li iko od vas ima pojma o tome, ali Buda je rekao da svako ima pravo da izabere put koji mu najvishe odgovara. Isto je i sa islamom. Dozvoljeno ti je da birash.
Jedino hrishcjanska crkva to ne dozvoljava. U bozhjim zapovestima jasno pishe da verujesh samo u njega i ni u koga drugog (ne znam tachno). O tome se radi.
Sve religije propovedaju da su dobar put, ali da nisu jedini i da svako ima prava da izabere shta mu je volja. Samo hrishcjanstvo ne.
Na to sam mislila.
 
Кулиража:
DevouredSoul:
Chitala sam satanistichku bibliju. Imash vishe pravaca u satanizmu. Svaka rechenica u toj knjizi pobija prethodnu. Ko onome mozhe da se klanja, taj stvarno nije normalan. Po satanistima, svi pripadaju satani, samo neki toga nisu svesni.
Ludilo :lol:

satanoizam i nije religija vec sekta.
Koja jos normalna religija svakog njenog poklonika svesno vodi ka samoubistvu (u vecini slucajeva) ili smrti (ne neki drugi nacin)?

Tako da ni njihova biblija ne moze biti nista bolj jer nije pisana tako davno.

I da klanjaju se prvo da bi videli kako to izgleda, a kasnije zato sto ne smeju da odustaju zbog raznih pretnji.

Satanizam je religija isto koliko i hrishcjanstvo. Uostalom shta je sekta? Neprizanata religija. Niko nije rekao da je NORMALNA religija, ali da je religija - jeste.
Shto se tiche njihove biblije nisam rekla da je bolja od bilo chega, ono je uzhas zhivi, mislim da sam to jasno navela gore, mozhda bi bilo pametno da pochnete da chitate ono shto pishem, a? :wink:
Btw. shto se tiche zhrtvovanja ljudi, to su pokupili iz paganskih obichaja, nije to nishta novo.
I da, uzmi primer Iraka, Irana i slichnih drzhavica. Decu tamo vaspitavaju da se samoubiju, obecjavajucji im raj i slichne stvari. Nije to nisu normalne drzhave, pa su drzhave.
Ne mozhesh na osnovu toga suditi.

Znam zbog chega ljudi ulaze u sataniste i znam da ih dosta ne izadje jer polude. Retko ko tamo ostane iz straha, ljudi koji se plashe uglavnom budu uklonjeni.
Razumesh, zhivimo u takvom svetu; ljudi, chim chuju da smeju da rade zabranjene stvari, i da se to josh nagradjuje, odlepe...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top