Sta je vaznije?

Dali ste previše reputacija u zadnja 24h. Molimo Vas da probate kasnije
....................
Tema je nekako ispala iz naftalina. Neko pretura po krstarici :)

Ako deci date krila, deca ce od vas otici. Od svog imena, zemlje, jezika... otici ce. Da li ce tamo postati dobri? Jer, samo dobri mogu biti srecni.
Ali kako tudji mogu biti dobri?

Ako deci date korenje, cuvace vas. Cuvace dedovinu, slavu, ime, secanje, cast...
Nece otici cak ni ako ne budu nasli srecu. Gledacete ih takve, bez snage da ih zastitite.
Znacete da prilike prolaze tako brzo kao i zivot, i znacete da ste im vi uskratili krila.
Za koga ih cuvate?

Jos uvek nemam odgovor, samo jos vise pitanja. Radujem se svakom komentaru. Hvala.
 
za mene je svet jedno selo, bez ogranicenja..
ako hoces mozes da odes bilo gde..
ako resis, mozes da zivis bilo gde..
ali osecaj pripadnosti negde ostaje kao potreba,,
zdravo korenje je jako bitno - potreno je da bi osoba mogla pravilno da se razvije i da zna ko je i sta je..
da ne bude opterecena greskama koje su drugi pravili i da bude ponosna na ono sto je..
krila im odrastanjem sama rastu..treba ih formirati i odnegovati da sa njima mogu da odu gde god hoce, ali da im uvek ostane osecaj ko su..
da budu svesni da imaju pretke, poreklo..

to je ono cime su uskracena, na zalost, deca koja odrastaju van svojih porodica..koja ne znaju ko su im roditelji, dede, babe..i oni mogu da odu bilo gde, ali u njihovoj dusi stoji coskic citavog zivota neispunjen i prazan..
 
Dali ste previše reputacija u zadnja 24h. Molimo Vas da probate kasnije
....................
Tema je nekako ispala iz naftalina. Neko pretura po krstarici :)

Ako deci date krila, deca ce od vas otici. Od svog imena, zemlje, jezika... otici ce. Da li ce tamo postati dobri? Jer, samo dobri mogu biti srecni.
Ali kako tudji mogu biti dobri?

Ako deci date korenje, cuvace vas. Cuvace dedovinu, slavu, ime, secanje, cast...
Nece otici cak ni ako ne budu nasli srecu. Gledacete ih takve, bez snage da ih zastitite.
Znacete da prilike prolaze tako brzo kao i zivot, i znacete da ste im vi uskratili krila.
Za koga ih cuvate?

Jos uvek nemam odgovor, samo jos vise pitanja. Radujem se svakom komentaru. Hvala.


Ne odnesu svaka krila tako daleko niti svaki koren znaci nesrecu. Ako si bas uplasen da izmedju ove dve krajnosti nema nista drugo onda ne ostavljaj detetu ni jedno ni drugo, trazeci svoju srecu on ce sebi dati krila ili ce sebi zakopati koren.
Sta god da odabere ne moze mu garantovati osmeh na licu celi zivot. Nekad ce ga ako ostane vezan za svoju zemlju ili (o kako mrzim taj izraz jos od 92') ognjiste dovoditi do ludila, osecace se vezan, bespomocan ili kao zrtva, a ako odabere krila sigurno da ce imati periode u zivotu kad ce patiti za svojom kucom, svojim rekama, svojim korenima...

Ne bih mnogo razbijala glavu ovim pitanjima i ovim odgovorima. Sve ce svakako biti onako kako mora.
 
imam prijateljicu koju je zivot po pitanju finansija pomilovao po glavi..
od svega sto je dotakla, napravila je zlato..
osim..
mladju cerku, nedovoljno jaku kao licnost medju svojim vrsnjacima u 7-om osnovne je izvukla iz osnovne i upisala u internacionalnu skolu..
dete je slabo govorilo engleski, a onda je moralo da nauci da razmislja na jeziku koji joj nije maternji..
skolu je zavrsila kao losiji djak svoje generacije..
mamine finansije su joj omogucile upisivanje na najprestiznijem fakultetu za hotelijerstvo u svajcarskoj..
pune dve godine gine preko 12h da savlada ono sto joj bas ne ide od ruke..
moja prijateljica je tek sad prihvatila da prizna sebi da za svoje dete nije napravila najbolji izbor..
dala joj je ``krila`` da se skoluje tamo o cemu 99% njenih vrsnjaka moze samo da sanja..
i oduzela 7 najlepsih i najbezbriznijih godina zivota..
pita me prijateljica da li moje dete ima decka..
- ima, dve i po godine..
moja ****** se nikad nije poljubila, a ima 21 godinu.(njena cerka je lepa kao lutka..).ove puni 22..cak i to nije najstrasnije..kajem se sto sam je poslala tamo..na tom fakultetu su (skolarina za sve 4 godine kosta 100.000eu) deca iz celog sveta..nema srba, samo je ona odavde..i nije joj sve jedno kad je gledaju kao srpkinju odgovornu za sva zla na ovom svetu..ona se opire i kad god cuje negativan komentar o srbima ubicama brani srbe, ali je onda distanciraju jos vise..
 

Back
Top