Zasto dobar broj desnicara ovde brani Slobu?

Poruka
2.331
Ok. Hteo sam ovde da postavim pitanjem odredjenom broju desno orijentisanih forumasa pitanje u vezi njihovog podrzavanja Slobe. Da me ne razumete pogresno, i ja sam nacionalista i ne stidim se sto sam Srbin, ali mi nije jasno zasto ovde neki Srbi brane istog Sobodana Milosevica koji je prodao Krajinu i koji je postavio mitraljeska gnezda na granicu sa Republikom Srpskom kada je istoj pomoc najvise trebala.
Molim bez cinicnih uvredjenih odgovora, uctivo sam pitao...
 
Ok. Hteo sam ovde da postavim pitanjem odredjenom broju desno orijentisanih forumasa pitanje u vezi njihovog podrzavanja Slobe. Da me ne razumete pogresno, i ja sam nacionalista i ne stidim se sto sam Srbin, ali mi nije jasno zasto ovde neki Srbi brane istog Sobodana Milosevica koji je prodao Krajinu i koji je postavio mitraljeska gnezda na granicu sa Republikom Srpskom kada je istoj pomoc najvise trebala.
Molim bez cinicnih uvredjenih odgovora, uctivo sam pitao...

Mislim da je zato što je zagovarao državu u kojoj bi živeli svi Srbi na ovom prostoru. Sumnjam da je to bilo iz nacionalnih pobuda, ali eto... tako ispalo.
 
ja ne branim sve njegove postupke...;)

ali nije ok da se on proglašava veleizdajnikom i demonom...itd...!

neki kažu, "prodao je Kosovo":eek:, ali ne razmišljaju da bombardovanja Srbije ne bi bilo, da je on pristao na "prodaju" Kosova...;)!

Sve je to ok. Realno niko od Srba i nije kriv za Kosovo. Mene zanimaju Krajina i RS...Joss je u Dejtonu cestitao Alijinim sto su odbranili Sarajevo...
 
Ok. Hteo sam ovde da postavim pitanjem odredjenom broju desno orijentisanih forumasa pitanje u vezi njihovog podrzavanja Slobe. Da me ne razumete pogresno, i ja sam nacionalista i ne stidim se sto sam Srbin, ali mi nije jasno zasto ovde neki Srbi brane istog Sobodana Milosevica koji je prodao Krajinu i koji je postavio mitraljeska gnezda na granicu sa Republikom Srpskom kada je istoj pomoc najvise trebala.
Molim bez cinicnih uvredjenih odgovora, uctivo sam pitao...[/QUOT

Umesto odgovora, možda, najpre pitanje: A zašto dobar broj Srba, vidi, npr., Pašića kao bogznakako velikog državnika, "najvećeg srpskog", kad je on zapravo od toga bio daleko "kao nebo od zemlje"? Kad ima drugih koji su mnogo više učinili za Srbiju, a nekako kao da su zaboravljeni u ovom narodu.
 
ja ne branim sve njegove postupke...;)

ali nije ok da se on proglašava veleizdajnikom i demonom...itd...!

neki kažu, "prodao je Kosovo":eek:, ali ne razmišljaju da bombardovanja Srbije ne bi bilo, da je on pristao na "prodaju" Kosova...;)!

Slažem se. Daleko od toga da ga volim (čak naprotiv, ne volim ga kao i svaku drugu komunjaru), ali Sloba je demokratama izgovor za sva s**nja koja naprave... Uvek Sloba ovo, Sloba ono...
 
Umesto odgovora, možda, najpre pitanje: A zašto dobar broj Srba, vidi, npr., Pašića kao bogznakako velikog državnika, "najvećeg srpskog", kad je on zapravo od toga bio daleko "kao nebo od zemlje"? Kad ima drugih koji su mnogo više učinili za Srbiju, a nekako kao da su zaboravljeni u ovom narodu.

Mislis na Slobodana Jovanovica?
 
Umesto odgovora, možda, najpre pitanje: A zašto dobar broj Srba, vidi, npr., Pašića kao bogznakako velikog državnika, "najvećeg srpskog", kad je on zapravo od toga bio daleko "kao nebo od zemlje"? Kad ima drugih koji su mnogo više učinili za Srbiju, a nekako kao da su zaboravljeni u ovom narodu.

Zato sto je Pasic izasao iz 3 rata kao pobednik.

Zato sto je Pasic umeo da drzi ravnotezu Nemackog i Francuskog kapitala u Srbiji,a ipak naveo Rusiju da udje u rat zbog nje.

Zato sto nije dao da se Kraljevina SHS u startu nazove Kraljevina Jugoslavija.
 
ja ne branim sve njegove postupke...;)!
Možda jedini njegov pozitivni postupak je povratak ćirilice na RTS. Ali to je apsolutno nedovoljno.

ali nije ok da se on proglašava veleizdajnikom i demonom...itd...!
Zašto nije o k, kad Zlobodan to jeste?

neki kažu, "prodao je Kosovo":eek:, ali ne razmišljaju da bombardovanja Srbije ne bi bilo, da je on pristao na "prodaju" Kosova...;)
Prodao je i Kosmet, ali mnogo pre bombardovanja, a bombardovanju se - radovao, jer mu je, zapravo bilo od koristi da učvrsti vlast. Ništa drugo njega sem vlasti nije interesovalo, kakvo srpstvo, kakva Srbija. Iskoristio je mučeni položaj Srba na Kosmetu da dođe na vlast '87.
 
Prodao je i Kosmet, ali mnogo pre bombardovanja, a bombardovanju se - radovao, jer mu je, zapravo bilo od koristi da učvrsti vlast. Ništa drugo njega sem vlasti nije interesovalo, kakvo srpstvo, kakva Srbija. Iskoristio je mučeni položaj Srba na Kosmetu da dođe na vlast '87.

kako je učvrstio???

nemoj da pričaš gluposti!

...hoćeš da kažeš da je on očekivao podršku naroda nakon bombardovanja? i da je namjerno išao na to, radi učvršćivanja svog položaja???

nemoj molim te!:thumbdown:
 
Mislim da neko lose ,ima i nesto dobro ,i obrnuto......
Relativno se ipak snalazio u postojecem okruzenju ,ali je i napravio veliku gresku ,pogresno procenjujuci
tadashnju svetsku situaciju.......ne znam....,mislim da prvo sacekamo prve rezultate nove vlade(ako je
autor teme na tako nesto ciljao) ,pa videcemo.....A kako celnici sad vladajuce koalicije ,su zakopali ratne sekire ,mislim da bi i mi trebalo.....bar dok ne vidimo sta ce biti....

ps.
Neko beshe napomenuo neshto o nedemokratskom forumu ,u stilu vlada DS forumom ,
ja mislim da to nije tachno jer sam u zadnje dve nedelje ZAISTA napisao shta mislim ,
i nije bilo spreceno(ovim pohvaljujem moderatore,al da se ne uobraze nadalje),a doista sam kivan na sve ovo shto nam se deshava.
 
Слоба је данас постао изговор за недостатке целе наше политичке сцене, од њега је направљен ђаво, а истина је по мом мишљењу далеко од тога. Да ли је био нечији човек, да ли га је Мира зајебавала, какве је притиске трпео и у какву се игру уплео нећемо знати док се историја бар још 10ак година не слегне. Рано је још причати, а тренутно се Слоба користи за стврање страха, прикривања својих грешака... Усрао јесте, али сигурно не онолико колико га терете.

Слобо ми те волимо :worth: :worth: :worth: :worth:
 
Brane ga zato sto je u poredjenju sa Stambolicevcima bio ne samo Srbin vec i Srbenda. Ono njegovo nastupanje pred policijom na Kosmetu danas deluje smesno, ali je tada bilo pravo otkrovenje i dah slobode Srbima.

Brane ga i zato sto je donekle pomagao Srbima preko Drine, koje bi danasnja vlast najverovatnije ostavila da skapa pod ustaskim nozevima, povremeno obznanjujuci neslaganje i izdajuci poneki tuzni memorandum.

Brane ga i zato jer ga gluplji Hrvati, Muslimani i Siptari mrze, bas kao sto ga pametniji Hrvati cene, pa po reakciji i iz inata zastupaju onoga koga njihovi parnjaci po pameti ne vole.

A nije se lose pokazao ni pred sudom.
 
Ok. Hteo sam ovde da postavim pitanjem odredjenom broju desno orijentisanih forumasa pitanje u vezi njihovog podrzavanja Slobe. Da me ne razumete pogresno, i ja sam nacionalista i ne stidim se sto sam Srbin, ali mi nije jasno zasto ovde neki Srbi brane istog Sobodana Milosevica koji je prodao Krajinu i koji je postavio mitraljeska gnezda na granicu sa Republikom Srpskom kada je istoj pomoc najvise trebala.
Molim bez cinicnih uvredjenih odgovora, uctivo sam pitao...

VIDIS-stvar je u tome sto si ti postavio pogresno pitanje,a ono glasi-STO uopste neko napada slobu.....razmisljajuci zdravom glavom imam 10000000 argumenata da je on najbolji politicar u evropi ikada.....protiv njega ima 10000000 kleveta za ovo i ono a kada sa nekim povedem detaljan razgovor o tome svi se izgube,kao sto ces verovatno i ti.
ako cemo tadko za slobu onda je ds i tadic mason,iluminat postavljen da unisti i razoruza srbiju gledajuci kako shiptari siluju i kolju srpsku decu dok on gleda i smeje se....eto ja sam dao 1 logican primer koji je isto toliko validan kao bilo sta lose izgovorena za slobu....a biti takav covek kao ovde opisani tadic je mnogo gore nego sve sto je sloba uradio zar ne?
 

Back
Top