Kojoj banci da poklonim poverenje?

nokia7610

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svima

razmisljao sam nesto ovih dana, i odlucio da otvorim racun u nekoj banci... prva banka koja mi je najbliza i koja mi je delovala ok je Volksbank... odem ja tamo, otvorim racun i dinarski i devizni, platim otvaranje racuna 100din i tek skoro saznam da oni u opste ne salju kartice, nego ako ti legnu pare moras da se cimas do njih da podizes itd znaci uzas

meni treba sledeca opcija:

uplatim lepo parice, ili mi uplate parice [nesto evre, nesto dinare] i kad sam negde [ne bitno dal zemlja ili inostranstvo posto cesto putujem] ne razmisljam dal cu imati dovoljno kesa, odem na bankomat i podignem, ili provucem karticu i platim.

Kreditne kartice i minusi me u ospte ne zanimaju. nego kolko imam para na racunu toliko teram...

u volksbanci mi za ovo zadovoljstvo traze 5000 dinara posto nemam redovne uplate a i pri tom daju neke maestro kartice, koje su meni slabo poznate...

dobro bi mi jos doslo i obavestenje preko SMSa, mozda mail-a i online pristup racunu, kao i mogucnost internet kupovine

koju mi banku preporucujete da ima ovo sto meni treba? a da ne uzima 1000din za odrzavanje racuna
 
godisnje 300din je dzabe
a jesi dobio platne kartice za placanje u inostranstvu i zemlji?
moze li se sa VISA electron placati putem interneta?
imas li mogucnost SMS obavestavanja, i online pristup racunu?

Gledao sam nesto za hypo alpe adria, prilicno su ok 130din mesecno, dva racuna, SMS, internet, master za inostanstvo a viza za ovde...
 
Poslednja izmena:
Za placanje preko interneta u rajfajzen banci koristi se viza virtuel kartica na kojoj mora da bude u svakom trenutku 20 evra. Ostatak para do vrednosti proizvoda plus tih 20 evra uplacujes neposredno pred kupovinu da ti neko ne bi skinuo ako je slucajno a cesce namerno saznao tvoju sifru koja se nalazi na poledjini kartice. To je ujedno i razlog zasto ne moze da bude ista kartica za kupovinu preko interneta i obicnu kupovinu. Problem sa tom visa virtuel je sto vazi samo 6 meseci a onda morate da obnovite zahtev za njeno dobijanje.Pretpostavljam da je tako kratak rok na koji se izdaje takodje povezan sa bezbednosnim meramaa.
 
Ja sam najzadovoljnija sa svojom DINERS karticom,nije vezana ni za jednu banku,podneseš zahtev i ako ispunjavaš uslove koje traže dobiješ jedinu,pravu kreditnu karticu kod nas.Imaš limit do koga možeš kupovati ili koristiti gotovinu u toku meseca,pošalju ti račun na kraju meseca i do 10.platiš ono što si potrošio.Mnoge trgovine ti odobravaju plaćanje Diners karticom i na više mesečnih rata,uz minimalnu kamatu.U inostranstvu je koristiš bez ikakvih problema.Najbolja kartica na svetu,ne daju mi ništa da ih ovako hvalim,majke mi,šalim se,dovoljno mi je što imam njihovu karticu.Pogledaj sve detalje i odštampaj pristupnicu na Diners.co.yu
 
najpovoljnije i najšira mreža proizvoda - komercijalna i alpha
najveći lopovi - rajfajzen, societe, unicredit, meridian, efg
najjeftinija - agrobanka
prosečne - aik, vojvođanska


provereno i sigurno. Kod najvećih lopova nećeš ni primetiti...a pare ti nestanu :dash:
Zato i jesu najveći lopovi...kako je neko rekao - najprofesionalniji... ali lopovi!!!
 
Definitivno Rajfajzen. Ono sto je najbolje kod njih sto imaju "pametnu" kreditnu karticu. Svaka kupovina se deli na jednake mesecne rate od 3-36 u zavisnosti od visine kupovine. Ne razvlace ti naplatu na 20 meseci pa da nikako ne mozes da se izvuces iz dugova, vec recimo za kupovinu do 1000 din, nema kamate i to se placa i jednoj rati, od 1001-6000 din. na 3 rate, od 6001-12000 din. na 6 rata itd.
Definitivno najpametnija kreditna kartica.
 
jedina razlika izmedju npr master i maestro kartice je sto sa maestro svaki put pri placanju ,ukucavas svoj pin radi autoriyacije a kod ostaliih je samo provuku
Da si ti meni ziva i zdrava, MAESTRO je debitna, a MASTER kreditna kartica(i za nju treba PIN jer su nove sa cipom);)

A Intesa, po meni ubedljivo najbolja zbog dosta ekspozitura, ali odlasci u banku su mi u losem secanju. Srecom sve moze i preko interneta.
Znaci HIT racun 198din mesecno, sms, internet, maestro,master,internet kartica,trajni nalog, racuna koliko hoces...sve za te pare

@nokia7610
Tebi je glavni problem neredovna primanja i zato ti je kartica problem;)
 
Volksbanka mi je ekstra, imaju sve sto mi treba, samo je problem sto ja ne zelim da im platim 5000 za dve debitne kartice [dinarsku i deviznu] tako da mi racun kod njih ne treba

Bio sam u raiffeisen banci...

-Otvaranje racuna je besplatno
-Gasenje se placa 300din
-odrzavanje deviznog racuna se ne placa, stim sto se na njemu mora imati min 20e
-odrzavanje dinarskog racuna se placa 150din
-posedovanje visa virtuon kartice se placa 20din mesecno i na njoj se mora imati min 20e inace rok vazenja virtuon kartice je od 6-15 meseci zavisi kako kome odobre
-i dobija se visa electron kartica kojom se moze pristupiti dinarskom racunu u zemlji, a deviznom racunu u inostranstvu...

ono sto mi se ne svidja je:

-Raiffeisen banka u Srbiji i bilo gde na svetu nisu iste, znaci ako ja npr odem u bosnu i odlucim da podignem novac sa bankomata, naplacuje mi se provizija [kod hypo bankre nije tako]
-Novac koji podizem u inostranstvu mi se isplacuje u valuti te zemlje recimo da uzmem bosnu za primer posto je ona specificna, isplatice mi se KM a ne EUR, ovo po meni otezava uvid u stanje racuna
-E-banking ne funkcionise [ili ja ne znam da ga aktiviram]

ima jos jedna stvar koja mi je cudna... kartica raiffeisen banke [visa electron] nema onaj red brojeva na sebi, i nema chip. Da li je ovo normalno ili se radi o nekoj van seriji s obzirom da recimo kod Intese i maestro [debitna] i master [kreditna] imaju chip i sve najnormalnije?

EDIT:

zaboravih da dodam, novac na moj devizni racun ne moze uplacivati niko osim mene i dva ovlascnea lica... jel ovo standrad kod svih banaka?
 
Poslednja izmena:
Volksbanka mi je ekstra, imaju sve sto mi treba, samo je problem sto ja ne zelim da im platim 5000 za dve debitne kartice [dinarsku i deviznu] tako da mi racun kod njih ne treba

Bio sam u raiffeisen banci...

-Otvaranje racuna je besplatno
-Gasenje se placa 300din
-odrzavanje deviznog racuna se ne placa, stim sto se na njemu mora imati min 20e
-odrzavanje dinarskog racuna se placa 150din
-posedovanje visa virtuon kartice se placa 20din mesecno i na njoj se mora imati min 20e inace rok vazenja virtuon kartice je od 6-15 meseci zavisi kako kome odobre
-i dobija se visa electron kartica kojom se moze pristupiti dinarskom racunu u zemlji, a deviznom racunu u inostranstvu...

ono sto mi se ne svidja je:

-Raiffeisen banka u Srbiji i bilo gde na svetu nisu iste, znaci ako ja npr odem u bosnu i odlucim da podignem novac sa bankomata, naplacuje mi se provizija [kod hypo bankre nije tako]
-Novac koji podizem u inostranstvu mi se isplacuje u valuti te zemlje recimo da uzmem bosnu za primer posto je ona specificna, isplatice mi se KM a ne EUR, ovo po meni otezava uvid u stanje racuna
-E-banking ne funkcionise [ili ja ne znam da ga aktiviram]

ima jos jedna stvar koja mi je cudna... kartica raiffeisen banke [visa electron] nema onaj red brojeva na sebi, i nema chip. Da li je ovo normalno ili se radi o nekoj van seriji s obzirom da recimo kod Intese i maestro [debitna] i master [kreditna] imaju chip i sve najnormalnije?

EDIT:

zaboravih da dodam, novac na moj devizni racun ne moze uplacivati niko osim mene i dva ovlascnea lica... jel ovo standrad kod svih banaka?[/QUOTE

To je po pravilniku NBS uvedeno. Ne mozes ni 10 EUR-a da uplatis na racun ukoliko nisi ovlasceno lice za upravljanje racunom.

Eto.
 

Back
Top