Indjija?!

Pa kad Inđija ima Ješića a mi ludake koji se samo prepucavaju...
Ja sam iz susednom mesta i često mi dođe da puknem od muke što naši opštinari nisu u stanju ni da ga kopiraju a kamo li nešto samostalno da smisle. Kad god dođem u Inđiju sednem negde na onom vašem šetalištu pa razgledam i uživam.:bye:
 
Ko god da je zaslužan za uređenje Inđije - svaka mu čast.:klap:
Imate industriju, cveće na sve strane, šetalište, bazen, a ne kao mi Pazovčani samo smeće na sve strane.:sad2:
 
Draga Kaja!
Samo da znas Jesic je obicna budala....Indjija je lepa jer ima proslost, jer ima ljude....Jesic je samo glazura , sa kojom se manipulise.:worth:

Eto ti ga sad. Ja sam dugo živela u Inđiji i redovno odlazim tamo, ali se ne sećam da je ovako izgledala pre Ješićevog dolaska. Ako je i budala, volela bih da i u drugim opštinama ima po neka takva :sad2:
 
SCENA FEST 2009
30. jun-8. jula
Program:
30. jun (utorak)
OTVARANJE FESTIVALA
21.00 Ulica Vojvode Stepe
Koncert ZVONKA BOGDAN

01. jul (sreda) / Pozorište
21.00 Kulturni centar Inđija
Bitef Teatar Beograd / La Biennale di Venezia & Spielzeit’s Europa / Berliner Festspiele
ZIMSKE BAŠTE
Koncept / tekst / režija: Nikita Milivojević
Igraju: Vladimir Aleksić, Miljan Prljeta, Danijela Ugrenović, Jelena Angelovski, Mariana Aranđelović, Predrag Damjanović

22.30 KC cafe ZIMSKE BAŠTE BITEF Afterparty
Pionokio i prijatelji band
Beogradski pozorišni RnR bend...

02. jul (četvrtak) / Pozorište

19.00 KC cafe
Promocija knjige „Dijalog o festivalima“
Gosti promocije: Simon Grabovac, Zoran Đerić, Vesna Krčmar

21.00 Dvorište Gimnazije

Pozorište mladih (Novi Sad)
Andžej Saramanovič
TESTOSTERON
Režija: Radoje Čupić
Igraju: Slobodan Boda Ninković, Dragan Zorić , Saša Stojković, Saša Latinović, Ivan Đurić, Dejan Šarković, Ervin Hadžimurtezić
Testosteron = urnebesna komedija...

22.30 KC cafe BRAZIL Afterparty
CAPOEIRA Performans Party
Prezentacija rada capoeira škole Senzala prof. Dušana Kašanina

03. JUL (PETAK) / Pozorište
21.00 Dvorište Gimnazije
Kruševačko pozorište
Marin Držić
DUNDO MAROJE
Igraju: Milija Vuković, Branislav Trifunović, Tomislav Trifunović, Miloš Samolov ....

22.30 KC cafe JAZZ afterparty
VLADA MARIČIĆ & Friends + Special guest TANJA JOVIĆEVIĆ
Koncert jednog od najboljih džez pijanista u Srbiji uz nezaboravni vokal Tanje Jovićević...

04. jul (subota) / Promocija / izložba

21.00 Galerija Kulturnog centra
Promocija knjige
ALEKSANDAR ZOGRAF „POLOVNI SVET“
Izložba će biti otvorena do 08. jula 2009. godine.

22.30 KC cafe MEDITERAN afterparty
ĐURA i MORNARI

05. jul (nedelja) / Pozorište

21.00 Dvorište Gimnazije
Beogradsko Dramsko Pozorište
Vladimir Đurđević
NE IGRAJ NA ENGLEZE
Igraju: Marko Živić, Danijel Sič, Ivan Tomić
Režija: Staša Koprivica

22.30 KC cafe IRISH afterparty
IRISH STEW
Bend Irish Stew nastaje 2003. godine. Svoju muziku baziraju na muzičkim motivima Irske. Iza sebe imaju nastupe na skoro svim značajnijim rock festivalima u Srbiji, kao i dva izdata albuma („So many words“ i „Dare to dream“)...

06. jul (ponedeljak) / Promo
21.00 Dvorište Gimnazije
Festival čitanja
KROKODIL (Književno Regionalno Okupljanje Koje Otklanja Dosadu I Letargiju) + HORKESTAR
KROKODIL (Književno Regionalno Okupljanje Koje Otklanja Dosadu i Letargiju) - tokom gostovanja festivala u Inđiji publici će se predstaviti Vladimir Arsenijević, Marko Vidojković, Gorica Nešović, BETON, Boris Dežulović. pri čemu će svaki autor imati po pola sata za književno predstavljanje. U pauzi između čitanja a u sklopu festivala, tokom kojeg će autori potpisivati i prodavati svoje knjige, nastupiće HORKESTAR.

07. jul (utorak) / Pozorište

21.00 Kulturni centar Inđija
LOCAL HEROES
Pozorišna radionica Kulturnog centra Inđije
SASVIM OBIČAN NOVI DAN
Igraju: Svetlana Turčan, Dragan Nikolić, Žana Kleut, Bojan Pejović, Nataša Božić, Snežana Jovanović, Jovana Žmirić, Nemanja Jovanović, Dunja Devrnja, Mario Kostić, Dunja Divnić, Branko Jovanović, Milovan Colić, Nevana Pavlović, Tatjana Popović, Miloš Milošević, Bojana Bubalo
Režija: Ivan Jevtović
Projekat je realizovan u saradnji sa Romskim teatrom „Suno e Romengo“ iz Novih Karlovaca i Erste Bankom, a pod pokroviteljstvom Pokrajinskog sekretarijata za kulturu.

22.30 KC cafe LOCAL HEROES afterparty
Muzička Omladina Inđije

08. jul (sreda) / Pozorište

ZATVARANJE FESTIVALA

19.30 Kulturni centar Inđija
Pozorištance / Dečija predstava
TRI PRASETA
Igraju: Inka Krčmar, Jovan Knežević, Vladen Vasković, Svetlana Turudić, Jelena Biljetina, Tihomir Krkobabić, Dragan Nikolić, Milovan Colić, Vesna Trajković
Tehničko vođstvo: Valentina Jovanović
Scenski dekor: Inka Krčmar, Larisa Odak
Autor teksta, kreacije kostima i režija: Larisa – Lara Odak


21.00 Ulica Vojvode Stepe
Ulična predstava / performans
Pozorište lutaka Pinokio (Beograd)
MAX METALIC
Reditelj: Bojan Barić
Asistent reditelja: Zorana Milošaković
Animatori: Ljiljana Živić, Željka Mandić, Jovan Popović, Goran Popović
Udaraljke: Zorana Milošaković, Milan Simić

22.30 KC cafe ZATVARANJE FESTIVALA afterparty
STUDIO ALEKTIK
Novosadski gudački kvartet Studio Alektik čine četiri mlade devojke koje sviraju dve violine i dva violončela (Renčar Karmen, Ivana Makević, Gabrijela Benak, Aleksandra Berček), pojačane perkusionistom (Saša Ignjatović) i muzičarem zaduženim za matrice i razne elektrificirane efekte (DJ Billy Nine). Ambiciozan koncept kombinovanja modernih elektro formi sa gudačkim instrumentima – spektakularno za zatvaranje festivala. Studio Alektik snimio je pesmu sa Cvetom Majtanović „Iznad nas“, sa kojom su učestvovali u finalu na takmičenju Beovizija 2008, a nastupali su i na otvaranju Evrovizije 2008. godine u Beogradu...


Cena ulaznica za predstave iznosi 100,00 dinara.
Ulaznice se mogu kupiti na blagajni Kulturnog centra Inđija, kao i neposredno pred početak na mestu izvođenja predstava.
U slučaju vremenskih nepogoda, programi će biti održani u Kulturnom centru Inđija.
 
Već poodavno ne živim u Inđiji, baš mi je žao ponekad, mislim kad vidim kako izgleda sada u odnosu na moju mladost (čista, lepa, umivena), ali u odnosu na moju mladost, nema ništa lepo, nekad su bili okrugli bagremi u centru grada,sada su samo kafići, nekad smo imali korzo, nije važno šta je to, ionako ne znate, sada samo kafići (opet), kako se to Inđija izmenila, sem sklonjenog đubreta ne vidim neke izmene, a najviše ne vidim da ljudi umeju, ili ne umeju da koriste internet, kanda ostala stara dobra navika ogovaranja i pod.ebavanja, ništa novo nažalost.
 
Pozdrav svim vernim ljubiteljima fudbala iz Indjije i okoline!!!
Bavim se skupljanjem starih fudbalskih ulaznica. Na prvom mestu mi je bitna C.ZVezda i od nje skupljam ulaznice iz svih mogucih takmicenja - prvenstvo,domaci kup, medjunarodna takmicenja, prijateljske utakmice. Pored C.zvezde, zanimljiva mi je reprezetnacija Srbije (tj. Jugoslavije) kao i utakmice ostalih srpskih klubova (Partizan,Vojvodina,OFK Beograd,Sevojno,Napredak,RAdnicki Nis,Obilic,Zeleznik) koji su igrali u evropskim takmicenjima.
Posebno bih voleo da imam ulaznice FK Indjije iz druge lige.
Da li neko moze da mi pomogne u pronalazenju tih starih ulaznica koje ljudi cesto bacaju.
Ukoliko bilo ko ima nesto slicno ili neku zanimljivu informaciju neka me pozove na 063/68 39 39 ili mi se obrati putem mejla markovaleron@yahoo.com
Pozdrav za sve ljubitelje fudbala
 
Da li je neko od vas bio u Salašu Stojšić i kakvi su bili utisci?
Kakav je kvalitet hrane (meni ima na internet stranici), kakva je usluga, kakve cene?

Kritika za Zekin salaš koju sam našao na B92 je jako loša (satima se čeka na hranu, gosti nezadovoljni napuštaju restoran...), da li je Stojšić bolji?
 
Za sve koji ne znaju, nadomak Inđije se već uveliko gradi prvi outlet centar u Srbiji. :D :D :D

U ponudi će biti proizvodi iz prethodnih kolekcija i po 30-70% nižim cenama nego u aktuelnoj prodaji. Centar će obuhvatiti 125 lokala ukupne površine od 30.000m[SUP]2[/SUP], a vrednost investicije je preko 30 miliona evra. Među svetskim poznatim brendovima koji su prvi prepoznali jedinstvenu priliku pozicioniranja u budućem centru nalaze se Benetton, Replay, Miss Sixty, Bata, Timberland, Tommy Hilfiger, Ecco Shoes, Extreme Intimo, Cesare Paciotti, Energie, Scotch & Soda, Killah, Camper, Piquadro… Nalaziće se na izvanrednoj lokaciji - duž autoputa E75, na iskljucenju za Inđiju koje je na pola puta između Beograda i Novog Sada odnosno 30 minuta vožnje od ova dva najveća grada u Srbiji.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Nekretnine/187089/Prvi-Outlet-centar-u-Srbiji
 
Draga Kaja!
Samo da znas Jesic je obicna budala....Indjija je lepa jer ima proslost, jer ima ljude....Jesic je samo glazura , sa kojom se manipulise.:worth:
Jeste da je ovaj odgor malo, malo više zakasnio, ali vreme je pokazalo da Vaš Ješić i nije baš takva budala kao što ga ti doživljavaš.
Naime, žarko bih voleo da mi u Somboru imamo bar jednu takvu "budalu", gde smo mi do Vas... možemo samo da gledamo .
Ako zaista želiš da vidiš grad koji zaista vode budale, onda te pozivam da posetiš Sombor i uveriš se na licu mesta.
 
Za sve koji ne znaju, nadomak Inđije se već uveliko gradi prvi outlet centar u Srbiji. :D :D :D

U ponudi će biti proizvodi iz prethodnih kolekcija i po 30-70% nižim cenama nego u aktuelnoj prodaji. Centar će obuhvatiti 125 lokala ukupne površine od 30.000m[SUP]2[/SUP], a vrednost investicije je preko 30 miliona evra. Među svetskim poznatim brendovima koji su prvi prepoznali jedinstvenu priliku pozicioniranja u budućem centru nalaze se Benetton, Replay, Miss Sixty, Bata, Timberland, Tommy Hilfiger, Ecco Shoes, Extreme Intimo, Cesare Paciotti, Energie, Scotch & Soda, Killah, Camper, Piquadro… Nalaziće se na izvanrednoj lokaciji - duž autoputa E75, na iskljucenju za Inđiju koje je na pola puta između Beograda i Novog Sada odnosno 30 minuta vožnje od ova dva najveća grada u Srbiji.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Nekretnine/187089/Prvi-Outlet-centar-u-Srbiji
Svaka čast, možemo samo da žalimo što nemamo ljude koji tako nešto mogu i nama da priušte. Ipak je sve u ljudima, definitivno !
 
Draga Kaja!
Samo da znas Jesic je obicna budala....Indjija je lepa jer ima proslost, jer ima ljude....Jesic je samo glazura , sa kojom se manipulise.:worth:
Kad ova euforija prodje i kad spadnu maske videce se koliko je sve to bilo laz i prevara.Kulise i ekipa rezisera koju rezim placa da izmislja kojekakve mitske poslove i uspehe su samo farsa.
 
Kad ova euforija prodje i kad spadnu maske videce se koliko je sve to bilo laz i prevara.Kulise i ekipa rezisera koju rezim placa da izmislja kojekakve mitske poslove i uspehe su samo farsa.
Kako ovo treba da razumemo mi koji nismo iz Inđije o kojoj smo čuli dosta pozitivnih stvari u odnosu na ostatak Srbije koji je u teškom nogdaunu.
Da li to znači da sve napisano, prikazano uloženo u Inđiju nije istina?? Znam da svaka vlast teži da stvori privid i lažnu sliku, naročiti kad im ne ide, ali da je ta lažna slika o Inđiji baš tolika, u to ne verujem. Evo samo jedan primer: Dom zdravlja u Inđiji najbolji u Srbiji, a to ne dolazi samo po sebi niti ko može to da "sredi". Ja verujem da je baš tako ;
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/283745/Najbolji-dom-zdravlja-u-Indjiji-a-bolnica-u-Jagodini
 
Poslednja izmena:
Синоћ сам био у Инђији и предивно су окитили центар, толико много светилки и без кича. Прелепо! Мислим да ниједан град није за Нову годину леп као Инђија. Дом здравља је 10 пута бољи од пазовачког, бар што се тиче Саветовалишта за жене. Пазову сад граде и раде, шеталишта и раскрснице. Биће супер.
 
Indjija :D jaaoj,pa kakva je bila preslava(slava) Sv.Trojice u Indjiji ?

Prvi put kad sam izašla u Indjiju sa društvom,bila je preslava i masa ljudi :eek: i moram priznati da sam bila oduševljena !
posle sam 3 godine odlazila stalno u Indjiju,čak sam imala veliku želju da živim tamo.
 
Bila sam 2 - 3 puta u Indjiji, u prolazu, pre nekoliko godina, sa svojim prijateljima, koji u Krčedinu (na obali Dunava) imaju plac. Mislim da se zove Kalakača,

To je prilično udaljeno od mesta Krčedin i povezano lošim putem, bar onim do obale. Moji prijatelji ništa (do tada) nisu gradili jer nema nikakve infrastrukture (voda, struja, kanalizacija). To se vodi kao PAŠNJAK. Šteta, obzirom na lokaciju, to bi moglo da bode atraktivna turistička destinacija. Da li će se nešto po tom pitanju raditi, kao i da li je tamo, uopšte, dozvoljena gradnja (videla sam nekoliko vikendica) ?

Molila bih nekog, dobro obaveštenog, da napiše šta o tome zna.Unapred HVALA. Pozdrav. :)

P.S. Indjija mi se i tada veoma svidela, lepo je održavana, zelenilo,kafići, smiren i ljubazan narod, ... Sada je, verovatno, još lepše i bolje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top