Medicinske sestre u USA

Moraces da ovde zvrsis skolu koja traje 2 godine i kosta 5-6 hiljada dolara, kada su u pitanju medicina i pravo, ameri ne priznaju nista osim svoje skole. Znam neke devojke koje su bile med.sestre kod nas pa su morale da zavrse skolu ovde, ali kada zvrsis pplata je odlicna 20-30$ na sat pa racunaj, ko fakultet
 
Ima agencija iz Njujorka sajt je www.rescuemedicalstaffing.com
Inace ako ste zavrsili srednju mozete da budete LPN(licensed practical nurse i plata je oko 20 dolara po satu,sto je odlicno) ili RN(registered nurse i platra je 30-35).Inace USA ima veliki deficite celokupnog medicinskog osoblja,posebno RN pa je lakse dobiti vizu i radnu dozvolu,Potreban vam je TOEFL test.
Ja krecem u proceduru preko gore pomenute agencije
P.S.Tiberije ne treba dodatno obrazovanje jer se polaze test NCLEX-PN ili NCLEX RN koji proverava da li kandidat ima dovoljno znanja da primenjuje med praksu u USA.Srecno svima...
 
Ima agencija iz Njujorka sajt je www.rescuemedicalstaffing.com
Inace ako ste zavrsili srednju mozete da budete LPN(licensed practical nurse i plata je oko 20 dolara po satu,sto je odlicno) ili RN(registered nurse i platra je 30-35).Inace USA ima veliki deficite celokupnog medicinskog osoblja,posebno RN pa je lakse dobiti vizu i radnu dozvolu,Potreban vam je TOEFL test.
Ja krecem u proceduru preko gore pomenute agencije
P.S.Tiberije ne treba dodatno obrazovanje jer se polaze test NCLEX-PN ili NCLEX RN koji proverava da li kandidat ima dovoljno znanja da primenjuje med praksu u USA.Srecno svima...
Legolas,možeš li napisati jesi se uspio aplicirati? Možeš ukratko napisati kakva je procedura...šta je bolje odabrati da li LPN ili RN odnosno šta je lakše :roll: koliko to sve košta? gdje se polažu ti ispiti? ma sve me zanima :mrgreen: hvala ti..
 
Ima agencija iz Njujorka sajt je www.rescuemedicalstaffing.com
Inace ako ste zavrsili srednju mozete da budete LPN(licensed practical nurse i plata je oko 20 dolara po satu,sto je odlicno) ili RN(registered nurse i platra je 30-35).Inace USA ima veliki deficite celokupnog medicinskog osoblja,posebno RN pa je lakse dobiti vizu i radnu dozvolu,Potreban vam je TOEFL test.
Ja krecem u proceduru preko gore pomenute agencije
P.S.Tiberije ne treba dodatno obrazovanje jer se polaze test NCLEX-PN ili NCLEX RN koji proverava da li kandidat ima dovoljno znanja da primenjuje med praksu u USA.Srecno svima...

Meni se cini da sam cula da za RN teba da imas fakultet, tj oni imaju fakultet (RN nije srednje skolska sprema vec fakultetska) pa ne verujem da ce tek tako da priznaju nasu visu skolu.
Postoje kursevi koji kostaju 5-6 ili vise hiljada $, ali to nije u rangu RN.
Mislim, nisam bas sasvim sigurna, ali bolje se raspitajte jos da ne bude neprijatnih iznenadjenja.
 

Back
Top