Zasto zene nece zene na selo?

Jes , kao izabrao jednu , pa se bas zeznuo....

A svaki mesec 500 albanki nam dolazi na selo , onako , zato sto se bolje tuku sa srbijankama , pa uvek pobede.Inace da je fer igra, nikad ne bi srpski seljaci izabrali te albanke umesto toliko zeljnih srpkinja .....
 
Jes , kao izabrao jednu , pa se bas zeznuo....

A svaki mesec 500 albanki nam dolazi na selo , onako , zato sto se bolje tuku sa srbijankama , pa uvek pobede.Inace da je fer igra, nikad ne bi srpski seljaci izabrali te albanke umesto toliko zeljnih srpkinja .....

mozda je uzorkovao pogresan segment populacije?
a mozda je metod pogresan... :think:

mada, salu na stranu...

ova prica sa Albankama mi je poznata, ali poznato mi je stanje u tim krajevima
Crne Gore (ako je to ono cemu pricas...ili se to i drugdje dogadja? );
ekonomija 0, a lokalno stanovnistvo bas ne umire od zelje da prihvati npr. mogucnost da zive od turizma (koja, realno, postoji...)...
nisu se ni vlasti ubile od zelje da pomognu (ponegdje jos nema ni normalnih cesta, a internet je misaona imenica... ) tako da ljudi jos uvijek "bjeze" odatle...i rijetko tko se vraca...skole - prazne...

aAlbanke...pa geografija je ucinila svoje...to je prirodan slijed dogadjaja...

samo, nije to tako samo u nerazvijenim podrucjima;
npr. bogata posavska sela krcata su nezenjama - ista prica... :confused:
 
Poslednja izmena:
mozhda bih i probala ali se plasim puzeva i glista, to mi je glavni problem. mislim pored toga shto sam gradsko dete. ali ne znam, nije lako biti na selu, mada prijalo mi je uvek kad sam neshto petljala oko zemlje, ali nisam kao vlasnik pa ono mora stalno da se radi nego malo neshto berem i tako
 
nema serije - seks i selo - na koju bi mogle da se ugledaju, kao na merilo sopstvene emancipacije
(šala, šala)
nije ni čudo... ne samo što žene ne žele da idu na selo, već je retkost kod oba pola da ostaju u manjim sredinama
veštačka država, sa veštačkom ekonomijom, koja je je stacionarana u nekoliko gradova, dok manje sredine stagniraju... (lepše zvuči od propadaju)
 
nema serije - seks i selo - na koju bi mogle da se ugledaju, kao na merilo sopstvene emancipacije
(šala, šala)
nije ni čudo... ne samo što žene ne žele da idu na selo, već je retkost kod oba pola da ostaju u manjim sredinama
veštačka država, sa veštačkom ekonomijom, koja je je stacionarana u nekoliko gradova, dok manje sredine stagniraju... (lepše zvuči od propadaju)

pa da...

pazi ja npr. razmatram, najozbiljnije opciju da uopce ne zivim u gradu...
to bi mi bilo super, realno - tvorovi bi uzivali, ja bih uzivala, al posao...
a sve sto mi zapravo treba je brz internet (dobro ne bi bilo na odmet ni da pay pal proradi, al to je... :))...
 
tako su mnogi proterani 90tih iz gradova u sela..........nisu mogli da žive sa 5dm plate...... radi se većinom o starijim ljoodima.....i malo mlađim....ali koji će pootovati sat vremena ili dva do grada...da bi radili.....a pretpostavljam među njima nema udavača............a ono moldavke...i taj rad..možda da razmisliš o tome..........ili neki kviz za selo gde će da te spoje sa nekom mladom.....
 
Živim na selu i potpuno razumem svakog ko ne želi da ovamo dođe. Gotovo svi koje poznajem su otišli odavde, verovatno ću i sam kada završim studije (ili još verovatnije putovati par sati svakodnevno do grada i posla). Posla ima, ali to je težak fizički rad i relativno malo plaćen. Pogotovu ženama nije lako, osim branja voća i još nekih poslova koji se obavljaju povremeno u godini nemaju šta da rade, osim da budu domaćice. A osmeliti se da potpuno promeniš sredinu, dođeš na tuđe, i da se pritom zlopatiš i u najboljim kombinacijama je u najmanju ruku ludost, a zameriti nekome što se izjasni da to ne želi je bezobrazluk.
 
a sve sto mi zapravo treba je brz internet (dobro ne bi bilo na odmet ni da pay pal proradi, al to je... :))...
e vidiš, to i ja stalno govorim.
infrastruktura
ako je npr živim na nbg a radim u mirijevu svakog dana ću putovati po sat vremena minimum do posla u jednom pravcu. zašto onda da ne putujem sat vremena iz mog ličnog raja na zemlji? tako ljudi u drugim zemljama rade i razmišljaju.
ali
u našem "raju na zemlji" nema kanalizacije i vodovoda nego septičkih jama i bunara, po mogućstvu prvo iznad drugog, nema asfalta, struja treperi čim dune vetar, a ne da nema interneta, nego kad padne kiša celo selo razgovara međusobno čim digne slušalicu (ozbiljno).
i još:
kad se kaže selo, odmah se misli na poljoprivredu. e pa hebi ga.
 

Back
Top