Kupovina "poklona"...za njene pare?

fisamabi

Početnik
Poruka
24
Prica se desava u sred ispitnog roka moje najbolje prijateljice (FOR)EVER :cmok: . Zelim da joj razvucem osmeh, ali efekat je krajnje suprotoran. Naime, jedne veceri izvucem je iz kuce pod parolom "imam nesto sto ce ti olaksati ucenje". Izmedju ostalih sitnica, u kutiji je bio zapakovan mobilni telefon (model za koji mi je prethodno rekla da bi kupila). Kada je videla telefon ispostavilo se da boja nije bila odgovarajuca (razmisljala se da li ovo da mi kaze ili ne, ali je odlucila da postupi ispravno), telefon je opet u mojim rukama radi pokusaja zamene za onaj koji je od pocetka trebalo da bude u prici (bolje receno, koji nije trebalo da bude u prici). Tada mi je rekla "ja tebi moram dati pare za ovo, ali ih nemam trenutno kod sebe" i ja sam prihvatio to sto je rekla. Nisam shvatio tada koliko se izdigla iznad cele situacije, koliko sam je povredio celim ovim postupkom, koliko sam atakovao na njenu zenstvenost, a koliko je ispala veliki covek time sto nije htela da mene povredi i da mi pokaze koliko je povredjena. Niti jednog trenutka nije sumnjala u moje iskrene namere da joj dan ucinim lepsim. Kasnije te veceri dobijam od nje mejl sa poentom "nemoj zameniti taj telefon", ja izjutra odgovaram sa "necu, samo cu procunjati da li moze da se zameni/nadje onaj pravi". U toku dana uspevam da nadjem taj pravi telefon – ali postoji samo jedan primerak, pa sam odluku o zameni morao doneti veoma brzo. Zovem je, ali se ona (iz sasvim objektivnih razloga) na telefon ne javlja i ja samoinicijativno odlucih da izvrsim tu zamenu (uprkos jasno datoj reci!). Saopstavanje toga njoj iste veceri bila je samo kap koja je prelila casu. Nisam razumeo tada i odmah sta se zapravo desavalo od samog pocetka, gde sam to tacno pogresio, ali je ispala vise nego covek i pokusavala da mi objasni sta sam u sustini uradio.
Pitanja koja ovde zelim da postavim "nepristrasnicima", a koja ce mi pomoci da celu situaciju sagledam iz razlicitih uglova, mogu se sazeti u svega nekoliko, pa vas molim za misljenja+kometare.

1. Sta ko misli o ovakvom postupku?
2. Da li se ovo tumaci kao "kupovina poklona za njene pare", a u stvari i nije poklon?
3. Da li je ovo uopste poklon i u kom smislu te reci?
4. Da li sam ja ovde raspolagao njenim novcem?
5. Da li sam ispao skrt prihvatanjem tog novca, tj. uopste kupovinom tako necega ali ne za svoje pare?

Hvala svima na pomoci!!! :worth:
 
1.to je extra postupak!
2.ako ako je za njene pare onda i nije bas neki poklon ali (ispada) da jeste
3.u nekom smislu reci "jeste"
4.pa ne znam....nisi trebao da prihvatis onu njenu ponudu "ja cu tebi morati ovo da platim" ispao bi i dobar drug i kavaljer....
4.pa pomalo ispadas...vec sam rekao NISI TREBAO DA PRIHVATIS NJENE PARE!
nema na cemu...
 
1.mislim da si se zajebao kad si uzeo pare koje ti je nudila
2.to jeste poklon, ti si ga kupio i poklonio joj ga, ali si, da je ne bi povredio, prihvatio njenu ponudu da ti plati telefon, shto je po mom mishljenju greshka
3.ako gledash pravi smisao rechi poklon, ne, to onda nije poklon, nego si joj praktichki prodao telefon pod izgovorom da je poklon (ovo je iz ugla kad izuzmesh date okolnosti, ujedno sa sagledavanjem pravog smisla rechi poklon, mada opet ne trebash gledati ovako na stvari)
4.ne smatram da si raspolagao njenin novcem, mada ovo ima vishe uglova gledanja
5.koliko sam ja shvatio, ti si telefon za svoje pare kupio.... samo shto si, da ne bi povredio drugaricu prihvatio novac, tako da, nisi ispao shkrt, kad sagledash razlog prihvatanja novca...
 
Kao što poklon ne treba da bude preskroman, ne treba da bude ni preteran, a to zavisi od konkretnih osoba i konkretnog povoda. U ovom slučaju, kupiti nekom mobilni da bi mu popravio raspoloženje je preteran poklon za 99% naših ljudi. U tom slučaju se onaj ko prima poklon može osećati loše i pitati se: šta si hteo da postigneš ovim poklonom, da li si možda samo hteo da joj učiniš uslugu i doneseš joj telefon za koji je rekla da namerava da ga kupi i sl...

Mera je veoma važna ;)
 

Back
Top