Kad se najmanje nadaš.

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
Da li verujete u ono što ljudi govore - kada se najmanje nadaš desiće ti se... ljubav, neki uspeh, bilo kakva sreća? Ako to jeste istina, da li smo onda prokleti time što se nadamo i želimo ono što nam zapravo treba?
 
meni samo kijavica, kasalj i temperatura mogu da se dese kad se najmanje nadam... grr.
a ljubavi i lepe stvari?
paaa, ljubavi su mi se desavale kad sam bila okupirana necim drugim...
a lepe stvari iznenada... samo kad nesto sto izgleda kao siguran los ishod bude "pokvareno" nizom srecnih slucaja... ne znam da li ste primetili da se ne remete samo dobri planovi, nego i lose situacije... :)
 
meni samo kijavica, kasalj i temperatura mogu da se dese kad se najmanje nadam... grr.
a ljubavi i lepe stvari?
paaa, ljubavi su mi se desavale kad sam bila okupirana necim drugim...
a lepe stvari iznenada... samo kad nesto sto izgleda kao siguran los ishod bude "pokvareno" nizom srecnih slucaja... ne znam da li ste primetili da se ne remete samo dobri planovi, nego i lose situacije... :)

Da, ništa nije sigurno u životu. Evo današnja utakmica, bila sam ubeđena da je Rusija mačiji kašalj za Holandiju, kad ono... :eek:
 
Ima jedna pjesma grupe The Doors koja kaze....

Love hides in the strangest places.
Love hides in familiar faces.
Love comes when you least expect it.
Love hides in narrow corners.
Love comes to those who seek it.
Love hides inside the rainbow.
Love hides in molecular structures.
Love is the answer.


i zaista je tako...
 
Poslednja izmena:
Da li verujete u ono što ljudi govore - kada se najmanje nadaš desiće ti se... ljubav, neki uspeh, bilo kakva sreća? Ako to jeste istina, da li smo onda prokleti time što se nadamo i želimo ono što nam zapravo treba?

Ne znam...:think:...eto meni se desilo dosta lijepog kad sam se najmanje nadala....al' ne znaci da se nisam nadala uopsteno....ima toga kao zelim to i to,tad i tad...e sad ako se to nesto ostvari ranije i kasnije od ocekivanog....uglavnom se ostvarilo...samo eto nije ocekivano tog momenta....;):lol:
 
Kad se najmanje nadas k'o nagazna mina...
Da! Sve krupne, zivotne, iskustvene stvari se desavaju kad se najmanje nadas...Meni, bar.
Dobre, one najbolje i lose, one najgore ...sto ni sanjala nisam.
Mada, vrlo cesto razmisljam o onome kakve su ti misli takav ti je zivot i trudim se, nije da se ne trudim, da mislim pozitivno ali ponekad sklizne zivot u neki ruralni trip ili pak u sjajni bajkoliki momenat.
Bitno je da ga pratim i da sam mu za petama :)
 
Da li verujete u ono što ljudi govore - kada se najmanje nadaš desiće ti se... ljubav, neki uspeh, bilo kakva sreća? Ako to jeste istina, da li smo onda prokleti time što se nadamo i želimo ono što nam zapravo treba?

Zavisi. Znam ljude koji se tako histericno i opsesivno "nadaju" da upropaste sebi zivot opsedanjem i naravno da im se onda nista lepo ne desava. A kad im se u tom stanju i desi nesto lepo, onda ce reci "Zasto sad, zasto ne pre 5 godina?". Je.biga. Niko ne zna zasto a verovatno niko nece ni saznati.
A mogu ljudi i konstruktivno da se nadaju. :D Da im to sto zele bude pogon da idu dalje a ne izvor nesrece.
Mozda ljudi nisu toliko svesni mentalnih procesa koji ih dovode do raznih stanja. Tvrdim da je samo nacin razmisljanja dovoljan da jedna situacija izgleda potpuno drugacije iz razlicitih uglova.
A ima i stvarno odvratnih karaktera. Ljudi kojima nikad nista nije dovoljno i koji u sebi nose jako dobar razlog sto im se nista lepo ne desava - skotovi su sami po sebi. Kod takvih sve nekako ide na silu, i kad im se desi nesto lepo a na normalan nacin, onda to protumace da eto, kad prestane da im bude stalo, tek im se tad desavaju lepe stvari. A nije tacno. Mozda kad prestane sumanuto da im bude stalo da istog momenta dobiju sta su nacrtali i uracunaju da je "desavanje" i te kako vezano i za ostali deo planete. Time postanu malo prijatniji za okolinu a i od te okoline prilicno zavisi sta ce se desiti a sta ne. Ja ne volim takve ljude. Cine mi se kao mala deca sa strasno niskim pragom frustracije i apsolutno ne mogu da istrpe da ne dobiju sve na tacni i odmah. I onda idu teze od prokletstva do toga da je sve sra,nje i da covek nista ne moze da dobije kad to stvarno zeli.
 
Zavisi. Znam ljude koji se tako histericno i opsesivno "nadaju" da upropaste sebi zivot opsedanjem i naravno da im se onda nista lepo ne desava. A kad im se u tom stanju i desi nesto lepo, onda ce reci "Zasto sad, zasto ne pre 5 godina?". Je.biga. Niko ne zna zasto a verovatno niko nece ni saznati.
A mogu ljudi i konstruktivno da se nadaju. :D Da im to sto zele bude pogon da idu dalje a ne izvor nesrece.
Mozda ljudi nisu toliko svesni mentalnih procesa koji ih dovode do raznih stanja. Tvrdim da je samo nacin razmisljanja dovoljan da jedna situacija izgleda potpuno drugacije iz razlicitih uglova.
A ima i stvarno odvratnih karaktera. Ljudi kojima nikad nista nije dovoljno i koji u sebi nose jako dobar razlog sto im se nista lepo ne desava - skotovi su sami po sebi. Kod takvih sve nekako ide na silu, i kad im se desi nesto lepo a na normalan nacin, onda to protumace da eto, kad prestane da im bude stalo, tek im se tad desavaju lepe stvari. A nije tacno. Mozda kad prestane sumanuto da im bude stalo da istog momenta dobiju sta su nacrtali i uracunaju da je "desavanje" i te kako vezano i za ostali deo planete. Time postanu malo prijatniji za okolinu a i od te okoline prilicno zavisi sta ce se desiti a sta ne. Ja ne volim takve ljude. Cine mi se kao mala deca sa strasno niskim pragom frustracije i apsolutno ne mogu da istrpe da ne dobiju sve na tacni i odmah. I onda idu teze od prokletstva do toga da je sve sra,nje i da covek nista ne moze da dobije kad to stvarno zeli.

Istina.
 
Sećate se ovoga ?
Meni je ovo ko oče naš ..

Uveravamo sami sebe da će život biti bolji kad se venčamo, dobijemo bebu, a zatim drugu bebu. Onda smo isfrustrirani zato što deca nisu dovoljno velika i bićemo zadovoljniji kada porastu. Nakon toga, isfrustrirani smo zato što imamo posla sa pubertetlijama. Sigurno ćemo biti srećniji kada izađu iz tog razdoblja. Govorimo sebi da će nam život biti potpun kada naš supružnik dođe pameti, kada kupimo lepši auto, kada budemo u mogućnosti da odemo na lepo putovanje, ili kada odemo u penziju. Prava je istina da ne postoji bolji trenutak za sreću od ovog trenutka. Ako ne sada, kada? Tvoj život će uvek biti ispunjen teškoćama.

Najbolje je da to priznaš sebi i da odlučiš da svejedno budeš srećan. Sreća je pravi put. Zato, čuvaj svaki trenutak koji imaš, i čuvaj ga još više zato što si ga podelio sa nekim posebnim, dovoljno posebnim da bi provodio vreme sa njim... i zapamti da vreme nikoga ne čeka.

Zato, prestani čekati ...

Da otplatiš auto.
Da kupiš novu kuću ili automobil.
Da ti deca odu od kuće.
Da se vratiš na fakultet.
Da završiš fakultet .
Da izgubiš 10 kg.
Da se oženiš (udaš).
Da se razvedeš.
Da dobiješ decu.
Da odeš u penziju .
Da dođe leto.
Da dođe proleće.
Da dođe zima.
Da dođe jesen.
Da umreš.

Zato ...
radi kao da ti ne treba novac,
voli kao da nikada nisi bio povređen,
i pleši kao da te niko ne gleda ...

I dodajmo na ovo...prekini da se nadaš...ŽIVI !
 
ja bih kad se "najmanje nadas", protumacila kao u pogresno vreme...

Pa možda to nije prava formulacija, jednostavno, kad prestaneš da očekuješ, izviruješ ide li iza ćoška, priželjkuješ... Kad se pomiriš sa sudbinom. A to nije pogrešan trenutak, za sreću je uvek pravo vreme. Mimi's dad ima koleginicu koja je išla nekoliko puta na vantelesnu oplodnju i taman kad su zakazali u poslednju spremni da dignu ruke ako ne uspe, jedno 2 meseca pre zakazanog termina je zatrudnela prirodno. Mislim da boljeg primera nema.
 
A meni je ovo:

Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a ******* big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisurewear and matching luggage. Choose a three-piece suite on hire purchase in a range of ******* fabrics. Choose DIY and wondering who the **** you are on Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing ******* junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pissing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourselves. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? I chose not to choose life. I chose somethin' else. And the reasons? There are no reasons.

Sto ste svi tako lepo raspolozeni danas? :D
 
Ima jedna pjesma grupe The Doors koja kaze....

Love hides in the strangest places.
Love hides in familiar faces.
Love comes when you least expect it.
Love hides in narrow corners.
Love comes to those who seek it.
Love hides inside the rainbow.
Love hides in molecular structures.
Love is the answer.


i zaista je tako...

E sad sam prijatno... pa ne iznenađena, samo si potvrdio ono što sam pretpostavljala... A da nisi kojim slučajem i bajker?
 
Da li verujete u ono što ljudi govore - kada se najmanje nadaš desiće ti se... ljubav, neki uspeh, bilo kakva sreća? Ako to jeste istina, da li smo onda prokleti time što se nadamo i želimo ono što nam zapravo treba?

Ne,nema to veze sa nadanjem uopste.
Ali, nije ni da se desava slucajno kad se ne nadas i ne razmisljas o tome.
Sreca se desava kad si spreman za nju.

I izvan bajki i sapunica, na sreci mora da se radi da bi se dogodila.U stvari, sam proces rada na sreci je taj koji donosi srecu.A kad na necemu radis, ona nemas vremena da se nadas i da mastas.I onda rezultati tvog rada izgledaju kao da su dosli nenadano.

Samo nadanje bez truda i pokusavanja moze samo da stvori neki zivot satkan od iluzija i onda je spustanje na zemlju poprilicno bolno.

Nada umire poslednja.Ja to tumacim kao- kad nista drugo ne preostane, kad smo sve pokusali, e onda ostaje jedino ona.Ok je nadati se.Ali raditi samo to nista ne valja...Eto.
 

Back
Top