Nov Firefox 3.0 - mane i prednosti

Ova tema nema veze sa operom...
FF3 je definitivno brza.Ne povecava ti protok naravno ;),ali se brze pokrece...Malo su me u poslednje vreme smarali tabovi,jako sporo prebacuje sa jednog na drugi.U trojci su to resili.Sada prebacuje u trenutku klika.
Jedino sto ima nekih addona koji nisu kompatibilni sa novom verzijom,ali uvek postoji alternativa dok ne rese i to ;)
 
Firefox postavio Ginisov svetski rekord
Subota, 21. jun 2008. 14:59

Download Day je završen a Firefox je ponovo potukao sve rekorde u broju preuzimanja ovog popularnog pretraživača sa interneta.

Ginisov svetski rekord u broju preuzimanja u toku 24 sata je oboren, a ljubitelji Firefox internet pretraživača pokazali su se kao pravi fanovi. Tokom 17. juna sa zvanične stranice izvršeno je preko 8.000.000 (tačnije 8.249.092) preuzimanja Firefox 3 programa!

Budući da raniji zvanični rekord do tada nije postojao, za postavljanje novog Ginisovog rekorda bilo je dovoljno i jedno preuzimanje. Firefox serveri su tokom Download Day akcije bili u nekoliko navrata prebukirani i pretilo je padanje sistema, ali se na kraju sve dobro završilo.

Kako se moglo i očekivati Amerikanci su bili ti koji su prednjačili u broju preuzimanja (preko 2.5 miliona), dok su kod evropljana to bili Nemci sa preko 600.000 preuzetih Firefox 3 brauzera.

Nakon svega četiri dana ovaj popularni program preuzelo je gotovo 15 miliona korisnika. Impresivno nema šta. Kada je u pitanju Srbija, naš doprinos je skromnih 22.600 preuzimanja.

A ako hoćete, možete dobiti i sertifikat/zahvalnicu kojim se možete hvaliti da ste učestvovali u obaranju Ginisovog svetskog rekorda OVDE.

(Bratislav Jovanović, MONDO)
 
Poslednja izmena:
instalirao sam i evo sta mi pise :

Failed to Connect



Firefox can't establish a connection to the server at en-us.start2.mozilla.com.

Though the site seems valid, the browser was unable to establish a connection.

* Could the site be temporarily unavailable? Try again later.
* Are you unable to browse other sites? Check the computer's network connection.
* Is your computer or network protected by a firewall or proxy? Incorrect settings can interfere with Web browsing.

pomoc????
 
Ja sam na 2.0.14 inst. 3 i radi besprekorno.Probao sa je dok je bila beta,ali zbog toga sto je beta vratio sam se na 2.0.13,cini mi se da je ona tad bila...
Uglavnom,probaj da uklonis staru verziju,proveri proxy,kolacice...Kad budes uninstall-irao obrisi sve sto je ostalo u aplication data i local settings.Mozda je najbolje da uninstall-iras,jer ce siguno izbrisati sva podesavnja ali samo ako uklonis sve sto ostane posle uninstall-a.
 
e unisntalirao sam obrisao sam sve kolacice i manualno i preko ccleanera e sad mi se pojavila nova opcija kad sam ga ponovo instalirao nesto kao import pa imam opera , ie i jos nesto i ima do not import anything ja samo to izabrao ali isti problem se desava sa svim linkovima.......mozda sam trebao nesto drugo da importujem???
 
Hm...zanimljivo...To je kod mene radilo na svakoj verziji.
Ali cini mi se da su namerno u verziju 2.0.13 i 2.0.14 ubacili po neki bag da bi trojka bila bolja.Recimo kod mene se katastrofalno sporo prebacivalo sa jednog taba na drugi. Sad je u redu.

Problematicno u ver. 3 je to sto ne pita da li da se snimi sezona (otvoreni tabovi u trenutku zatvaranja). Guglao sam i dosta ljudi se zali.Problem postoji cak i u kombinaciji sa TabMixPlus-om. Da li ce resiti i kad...ko zna. U sustini nije ni potrebno jer se sacuva automatski ali ko je navikao na to sigurno mu smeta.
Druga stvar je kad se link uhvati levim klikom i prebaci u polje gde su tabovi ili na vec postojeci tab...tu su napravili jako mali prostor koji treba da pogodis....
Sve su to sitnice ali znaju da smetaju....
 

Back
Top