Zašto volim 063 mrežu

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Dobro, 'ajde, za promenu, da budemo pozitivni !

Na ovoj temi su dozvoljeni isključivo afirmativni postovi u vezi mobilnog operatera - mreže " 063 Mobtel Srbija".

(Mislim da ne treba posebno da naglašavam da ću da obrišem postove sa negativnom konotacijom.)
 
pazi sad,ranije sam bila prepaid a onda sam presla na postpaid .Razlog je ocigledan ,dobila sam cd sestre Karic koji sam toliko zelela a nisam ga mogla naci u slobodnoj prodaji :lol: :wink: jos teze ce ga biti kad preuzme vodafon :twisted: Drugi razlog je jos uvek besplatan mms ,malo je teze okaciti se na internet ali...kad pocnu da naplacuju sve ce biti ok ,isto kao sa sms om ranije....samo MALO skuplje
 
nevesela, obzirom na razlog zasto si presla na postpaid kod njih, shvatam zasto si odabrala taj nick :lol: :lol: :lol:

Salu na stranu, ne koristim 063, ne bih ni 064 ali od dva zla sam izabrao manje. No, nije ovo post sa negativnom konotacijom, vec samo da ispravim neveselu: MMS se naplacuje na Mobtel-u, i to podosta papreno!
 
Hmmm... ne vidim zasto ne bi koristio MMS kad njime mozes poslati daleko vise podataka.

A oko naplate MMS-a, logicno je to uradjeno da se privole ljudi da predju na post-paid. Samo sto je vrhunac bezobrazluka, koji mislim da cak ni Telekom, kao najbezobraznija i najneobzirnija kompanija na ovim prostorima, ne bi sebi dopustila: Naplacivanje usluge bez obavestenja korisnika.

Koliko su samo para zgrnuli prvih par dana dok ljudi nisu provalili da se MMS naplacuje... Za to ih ozbiljno treba tuziti...

Da ne pominjem zaista najidiotskiju stvar na svetu: naplacivanje tehnicke podrske. Pa ovakvim naglim pocetkom naplata usluga bez ikakvog obavestenja, Mobtel vas tera da svakog dana zovete korisnicki centar, i tu izgubite ko-zna-koliko-vremena (i para, jer se naplacuje), da bi znali da li je neka usluga pocela da se naplacuje, da li je necemu poskupela cena itd.

Ok... ovo je tema gde 063 treba da se hvali, ali jednostavno, ja preko ovih stvari ne mogu da predjem...
 
Incognito:
1. Hmmm... ne vidim zasto ne bi koristio MMS kad njime mozes poslati daleko vise podataka.
uf... razlog je jednostavan: trenutno znam samo JEDNU osobu koja ima MMS-telefon :?

jos jedna stvar mi se ne svidja kod mms: kad napisem poruku, moram da cekam nekoliko sekundi da se telefon nakaci na gprs da bi je poslao... to me smara :wink:
 
Ko kaze da je bez obavestenja? U SVIM novinama i na nekoliko radio stanica je jos 20 ili 21. marta objavljeno da pocinje naplata MMS od 25.marta i sa tacnom cenom.

A na pitanje - "da li moram da citam novine da bih video da pocinje da se naplacuje MMS?" , ja imam kontrapitanje - da li ste svi preko novina i TV saznali da su te usluge uvedene i kako se aktiviraju?
 
E vidis, sprovedose ljudi istrazivanje, pa se utvrdilo da je obavestenje izaslo samo u 2 dnevne novine, i to velicine licnog malog oglasa, i u jednom clanku. A koliko znam, NIGDE na TV-u nije receno...

Za razliku od reklamne kampanje kad su uveli MMS, gde se pucalo na sva zvona o 2.5G mrezi i njenim blagodetima... Po par celih strana u svim novinama... Govorilo se u svakoj emisiji o tome itd. itd.

A da ne pominjem brdo SMS reklama koje salju (sopstvenih reklama, tipa 'kljuc u ruke'), a opravdanje sto nisu poslali po SMS svakom pre-paid korisniku koji je aktivirao MMS uslugu je bilo: To je isuvise skupo... A kladim se da nema vise od 10000 ljudi tog profila. I sad, tih 10000 ljudi nije znalo da je usluga pocela da se naplacuje, svako poslao po recimo 2 MMS-a dnevno, i tako 3 dana dok nije pocelo da se lupa na sva zvona kako su poceli da naplacuju (tj. dok korisnici sami nisu provalili) to je 6 x 23din x 10000 korisnika = 1380000 dinara, ili skoro 20000€. Slanje masovnog SMS-a Mobtel ne moze kostati ni 0.01€ / poruci (pa toliko u svetu placaju kompanije koje se reklamiraju preko mobilnih operatera), pa sa procenjenih 10000 korisnika, to je 100€... Naravno da je lepse zaraditi 20000€ nego potrositi 100€...

E, kad su uzeli te pare, javili su i preko TV-a (tek 4 dana nakon pocetka naplacivanja pojavio se prvi izvestaj na TV-u), ali ne zato da postede ljude koji jos nisu primetili da im kredit drasticno opada, vec da kazu da se onima na post-paid-u ne naplacuje (i tako ce biti jos mesec-dva dok se svi zainteresovani ne prebace na post-paid), kako bi sto vise ljudi regrutovali na harac...

Tako da ne mogu da volim Mobtel, sto naravno ne znaci da volim i Telekom, samo su mi trenutno pristupacniji i korisniji od istog... Uostalom, mobilna telefonija na nasim prostorima se svodi na duopol, tj. sistem vestacke konkurencije, diktiran drzavom, a sve u cilju ocuvanja socijalnog mira...
 
nevesela:
pazi sad,ranije sam bila prepaid a onda sam presla na postpaid .Razlog je ocigledan ,dobila sam cd sestre Karic koji sam toliko zelela a nisam ga mogla naci u slobodnoj prodaji :lol: :wink: jos teze ce ga biti kad preuzme vodafon :twisted: Drugi razlog je jos uvek besplatan mms ,malo je teze okaciti se na internet ali...kad pocnu da naplacuju sve ce biti ok ,isto kao sa sms om ranije....samo MALO skuplje

E, a jel znas mozda kad ce otpilike da vodafon preuzme mobtel??
 
Nije mi jasno zbog cega nam neko stalno preti?Dinkic preti kako ce dici poreze,metereolozi kako ce padati kisa deset dana?Pa nekad pada brate,kada ce?A i ovaj Vasic sto preti zbog Mobtela?Jel' te to mozda placaju honorarno da za njih i spijuniras raspolozenje korisnika?Staro je pravilo da se mi Srbi zbog poltronsko-podanickog sistema dousnistva, i poubijasmo medju sobom.Primer Kardjordje i kum koji ga je priklao da bi zauzeo presto...Jadni smo ti mi...A ti podanice Karic bratije,nemoj vise da pretis ovim ljudima kako ces ovo ili ono..NIJE SRPSKI!
 
Ali je opet to Mobtel prvi uveo za postpaid korisnike, dok nije bilo ni najave na Telekomu.

I jos jednom - pitanje za sve - koju je uslugu Telekom uveo pre Mobtela (ne racunajuci 2255 i sl brojeve za slicice i slanje poruka na razne TV stanice)
 

Back
Top