FIZICKI IZGLED

Naravno da je pojam lepote donekle determinisan kulturoloskim kontekstom,ali ipak lepo jeste univerzalna kategorija,kao i pojam ukusa,odnosno neukusa.
preporucujem Siler 'O lepom"....
 
Naravno da je pojam lepote donekle determinisan kulturoloskim kontekstom,ali ipak lepo jeste univerzalna kategorija,kao i pojam ukusa,odnosno neukusa.
preporucujem Siler 'O lepom"....

A jesi li emily gledala plamena u Africi koja nose ogromni disk u ustima jer je to na njihov nacin "hirurski zahvat" za ulepsavanje obicnih prirodnih usana koje su kao takve nesto potpuno seljacki ( u slobodnom prevodu). Ili ono pleme koje nosi obruce oko vrata ne bi li imale ne neormalno dugacak vrat da svisnes kad ih vidis. Ili ono pleme koje tegli usi do pupka opet iz estetskih razloga.
A ovde kod nas potpuno nesimetricne frizure, nakit i garderoba koju nose pankeri tesko da je za njih odbojno, ali se zato rugaju danasnoj popularizaciji standarnih estetskih vrednosti.
Ili usne kakve su crtale japanke u proslosti farbajuci ih u belo pa crtajuci komicno male i cudnog oblika usne.
Pa i danas imas ljude koji vole krupno telo grozeci se na mrsave ili ismejavajuci danas toliko forsirane (onaj danijel1 gore) velike napupcene usne.

Ups ! Pa ovo je loolita pisala izvini loolita.
 
Poslednja izmena:
Znaci bitnija je natalna karta osobe koja komentarise neciju lepotu za koga znamo ili ne znamo kako izgleda nego li karta te osobe same, sta mislite otome , jeste li nekada razmisljali na tu temu?
Mislim da si u sustinu pogodila!!
Prema vindexu ja sam neprikosnovena lepota =>venera skoro na samom stepenu egzaltacije, konjunkcija sa egzaltiranim suncem u ovnu, u konjunkciji sa marsom u tom istom ovnu.... blaaaah
Ljudi mene vide kroz moj mc -ja sam svima uran (trigon ove tri planete +uran kvadrat merkur)

Slazem se da je lepota u ocima posmatraca:
Moja venerica je neeeeezna u ribama, ali uz trigon urana ona je lucidna i voli koloristicki jake expresije kod zena (muskarce ama uopste ne primecujem i moze i najogavniji pored mene da bude)
Mesec -senzibilitet mi je u vagici i esteta sam, ali pored strogog saturna pre cu stroge, duge suknje da nosim nego nesto sto ...bi bilo in a gradji mi odgovara. Zene koje bi mi se dopale bile bi uvek opisane kroz mesec (konjunkcija saturn jupi) => apsolutno i iskljucivo obrazovane, saturnovskih crta, jupijevog karaktera
 
A jesi li emily gledala plamena u Africi koja nose ogromni disk u ustima jer je to na njihov nacin "hirurski zahvat" za ulepsavanje obicnih prirodnih usana koje su kao takve nesto potpuno seljacki ( u slobodnom prevodu). Ili ono pleme koje nosi obruce oko vrata ne bi li imale ne neormalno dugacak vrat da svisnes kad ih vidis. Ili ono pleme koje tegli usi do pupka opet iz estetskih razloga.
A ovde kod nas potpuno nesimetricne frizure, nakit i garderoba koju nose pankeri tesko da je za njih odbojno, ali se zato rugaju danasnoj popularizaciji standarnih estetskih vrednosti.
Ili usne kakve su crtale japanke u proslosti farbajuci ih u belo pa crtajuci komicno male i cudnog oblika usne.
Pa i danas imas ljude koji vole krupno telo grozeci se na mrsave ili ismejavajuci danas toliko forsirane (onaj danijel1 gore) velike napupcene usne.

Moram priznati da citajuci svaki tvoj post,uvek me iznova fasciniras-odakle se samo setis svih tih stvari..:hahaha:
Ali mogu ti reci i to da na jako lep nacin umes da objasnis neke stvari,dok JA npr. kad pokusam nesto da objasnim ni sama ne znam sta sam time htela da kazem..:think::???:
 
Moram priznati da citajuci svaki tvoj post,uvek me iznova fasciniras-odakle se samo setis svih tih stvari..:hahaha:
Ali mogu ti reci i to da na jako lep nacin umes da objasnis neke stvari,dok JA npr. kad pokusam nesto da objasnim ni sama ne znam sta sam time htela da kazem..:think::???:


Idi bre nasmeja me danas prvi put, (a ljuta sam jako). :hahaha: Znam to je isto i moj problem kad pricam usmeno, ( primetila si ) ali kad pisem: razmislim pa kucnem, pa razmislim, pa kucnem. Pa delujem jos i prodehovljeno i pametno :lol:
Merkur u Ribama u padu , to nas zeza. :whistling:
 
Poslednja izmena:
[/B]

Idi bre nasmeja me danas prvi put, (a ljuta sam jako). :hahaha: Znam to je isto i moj problem kad pricam usmeno, ( primetila si ) ali kad pisem: razmislim pa kucnem, pa razmislim, pa kucnem. Pa delujem jos i prodehovljeno i pametno :lol:
Merkur u Ribama u padu , to nas zeza. :whistling:

Pa da,zato me i cudi,ali i ja delujem pametnije preko pisane reci-to mu dodje kao ono:
"Znas sta je opticka varka?"
"Kad neko deluje inteligentno zato sto nosi naocare"..ahhaaaahhaaa...:hahaha:
 
Pa da,zato me i cudi,ali i ja delujem pametnije preko pisane reci-to mu dodje kao ono:
"Znas sta je opticka varka?"
"Kad neko deluje inteligentno zato sto nosi naocare"..ahhaaaahhaaa...:hahaha:


Da , istina je! Sto je pricala jdna devojka u drustvu pre par god. na tu temu, kaze: "Moja baba vidi na tv-u nekog tipa i kaze;" -" Vidi se da je pametan! " "Ja je pitam kako se vidi?" "Kaze baba pa jer nosi naocare! " :p
I to ljudi stvarno tako i dozivljavaju, ako nosis naocare mora da si nacitan. Taj trik koriste i u mas medijima i politici kad je cilj da se nekom poveruje. Pa i u filmovima kad neko glumi panetnjakovica ili strebera nabiju mu naocare da deluje intelektualno.
 
@vindex
odskacem od teme, izvini, ali sam jednom prilikom procitala da se ''rastuzis'' cim vidis kvadrat Venere i Marsa... Zasto to, sta je tu tako lose? I ajd da ne bude bas skroz offtopik, kako to ''utice'' na lepotu? ;)
 
pa na ljepotu utječe pozitivnu, međutim ako je ženski horoskop daje pretjeranu agresiju prema toj veneri, žena ili djevojka bude često povrijeđena od marsa iako ju seksualno uzbuđuje.
 
veliku ljepotu, ako to ne kvari saturn ili neko drugo planetarno smeće.

ali i daje agresiju prema toj ženi. puno nasrljitvih muškaraca, u extremnoj verziji silovanje, napad na tijelo, dosađivanje, navaljivanje, neodustajanje itd...itd.
 
veliku ljepotu, ako to ne kvari saturn ili neko drugo planetarno smeće.

ali i daje agresiju prema toj ženi. puno nasrljitvih muškaraca, u extremnoj verziji silovanje, napad na tijelo, dosađivanje, navaljivanje, neodustajanje itd...itd.


Au bre vindex o'ladi me ti sada... Ma salim se, baksuz jesam ali ne bas toliki da bi bila extremni slucaj... ;)
A jel lose kada su ti Saturn i Uran u konjukciji sa Marsom i tako sva tri cine kvadrat ka Veneri? :???:
ako sam preterala sa pitanjima, samo me ignorisi... :mrgreen:
 
ja imam kvadrat marsa i venere, a jos je mars u prvoj kuci (dupli vladar) i ne trpim ni fizicko ni verbalno zlostavljanje, narocito od strane muskaraca. previse sam ponosna (sto nije uvek dobro), a za povredu ponosa vracam visestruko. inace kazu da imam opasan pogled:mrgreen::hahaha:
 
Poslednja izmena:
ja imam kvadrat marsa i venere, a jos je mars u prvoj kuci (dupli vladar) i ne trpim ni fizicko ni verbalno zlostavljanje, narocito od strane muskaraca. previse sam ponosna (sto nije uvek dobro), a za povredu ponosa vracam visestruko. inace kazu da imam opasan pogled:mrgreen::hahaha:

imam osecaj da bi se ti i ja fino slagali. lljudi kazu da imam ponasanje jedne skorpije i vrlo zao pogled kada mi se neko nameraci, kada mi neko stane na zulj ne odgovaram za posledice.:rtfm::evil::otkacio:
 
Au bre vindex o'ladi me ti sada... Ma salim se, baksuz jesam ali ne bas toliki da bi bila extremni slucaj... ;)
A jel lose kada su ti Saturn i Uran u konjukciji sa Marsom i tako sva tri cine kvadrat ka Veneri? :???:
ako sam preterala sa pitanjima, samo me ignorisi... :mrgreen:

ja sam ti samo izlistao nekoliko tumačenja ovog aspekta, i zato uvijek naglašavam da sve uzimnate uvjetno,

e vidiš ako imaš ovo onda ti to kvari ljepotu sigurno.
 
ja imam kvadrat marsa i venere, a jos je mars u prvoj kuci (dupli vladar) i ne trpim ni fizicko ni verbalno zlostavljanje, narocito od strane muskaraca. previse sam ponosna (sto nije uvek dobro), a za povredu ponosa vracam visestruko. inace kazu da imam opasan pogled:mrgreen::hahaha:

naravno da ne trpiš kad mars govori o tebi, to si ti ne netko drugi, ako je vaga na vrhu 7 polja onda drugi trpe od tebe
 
ja sam ti samo izlistao nekoliko tumačenja ovog aspekta, i zato uvijek naglašavam da sve uzimnate uvjetno,

e vidiš ako imaš ovo onda ti to kvari ljepotu sigurno.

ma znam da je to uopsteno, malo se nasalih...

imam sve to, ali mi ne kvari lepotu :lol: salu na stranu, mozda me vadi Sunce koje je u konjukciji sa Venerom, a mozda je samo mislim da me vadi.. :lol:
hvala na odgovoru, pozzz
 
Poslednja izmena:
e imam ja jedno pitanje... SO u blizancima, VE na 0 raka, MA na 18 lava.
VE 0 JU
problematika je sledeca :) - strasno promenljiv fizicki izgled, danas sam lepa, sutra uzas... ne primecujem to samo ja vec i ljudi oko mene. o cemu se tu radi?
 
da, ima i toga, ali nije samo to u pitanju... ne umem da objasnim :)

Ma pustite veneru, jupitera, i ostale stvari sad. Sta ti je sa Asc-tom i vladarem istog.
Od toga se pocinje to je nase telo prvenstveno, nase lice -Mesec to smo mi. A Venera utice na nas nacin blacenja, stil, kako se nosimo, ona je nasa gestikulacija a ne fizicki izgled bukvalno kao cinjenica nego vise kao njegov spoljni efekat.

Sta ti je sa Plutonom ? Njega ko ima naglasenog na Asc uz Sunce ili u veoma tesnom aspektu sa licnom planetom on daje velike transformacije kako fizicke tako i unutrasnje prirode kod osobe
.
Npr. Michael Jackson = Sunce 0 Pluton na Vrhu 4 polja u opoziciji sa Mesecom - lik. Takve osobe mogu potpuno transformisuce da izgledaju kad se drugacije obuku, nasminkaju , samo promene frizuru . Jeli neko gledao emisiju Mejkovers, pogledajte na youtubu poznate i bez sminke, foto shopa i namerno odabrane garderobe od strane skupo placenih stilista koji ce im sakriti nedostatke ( svako ih ima ) i reflektora - neverovatne promene.

Zato reditelji i modni svet vole takve osobe koje imaju veliku moc transformacije da sminker i kostimograf mogu lako da ga maskiraju u neki lik, sto se ne moze postici sa svakim. Mnogi glumci u pored istog tretmana izgledaju iz filma u film identicno kao osoba koja se samo presvukla i prelazi iz jedne prostorije u drugu samo sa razlicitom pozadinom iza, a takvi glumci nikako nisu dobri za kinematografiju, niti takvi modeli za fotografiju.
Takve su i osobe koji su Jarcevi u znaku ili podznaku ili imaju kao ja konjukciju vl. ASc sa Saturnom nikad se i nikako ne menjaju kroz vreme kao zaledjeni u vremenu i prostoru pa stari drugovi u osnovne skole kad me vide kazi pa ti se bas uopste nisi promenila. Ja stvarno kao da sam i dalje tamo negde ostala zarobljena u nekoj dimenziji.
Ili moja tetka - Jarac , koja identicno izgleda na fotkama gde je setala svoje malo dete ( koje sad ima 37god. ), na fotkama gde drzi mene kao bebu ( ja imam 27 ) i sada kad ona ima 60 ali nikakva promena zena uopste ne stari , lice joj je bez ijedne bore, potpuno zategnuto, telo kao zmija, skromna sminka cak i lak za nokte uvk, uvek isti od kad znam za nju i ljudi kad je vide posle godina kod nas na slavi zalede se, kad je ugledaju, pita me sumnjicavo jedna rodjaka nasamo sta se to sa njom desava ( ne desava ) dali ona radi neke operacije, posto mora da se zateze redovno, al nikom ne prica- a ja se smejem. A njoj je takva i majka bila. To su takvi geni. To su takvi ljudi zaledjeni u vremenu od svoje 30-40 god se skoro uopste vise ne menjaju, oni imaju jakog saturna ili znak Jarca koji predstavljaju vreme.
A ovi drugi sa jakim Plutonom ( transformacija ) stalno menjaju kako kroz kilazu koja manja drasticno obik i fizionomiju tela tako i lica, tako cesto menjaju stil oblacenja i ponasanja kao da se vecito u adolescentskoj fazi.
 
Poslednja izmena:
istina Antonina, moja majka ima Pluton egzaktno na ac, naglašenog ovna, na prijelazu ovna u bika je ali u ovnu ima 4 planete . ima 50 godina nema nijednu boru, nikad bila bolesna, i puši dvije kutije na dan :D
 

Back
Top