Za dr. i ostale

znam prichu od pouzdane osobe - zena je spasla majku tumora mozga pomocu aloje... jedino ako ona laze :I naravno nije cudotvorna uvek, ali treba znati sve slucajeve...mozda je aloja i placebo (dambovo perce?)
 
Provela sam dan u drustvu svoje vrlo drage prijateljice koja je imala ozbiljnih problema sa stitnom zlezdom. Na moj komentar da dobro izgleda (ali stvarno jako dobro i zdravo izgleda), rekla mi je kako vec par meseci koristi neke preparate na bazi aloje i da se preporodila! Kaze da se izuzetno dobro oseca, lekovi joj (po misljenju lekara koji je leci) vise nisu potrebni... Meni cela prica izgleda poprilicno neverovatna, tim pre sto citav program nije ni malo jeftin.
Da se ne radi o osobi koju dobro poznajem, koja je daleko od lakoverne i neozbiljne - verovatno sve to ne bih bas ozbiljno shvatila.
Ima li neko iskustva sa alojom (shvatila sam da i proizvodjaca ima vise) i ima li u ovome bilo kakve logike?
Uzgred, moja drugarica se ne bavi distribucijom preparata - samo ih koristi.
 
Aloe vera jeste lekovita, ali ni slucajno ne moze zameniti klasicnu terapiju. Mozda zaista dodje do poboljsanja zdravstvenog stanja, ali to se ne desava samo zbog aloe. Ona moze kod nekih bolesti samo doprineti izlecenju, ali nikako izleciti. Danas se preparati aloe prodaju pod parolom "nema sta neleci" :roll: , a to uopste nije tako. Ima efekta na zarastenje rana (npr. neke povrsinske ranice, i zbog toga je cesto ima u kozmetickim preparatima; zatim pomaze zarastanju nekih cireva), a takodje povecava i resorpciju. Cula sam pricu i da jaca imuni sistem, ali ja stvarno ne vidim kako. E, sad na nasem trzistu ima razlicitih preparata, svi su prilicno skupi, a nisu svi podjednako dobri.



Mene je skoro veoma interesovala ova biljcica, te sam se malo raspitala. Eto tako, to vam je to... :wink:
 
pozdrav svima,
prije 5-6 god. ni ja sama nisam vjerovala u djelotvornost Aloe Vera, ali danas sam potpuno ubijedjena da pomaze. Prvo je koristio clan moje porodice, a prije 2 ipo godine sam ija bila "primorana" da je koristim. imam samo rijeci pohvale. Ali moram da napomenem da treba biti obazriv kada se kupuje Aloe,jer se u zadnje vrijeme pojavilo mnogo "aloja".
Pravu Aloe proizvodi firma iz USA koja se zove Forewer Living Products, i ne moze se kupiti u apotekama , prodavnicama, samo kod zastupnika, a njih sada ima u svim vecim gradovima.
Tako da samo naprijed ako zelis da je koristis, nikako ne moze da skodi
 
strelac7:
pozdrav svima,
prije 5-6 god. ni ja sama nisam vjerovala u djelotvornost Aloe Vera, ali danas sam potpuno ubijedjena da pomaze. Prvo je koristio clan moje porodice, a prije 2 ipo godine sam ija bila "primorana" da je koristim. imam samo rijeci pohvale. Ali moram da napomenem da treba biti obazriv kada se kupuje Aloe,jer se u zadnje vrijeme pojavilo mnogo "aloja".
Pravu Aloe proizvodi firma iz USA koja se zove Forewer Living Products, i ne moze se kupiti u apotekama , prodavnicama, samo kod zastupnika, a njih sada ima u svim vecim gradovima.
Tako da samo naprijed ako zelis da je koristis, nikako ne moze da skodi
Pretpostavljam da zdravstveno ne moze da skodi. Pitanje je bilo da li moze da koristi?
Jer, cifre koje se za to izdvajaju su poprilicne... Zanimaju me iskustva, kao i strucno misljenje...
Hvala.
 
Proizvodi na bazi aloe su dobri.Međutim moja ti je preporuka da kupis kvaltetne multivitamine( imas dosta stranih, poznatih farmaceutskih kuca koje rade ove proizvode) i da ih koristis svakodnevno tokom cele godine uz dodatnu zdravu ishranu!
 
VANJA 011:
Proizvodi na bazi aloe su dobri.Međutim moja ti je preporuka da kupis kvaltetne multivitamine( imas dosta stranih, poznatih farmaceutskih kuca koje rade ove proizvode) i da ih koristis svakodnevno tokom cele godine uz dodatnu zdravu ishranu!
Nemojmo preterivati!!
Prvo hemija nikada nije mogla i nce moci da zameni zdravu hranu...drugo, vitamini ne smeju da se uzimaju na svoju ruku a jos manje da se uzimaju u tako dugom periodu.
 
To prvi put cujem. Ja konkretno jedem voce i povrce u zadovoljavajucim kolicinama, ali naravno da uzimam minerale i vitamine kao dodatak ishrani. Kako inace da unesem dovoljne kolicine selena, cinka i sl putem redovne ishrane?
 
Gluposti! Kakva hronicna bolest. Na zapadu je trend zdravog zivljenja.Jedino kod nas se smatra da vitamini mogu da se unesu iskljucivo redovnom ishranom. To je zastareo nacin razmisljanja i uopste ne prati svetske trendove u zdravstvu. Mladji doktori sigurno ne podrzavaju takvo razmisljanje.
 
Ja jesam mladji doktor!!!
Sa vitaminima se nije saliti, pogotovo ne sa ovim sirokim spektrom stranih koji se mogu naci kod nas.
Postoje indikacije kada se savetuje unosenje vitamina, to nisu bombone i ne treba preterivati.
 
VANJA 011:
Gluposti! Kakva hronicna bolest. Na zapadu je trend zdravog zivljenja.Jedino kod nas se smatra da vitamini mogu da se unesu iskljucivo redovnom ishranom. To je zastareo nacin razmisljanja i uopste ne prati svetske trendove u zdravstvu. Mladji doktori sigurno ne podrzavaju takvo razmisljanje.
Ma da... Tablete vitamina se savrseno uklapaju u "trend zdravog zivljenje". I sta uopste znaju nasi lekari? Oni su potpuno van "trenda"!
A to sto se "na zapadu" (skupi hemijskim procesom dobijeni) vitamini trose u ogromnim kolicinama ("kao bombone"), to, naravno, nema nikakve veze sa reklamom i zaradom onih koji ih proizvode i reklamiraju. Cist "trend zdravog zivljenja".
 
VANJA 011:
Gluposti! Kakva hronicna bolest. Na zapadu je trend zdravog zivljenja.Jedino kod nas se smatra da vitamini mogu da se unesu iskljucivo redovnom ishranom. To je zastareo nacin razmisljanja i uopste ne prati svetske trendove u zdravstvu. Mladji doktori sigurno ne podrzavaju takvo razmisljanje.

Svetski trendovi su trendovi zdrave ishrane, a ne uzimanje tableta! Naravno da vitamini nisu za zezanje, da li su cula za razlicite bolesti hipervitaminoze?? E, to je kad uzimas preterano (vecine) vitamina, pa oni pocnu malo da se nagomilavaju u organizmu, pa tako prave i neke probleme...
Ali, ja ipak mislim da se tim vestackim vitaminima neces preforsirati, zato sto nije vitamin sve na cemu to i pise. Vestacki vitamini moraju da se vezu za jos neka jedinjenja da bi ih organizam uopste prihvatio, u suprotnom se lepo izbace mokracom i nista od vitamina. Dobrih vitamina ima jako malo na nasem trzistu! A tek s mineralima je jos vece zezanje. Pa nece oni tek tako se iz te tablete ugrade u nas organizam :roll: .
Bolje jedi voce, i tako unesi vitamine, mnogo je zdravije i efikasnije!
 
LepaJeka:
VANJA 011:
Gluposti! Kakva hronicna bolest. Na zapadu je trend zdravog zivljenja.Jedino kod nas se smatra da vitamini mogu da se unesu iskljucivo redovnom ishranom. To je zastareo nacin razmisljanja i uopste ne prati svetske trendove u zdravstvu. Mladji doktori sigurno ne podrzavaju takvo razmisljanje.

Svetski trendovi su trendovi zdrave ishrane, a ne uzimanje tableta! Naravno da vitamini nisu za zezanje, da li su cula za razlicite bolesti hipervitaminoze?? E, to je kad uzimas preterano (vecine) vitamina, pa oni pocnu malo da se nagomilavaju u organizmu, pa tako prave i neke probleme...
Ali, ja ipak mislim da se tim vestackim vitaminima neces preforsirati, zato sto nije vitamin sve na cemu to i pise. Vestacki vitamini moraju da se vezu za jos neka jedinjenja da bi ih organizam uopste prihvatio, u suprotnom se lepo izbace mokracom i nista od vitamina. Dobrih vitamina ima jako malo na nasem trzistu! A tek s mineralima je jos vece zezanje. Pa nece oni tek tako se iz te tablete ugrade u nas organizam :roll: .
Bolje jedi voce, i tako unesi vitamine, mnogo je zdravije i efikasnije!

Naravno da je pozeljno uzimati sto vise svezeg voca i povrca.Daleko od toga da ja zastupam tezu "nemoj da jedes nista samo gutaj tablete". Moj sistem je sledeci:
- ujutru dve case mlake vode na prazan stomak
- dorucak u kojme je sendvic sa tunjevinom ili morski plodovi
- jedna sumeca tableta c vitamina od 1000 mg
- uzina ljustene sincokretove semenke
- jedna tableta selena od 50
- rucak kuvano jelo
- trcanje , voznja bicikla, vezbe jedno dva sata
- jedna tableta e vitamina
- vecera neka salata ili sl
Stvarno ne vidim sta je u svemu ovome lose i zasto mi apriori odbacujemo i dobre tvsari koje dolaze sa zapada. Pozdrav svima!
 
VANJA 011:
LepaJeka:
VANJA 011:
Gluposti! Kakva hronicna bolest. Na zapadu je trend zdravog zivljenja.Jedino kod nas se smatra da vitamini mogu da se unesu iskljucivo redovnom ishranom. To je zastareo nacin razmisljanja i uopste ne prati svetske trendove u zdravstvu. Mladji doktori sigurno ne podrzavaju takvo razmisljanje.

Svetski trendovi su trendovi zdrave ishrane, a ne uzimanje tableta! Naravno da vitamini nisu za zezanje, da li su cula za razlicite bolesti hipervitaminoze?? E, to je kad uzimas preterano (vecine) vitamina, pa oni pocnu malo da se nagomilavaju u organizmu, pa tako prave i neke probleme...
Ali, ja ipak mislim da se tim vestackim vitaminima neces preforsirati, zato sto nije vitamin sve na cemu to i pise. Vestacki vitamini moraju da se vezu za jos neka jedinjenja da bi ih organizam uopste prihvatio, u suprotnom se lepo izbace mokracom i nista od vitamina. Dobrih vitamina ima jako malo na nasem trzistu! A tek s mineralima je jos vece zezanje. Pa nece oni tek tako se iz te tablete ugrade u nas organizam :roll: .
Bolje jedi voce, i tako unesi vitamine, mnogo je zdravije i efikasnije!

Naravno da je pozeljno uzimati sto vise svezeg voca i povrca.Daleko od toga da ja zastupam tezu "nemoj da jedes nista samo gutaj tablete". Moj sistem je sledeci:
- ujutru dve case mlake vode na prazan stomak
- dorucak u kojme je sendvic sa tunjevinom ili morski plodovi
- jedna sumeca tableta c vitamina od 1000 mg
- uzina ljustene sincokretove semenke
- jedna tableta selena od 50
- rucak kuvano jelo
- trcanje , voznja bicikla, vezbe jedno dva sata
- jedna tableta e vitamina
- vecera neka salata ili sl
Stvarno ne vidim sta je u svemu ovome lose i zasto mi apriori odbacujemo i dobre tvsari koje dolaze sa zapada. Pozdrav svima!

Ma, nije tu nista lose, ali sta ce ti ovi silni vitamini ako se zdravo hranis? Vitamini se piju ako si hronicno iscrpljena, ako imas grip, ako vlada epidemija prehlade...
Ako normalno jedes u toku dana, onda ti je ova kolicina Vitamina C ogromna, a mislim da malo preterujes i sa selenom. A za Vitamin E je izgleda pokazano da je kancerogen u vecim kolicinama, pa ga vise niko i ne preporucuje tako zdusno kao nekada. Sve su to supstance koje nas organizam koristi u minijaturnim kolicinama, i ne treba ga preopterecivati tolikim kolicinama.
E, sad ovo nema veze sa "zapadom", vec je to cinjenicno stanje stvari. Radim u laboratoriji koja je napravila neke od vitaminskih preparata, te sam se jako dobro uputila u pricu o vitaminima. Nekad ni ja nisam pocinjala dan bez VitC, ali sad pijem samo jedan ili dva preparata i to samo kad sam bolesna.
 
LepaJeka:
VANJA 011:
LepaJeka:
VANJA 011:
Gluposti! Kakva hronicna bolest. Na zapadu je trend zdravog zivljenja.Jedino kod nas se smatra da vitamini mogu da se unesu iskljucivo redovnom ishranom. To je zastareo nacin razmisljanja i uopste ne prati svetske trendove u zdravstvu. Mladji doktori sigurno ne podrzavaju takvo razmisljanje.

Svetski trendovi su trendovi zdrave ishrane, a ne uzimanje tableta! Naravno da vitamini nisu za zezanje, da li su cula za razlicite bolesti hipervitaminoze?? E, to je kad uzimas preterano (vecine) vitamina, pa oni pocnu malo da se nagomilavaju u organizmu, pa tako prave i neke probleme...
Ali, ja ipak mislim da se tim vestackim vitaminima neces preforsirati, zato sto nije vitamin sve na cemu to i pise. Vestacki vitamini moraju da se vezu za jos neka jedinjenja da bi ih organizam uopste prihvatio, u suprotnom se lepo izbace mokracom i nista od vitamina. Dobrih vitamina ima jako malo na nasem trzistu! A tek s mineralima je jos vece zezanje. Pa nece oni tek tako se iz te tablete ugrade u nas organizam :roll: .
Bolje jedi voce, i tako unesi vitamine, mnogo je zdravije i efikasnije!

Naravno da je pozeljno uzimati sto vise svezeg voca i povrca.Daleko od toga da ja zastupam tezu "nemoj da jedes nista samo gutaj tablete". Moj sistem je sledeci:
- ujutru dve case mlake vode na prazan stomak
- dorucak u kojme je sendvic sa tunjevinom ili morski plodovi
- jedna sumeca tableta c vitamina od 1000 mg
- uzina ljustene sincokretove semenke
- jedna tableta selena od 50
- rucak kuvano jelo
- trcanje , voznja bicikla, vezbe jedno dva sata
- jedna tableta e vitamina
- vecera neka salata ili sl
Stvarno ne vidim sta je u svemu ovome lose i zasto mi apriori odbacujemo i dobre tvsari koje dolaze sa zapada. Pozdrav svima!

Ma, nije tu nista lose, ali sta ce ti ovi silni vitamini ako se zdravo hranis? Vitamini se piju ako si hronicno iscrpljena, ako imas grip, ako vlada epidemija prehlade...
Ako normalno jedes u toku dana, onda ti je ova kolicina Vitamina C ogromna, a mislim da malo preterujes i sa selenom. A za Vitamin E je izgleda pokazano da je kancerogen u vecim kolicinama, pa ga vise niko i ne preporucuje tako zdusno kao nekada. Sve su to supstance koje nas organizam koristi u minijaturnim kolicinama, i ne treba ga preopterecivati tolikim kolicinama.
E, sad ovo nema veze sa "zapadom", vec je to cinjenicno stanje stvari. Radim u laboratoriji koja je napravila neke od vitaminskih preparata, te sam se jako dobro uputila u pricu o vitaminima. Nekad ni ja nisam pocinjala dan bez VitC, ali sad pijem samo jedan ili dva preparata i to samo kad sam bolesna.
Pa ok ako tako kazes. Ne znam zasto lai pocinjem da ti verujem.Hvala! Raspitacu se kod strucnjaka.
 

Back
Top