Promena kursora na web stranici

Ne znam tacno, ali probaj na Google pa Comet Cursor. Tamo ces naci gomilu kursora koje mozes da ubacis na tvoj sajt. Nisam probala ali kad ubacis njihov izbunaris po kodu i mozda ukapiras kako da ubacis i neki samo tvoj autenticni. Pozdrav
 
Anonymous:
Molim upucenije od mene da mi objasne sta zapravo treba napisati u liniji
CURSOR: url(putanja_gde_je _kursor );
Ako se meni slicica nalazi u My documents/Neki folder/slicica.gif sta pisem u gore pomenutoj liniji?

Prvo, moras da organizaujes sajt. Taj "neki folder" mora da bude u sklopu tvoga sajta. Sam sajt (sve sto je u vezi sa njim) mora da bude u jednom foplderu, npr "mojsajt". Unutar njega se otvori novi folder, npr, za slike, i nazove se "slike". Onda stavis slicicu kursora u taj folder slike. (npr: mojkursor.cur- ne moze gif, mora da ima ekstenziju kursora!).

Onda se kuca putanja:
cursor: url (slike/mojkursor.cur);

Ok, mozda je ovo bilo malo nejasno... Ako jeste, pitajte i objasnicu bolje.
 
Anonymous:
Anonymous:
Molim upucenije od mene da mi objasne sta zapravo treba napisati u liniji
CURSOR: url(putanja_gde_je _kursor );
Ako se meni slicica nalazi u My documents/Neki folder/slicica.gif sta pisem u gore pomenutoj liniji?

Prvo, moras da organizaujes sajt. Taj "neki folder" mora da bude u sklopu tvoga sajta. Sam sajt (sve sto je u vezi sa njim) mora da bude u jednom foplderu, npr "mojsajt". Unutar njega se otvori novi folder, npr, za slike, i nazove se "slike". Onda stavis slicicu kursora u taj folder slike. (npr: mojkursor.cur- ne moze gif, mora da ima ekstenziju kursora!).

Onda se kuca putanja:
cursor: url (slike/mojkursor.cur);

Ok, mozda je ovo bilo malo nejasno... Ako jeste, pitajte i objasnicu bolje.

Sve je super jasno samo ne znam gde da dobijem tu ekstenziju cur. Ocigledno je tu i bila greska jer sam sve tako i bila uradila ali nije profunkcionisalo verovatno zbog formata fajla
 

Back
Top