Seselj hteo palmu u SRS toma nije dao!

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
Tomislav Nikolić prvi put o ličnim zamerkama Šešelju
Voja sa Vojom meni iza leđa
Šešelj je hteo pre izbora da Palma uđe u koaliciju sa nama i da dobije pet mandata. Stranka to nije prihvatila. Imali smo uslov da Palma može da nam se priključi, ali da se utopi u SRS


BEOGRAD - Stranka, koalicija ili brak su odnosi u kojima ne možete da namećete svoju volju. Tu se poštuje mišljenje i drugog. Tako funkcioniše i SRS. Istina je da me Vojislav Šešelj sputava u nekim stavovima. Istina je i da sam u mnogo većem broju slučajeva bio preglasavan, ali, bio je i Šešelj - kaže za Glas zamenik predsednika SRS-a Tomislav Nikolić.

Kada je Šešelj bio preglasan?
Hteo je pre izbora da Dragan Marković Palma uđe u koaliciju sa nama i da dobije pet mandata. Stranka to nije prihvatila. Imali smo uslov da Palma može da nam se priključi, ali da se utopi u SRS, a ne da pravimo koaliciju sa njegovom strankom.

Zbog toga sada plaćate ceh?
I da je Palma išao sa nama, opet bi uradio isto - pobegao bi sa „žutima“. Samo bi se bespotrebno brukali.

PRESTONICA JE NAŠA

Spekuliše se i da se DS i DSS dogovaraju o vlasti u Beogradu.
Apsolutno je nemoguće. To montira DS.
Zašto?
Možda da bi malo iznervirali SPS, ali i zbog nas. Verovatno očekuju neku nepromišljeno reagovanje radikala, pa provociraju. U Gradu je tako čvrst dogovor da ga niko ne može srušiti.


Primetno je, što i sami nagoveštavate, da niste baš u najboljim odnosima sa Šešeljem. Šta mu najviše zamerate?
Naljutilo me je kada je Šešelj sa Koštunicom sklopio dogovor da ovaj bude mandatar za sastav vlade SRS-DSS.

Ipak je bilo tog pakta pre izbora?
Šešelj se sa Koštunicom dogovorio iza mojih leđa.

Jeste li mu rekli da vas je izneverio?
Jesam. Rekao sam mu da mi se ne dopada to što je uradio.

Šta je odgovorio? Je l’ vam se izvinio?
Što bi mi se izvinjavao? Mi smo prijatelji i saborci godinama, odnos nam je takav da svako može da kaže u lice onom drugom šta mu se ne sviđa.

Nije vam se svidelo, ali ste ipak to prihvatili.
Tako je. U međuvremenu je stranka odlučila da Koštunica bude naš mandatar i izašli smo sa tim u javnost.

Kada ste poslednji put kontaktirali Šešelja?
Videli smo se 16. maja, a čuli pre neki dan. Izveštavao sam ga o toku pregovora sa DSS-om i SPS-om. Bio je zadovoljan svime što smo uradili.

Pa, ko će napraviti vladu?
Deluje mi da je DS uspela da dobije partnera - SPS. To je već, čini mi se, gotova stvar. Pitanje je samo kako će Dačić uspeti da objasni da je prekinuo pregovore sa nama i dogovorio se sa „žutima“.

Spekulisalo se i da nije sve još gotovo i da su Dačić i Koštunica razgovarali sami prethodna dva dana. Je li to tačno?
Pa i ja sam juče bio sa Dačićem.

I, o čemu ste pričali?
Pitao sam ga zašto se oslanja na Krkobabića u vezi sa sazivanjem vanredne sednice Skupštine.

Verovatno ste pričali i o vladi?
Shvatio sam da je vlada DS-SPS gotova stvar.

Je li vam to Dačić potvrdio?
Nije, ali je bilo tako očigledno. Rekao sam mu samo da nam se, kad napravi vladu sa „žutima“, ne obraća više.

Kada će ta vlada DS-SPS?
Ne znam. Čini mi se da se lomi oko Beograda.

Na koju će se stranu prelomiti?
Ubeđen sam da će u Beogradu vladati koalicija SRS-DSS-SPS-PUPS-JS. Retko upotrebljavam tu reč - ubeđen. Kad sam to rekao, znači da će tako i biti.
 

Back
Top