Шта ће ти твоја мајка, ти си сада наш!

Анђелко

Početnik
Banovan
Poruka
37
То ми је рекла бивша жена и њени родитељи кад смо склопили брак. Мало је фалило да их сво троје отерам у три п---е материне. Брак је опстао месец дана:lol:. Није мој пример једини. Наслушао сам се многих момака, како им жена и њени родитељи хоће све да командују и да се одрекну својих родитеља и другова.
 
Svasta. A poenta posta je? I gde si ti bio molik te pre nego sto si se ozenio - nisi imao oci, usi, glavu da mislis, vidis, cujes, shvatis, povezes dva i dva? A to sto zena i tasta hoce da im organizuju zivot - sta su ti, mentalno retardirani? Ne razumem post....

Поента се јасно види. Ти што не можеш да је видиш није мој проблем, него твој.
Немаш појма какви су били пре брака, али то ти не спречава да лупеташ којекаве небулозе као и други форумаши.

Наравно да су ми бивша жена и њени родитељи били сјајни пре брака. Коректан однос.

Девојкама који хоће да узјашу момка и да му наређују шта и са ким да се дружи и да се одрекне родитеља. Такве треба по кратком поступку се решити. Марш у бстрага са таквим.
 
То ми је рекла бивша жена и њени родитељи кад смо склопили брак. Мало је фалило да их сво троје отерам у три п---е материне. Брак је опстао месец дана:lol:. Није мој пример једини. Наслушао сам се многих момака, како им жена и њени родитељи хоће све да командују и да се одрекну својих родитеља и другова.

A vjerujem da si ti bio fin,volio je puuuno......i tako njeni roditelji zeznuli vasu bracnu idilu......inace posto si nam sve potanko u detalje ispricao......vidim da si bas bio nesretan i "mucen"....opet eto bio si pametan i pobjegao od njih glavom bez obzira......bravo....:ok::mrgreen:
 
Ako su ti stvarno rekli tim rečima, onda sa njima nešto nije u redu. Pa ni od žena se ne očekuje da se odreknu svoje porodice kada se udaju.
Druga je stvar ako muž i žena traže jedan od drugog da se posvete više svom braku nego roditeljima, tako i treba da bude, ali onda to važi za oboje, a ne samo za jednog.

I šta to znači: "naš"? Da je rekla "moj", razumela bih da želi svog muža samo za sebe, ali ako kaže "naš", onda to podrazumeva da se ona nije odvojila od svoje porodice, a to zahteva od muža. Čudno, ako nije bila šala.:???:
 
Pa ni od žena se ne očekuje da se odreknu svoje porodice kada se udaju.
E sad to je diskutabilno, koliko sam ja puta čula da se tako nešto "u šali" kaže ženi i da se svi onako kiselo iskeze..... pa sve prođe kao "kao šala" :lol: a da ne govorim o tome što znam par situacija gde se devojka udala, a pre toga i njen brat, pa sad njena je l' da "bivša" :lol: porodica smatra decu njenog brata "svojom" a ovi nisi "njihovi" i što da ih gledaju isto i da im kupuju isto ili da ih, ne daj bože, vode na neko zimovanje, kad oni više nisu "njihovi".

A ovo je očigledno bila neka zayebancija na koju se Đavolko naročito uvredio, ili nas ovaj ovde zayebava.
 
Ako su ti stvarno rekli tim rečima, onda sa njima nešto nije u redu. Pa ni od žena se ne očekuje da se odreknu svoje porodice kada se udaju.
Druga je stvar ako muž i žena traže jedan od drugog da se posvete više svom braku nego roditeljima, tako i treba da bude, ali onda to važi za oboje, a ne samo za jednog.

I šta to znači: "naš"? Da je rekla "moj", razumela bih da želi svog muža samo za sebe, ali ako kaže "naš", onda to podrazumeva da se ona nije odvojila od svoje porodice, a to zahteva od muža. Čudno, ako nije bila šala.:???:

Pa kod Madzara je obicaj da muz ide kod mlade kad se uzmu... bar kod ovih nasih domacih Madzara(znam da je Madjar nego mi ovo smesno-ima jedna anegdotica al ne smem da je ispricam-uvredicu nekog...;) )
 
То ми је рекла бивша жена и њени родитељи кад смо склопили брак. Мало је фалило да их сво троје отерам у три п---е материне. Брак је опстао месец дана:lol:. Није мој пример једини. Наслушао сам се многих момака, како им жена и њени родитељи хоће све да командују и да се одрекну својих родитеља и другова.


Pa niko tebe ne može naterati ni na šta ako ti to nećeš.
 
Šta pričate koješta, Mađari imaju iste običaje kao i ostali i kod nas, i u Mađarskoj. Nisu oni neka sekta, ili tako mešto. A ta ujna, htela je nešto drugo da kaže, samo nije shvaćeno na pravi način. Mađarice, i kada se udaju za nekog druge nacije, vode računa da im deca nauče mađarski, čime se ne bi mogle pohvaliti i sve žene drugih nacija u mešovitim brakovima, što je šteta, jer znanje jezika je veliko bogatstvo, a naročito kad ide uz poznavanje kulture naroda čiji jezik se uči.
 

Back
Top