World War II Movies

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Milisaw Sound

Zainteresovan član
Poruka
201
Trebaju mi nazivi filmova koji u bilo kojoj meri opisuju psihologiju rata , filmovi tipa : " Pad crnog jastreba " , " Spasavanje redova Rajana " , " Neprijatelj pred vratima " , " Braca po oruzju " , " Sindlerova lista " , " Armagedon sutra " ( ili danas , tako nesto , glume Carli Sin i Marlon Brando ) ... Dakle interesuju me i noviji i stariji filmovi o ratu , ali strani dobri filmovi , nemojte mi preporucivati " Bitku na Neretvi " ;) . Unapred zahvaljujem .
 
Od onih što se meni sviđaju ima još, recimo ''Amen.'' Koste Gavrasa i ''Music Box'' od istog. Ne uklapaju se baš potpuno u profil, ali ako tražiš ''opis psihologije rata'', onda su ova dva, uz dva koja sam prethodno pomenuo i ''Apokalipsu danas'' pun pogodak. Tu su još i ''Ran'' (''Haos'') Akire Kurosave (delimično baziran na Šekspirovom ''Kralju Liru'') i ''Rapsodija u avgustu'', ''Ivanovo detinjstvo'' Andreja Tarkovskog, ''Lovac na jelene'' Majkla Ćimina, ''Dr. Strangelove'' (opet) od Kjubrika.

PS: Kao što vidiš, tražiti da se nabrajaju filmovi je nešto najlepše što možeš da učiniš za posetioce podforuma 'Film i video'.
PPS: Ne, ozbiljno, ovde svi obožavaju da nabrajaju filmove.
 
Most na rijeci Kvaj
bow.gif
Prvo njegga neka pogleda, pa ostale.

Posle... neka pokuša Cross of Iron, nije loš, nikako.
 
Sad videh, gledajuci Arnoldov, u Recommendations:

Tora!Tora!Tora!

Svojevremeno sam nekome, ko se razume u WW II,
poklonila za rodj. ovaj film,
i komentar je bio, da je film prvenstveno realan...

Ne znam, mozda je bio samo uctiv...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top