vaspitanje dece
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: vaspitanje dece

marijamarija
    Guest

Podrazumevano vaspitanje dece

Da li vam muzevi kontriraju pred decom kada ih kaznjavate?

mamaana
    Guest

Podrazumevano

Ponekad da i tada me to izludi, jer shvatim da imam dete vise

Guest

Podrazumevano

Ja svoju decu retko kad kaznjavam, vise se trudim da objasnim u cemu su pogresili. U svakom slucaju muz se ne mesa, niti se ja mesam kad je on u situaciji da mora da reaguje. Medjutim, ono sto mi smeta je kad iskrsne neki problem muz se obicno povuce i ceka da ja reagujem. Imam osecaj da se plasi da ce ga deca manje voleti ako ponekad podvikne.

Zainteresovan član trejsi (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Nikada se ne mesamo jedno drugom pred detetom ako i imamo neku primedbu onda to ostavimo za kasnije kad dete nije prisutno. Uglavnom se slazemo oko vaspitanja mada sam ja malo stroza i vise insistiram na nekim pravilima koja moraju da se postuju.

marijamarija
    Guest

Podrazumevano

Blago vama Moj muz je retko u kuci, i kada je tu dozvolio bi detetu sve. Medjutim, kada i njemu, sto se retko desava, pukne film, zna i on da kazni. Ja se tada povlacim, ali to njemu nije dovoljno da uvidi svoju gresku. Svaki razgovor njemu, kao svakom detetu, vredi do prve sledece situacije, a onda po starom: "Dodji kod tate", "Nisi u pravu" i tome slicno.

Podrazumevano

Možda je najbolje izgubiti iluziju da je odrastao muškarac mnogo drugačiji od deteta. Onda je sve mnogo lakše..

aurelia
    Guest

Podrazumevano

Upravo tako. U pocetku je bolno, a posle - slegnes razmenima i smejes se. Dece nikad dosta... :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.06.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Mislim da vasa dvoje treba da sednete da se dogovorite ozajednickom nastupu.On ne sme da dovodi u pitanje tvoj autoritet bas kao i ti njegov.Kod nas postoji pravilo,kada ja pricam muz cuti i podrzava ili ako se ne slaze izadje iz sobe,ali nikako ne sme da kontrira,i obrnuto.Tvoj muz deci pravi odstupnicu a to je medvedja usluga a u decijim ocima tvoje rasudjivanje dovodi pod znak pitanja.

marijamarija
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio carica
    Mislim da vasa dvoje treba da sednete da se dogovorite ozajednickom nastupu.On ne sme da dovodi u pitanje tvoj autoritet bas kao i ti njegov.Kod nas postoji pravilo,kada ja pricam muz cuti i podrzava ili ako se ne slaze izadje iz sobe,ali nikako ne sme da kontrira,i obrnuto.Tvoj muz deci pravi odstupnicu a to je medvedja usluga a u decijim ocima tvoje rasudjivanje dovodi pod znak pitanja.
    Sve je to meni jasno, ali kako muzu objasniti da je to greska? Probala sam, ali to nije imalo efekta 2 dana. Razgovarala sam cak i sa psihologom, otprilike je isto rekla, ali mom muzu je valjda lakse da ide linijom manjeg otpora.

Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio marijamarija
    Sve je to meni jasno, ali kako muzu objasniti da je to greska? Probala sam, ali to nije imalo efekta 2 dana. Razgovarala sam cak i sa psihologom, otprilike je isto rekla, ali mom muzu je valjda lakse da ide linijom manjeg otpora.
    Naravno da mije lakse, pogotovo sto je posle on dobri tata a mama samo nesto gundja. Mora postojati dogovor oko vaspitanja dece koji ce oba roditelja postovati. Objasnite mu da je to u interesu deteta.

Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Greska, mislila sam da mu je lakse.

Slične teme

1. ESTETSKO VASPITANJE COVEKA
    Autor divlja u forumu Filozofija