Pitanje u vezi sa Kjerkegorom
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Pitanje u vezi sa Kjerkegorom

Nov član
    Učlanjen
    19.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pitanje u vezi sa Kjerkegorom

Da li bi neko mogao da mi kaže u kom svom delu Kjerkegor napada Novi zavet kao institucionalizovanu kanonsku prevaru iz 4. veka i izrazava cudjenje kako su apostoli za tako kratko vreme uspeli da pokrste toliko ljudi, dok je Hrist u toku svoje misije uspeo da preobrati samo nekoliko desetina? Naime, poznato da je on kao anticrkveni covek ukazivao na to da hrišćanstvo Novog zaveta (vise) ne postoji, a ovamo je napadao i Novi zavet kao crkvenu redakciju svetih spisa iz 4. veka i izrazavao sumnju u apostolsku misiju. Gde on, zapravo, kaže da je Hrist preobratio samo nekoliko desetina ljudi?

Hvala!

Nov član
    Učlanjen
    19.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pitanje u vezi sa Kjerkegorom

Ako moze da bude od pomoci, taj podatak pronasao sam u donjem eseju, pasus u dnu 582. stranice:

http://www.scindeks.nbs.bg.ac.yu/clanak.php?issn=0353-7919&je=sr&id=0353-79190504579D&pdf=da

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pitanje u vezi sa Kjerkegorom

Ne znam za ovo prvo, ali za ovo što kažeš šta je Hrist uspeo ja imam da kažem sledeće: Johann Adam Weishaupt, osnivač Reda iluminata, rekao je da je Bibliju pisalo četrdeset pisaca u toku 1600 godina, a da će on dokazati da samo jedan čovek može sve to srušiti za vrlo kratko vreme. Francuska buržoaska revolucija (1789-1794), koja je njegovo delo, i njene tekovine, pokazale su da je bio u pravu. Druga stvar (primer). Jednom ludaku u nekoj ludnici doktori su dali da čita Bibliju. On ju je čitao i mislio je da može da hoda po vodi. Izašao je napolje, došao do bazena - da hoda po njemu - upao u njega i udavio se.

Slične teme

1. Pitanje u vezi UPS-a
    Autor ppeecca u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.12.2007., 19:34
  2. Pitanje u vezi MP3
    Autor Johnny Ramone u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.04.2006., 04:19
  3. Pitanje u vezi C++ -a
    Autor ModProbe u forumu Programiranje
    Odgovora: 2