čuo sam Šeselja kako poziva srpske vojnike da "ništa živo ne ostavljaju"

Devilll

Početnik
Banovan
Poruka
24
Šešelj: Karadžić, Mladić i ja - srpske veličine

Optuženi Vojislav Šešelj pozivao se danas, na suđenju pred Haškim tribunalom, na informacije "svog prijatelja Ratka Mladića" pri opovrgavanju iskaza svedoka optužbe Safeta Sejdića.

Sejdić je prošle nedelje svedočio da je 1993. godine, tokom napada Vojske Republike Srpske na Nišićku visoravan kod Olova, video Šeselja zajedno sa Radovanom Karadžićem, Ratkom Mladićem i drugim zapovednicima, među kojima je bio i "četnik" Vasilije Vidović zvani Vaske.

Svedok je tvrdio da je čuo Šeselja kako poziva srpske vojnike da "ništa živo ne ostavljaju", dok su tenkovi i druga oruđa VRS otvarala vatru na selo Crna Rijeka.

Tokom unakrsnog ispitivanja, Šešelj je danas izjavio da je "od svog prijatelja Ratka Mladića dobio informaciju da se on ne seća gde je tačno bio" 9. novembra 1993. godine - kada je, po njemu, taj napad počeo - "ali da sigurno nije bio na Nišićkoj visoravni.

"Moj prijatelj Ratko Mladić poručio je i da komanda srpske vojske nikada ne bi dozvolila da se tri tako istaknute srpske vojne i političke veličine nađu na jednom mestu zato što bi jedna granata mogla sve da nas ubije, a to bi bila neprocenjiva šteta", rekao je Šešelj.

Negirajući istu tvrdnju svedoka, Šešelj se juče pozvao na informacije koje je navodno dobio od "svog prijatelja Radovana Karadžića" u posrednom kontaktu minulog vikenda.

Kao i juče, tužilac Žil Ditertr (Gilles Dutertre) i predsedavajući sudija Žan-Klod Antoneti (Jean-Claude Antonetti) zatražili su od Šešelja da o navodnom kontaktu sa Mladićem detaljnije govori, ali je on to odbio.

Ponovio je da bi "pre poginuo" nego što bi tužiocu dao informacije o "prijateljima" Karadžiću i Mladiću.

Bivši predsednik Republike Srpske Karadžić i komandant Vojske RS Mladić optuženi su pred Tribunalom za genocid i zločine protiv čovečnosti nad nesrbima tokom rata u BiH 1992-95. Šešelj je danas tvrdio i da je za suđenje nebitan iskaz svedoka Sejdića o tome da je kao pripadnik "radnog voda" jedne brigade VRS bio prinuđen da kopa rovove na prvim linijama fronta oko Sarajeva i da su pripadnike tog voda srpski vojnici u borbama isturali kao "živi štit".

Optuženi je negirao da je Tužilaštvo preko iskaza svedoka pokazalo bilo kakvu njegovu i povezanost Srpske radikalne stranke sa onim što je preživeo Sejdić.

Pošto je Šešelj završio unakrsno ispitivanje Sejdića, suđenje je nastavljeno iskazom novog svedoka optužbe na zasedanju zatvorenom za javnost.

Lider SRS optužen je za zločine nad nesrbima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93.
 
Парафразирам...
Шеки "Ја бих живот положио за Младића и Караџића"
Сведок "Ја бих живот дао да се решим вас"
Шеки "Господине судија ја сам се уплашио и ако чујете да ми је задрхтао глас немојте ми замерити" смеје се
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Тужилаштво је тако јадно у односу на Шешеља да је то невероватно.
Само показују колико је ово суђење једна обична фарса и да немају за шта да му суде.

Lično bih voleo da Šešelja osude ako mu stvarno nešto nađu................koliko sam ja pratio jedino što je bilo nezgodno za Šekija je onaj snimak intervjua koji je Šeki dao nekoj ribi sa neke američke tv gde podrobno opisuje kako je Cobe naređivao njemu i Arkanu kada i gde treba da se upotrebe dobrovoljačke jedinice...........Ovo sve ostalo je obično gubljenje vremena......................
 
Ja uopšte ne volim Šekija, ali reći da je glup je neodrživo.
A što se ovog svedoka tiče, slučajno sam prebacujući kanale zakačio deo suđenja gde mu Šešelj čita izjavu njegovog oca (kako je bio vojnik VRS sa zaduženim puškomitraljezom) i izjavu njegovih ratnih drugova koji kažu da je bio dobar i hrabar borac Vojske Republike Srpske i kako znaju da je lično u okršajima ubio najmanje desetoricu muslimanskih vojnika...

Zatim, se isprovaljivao za sliku za koju je rekao da je slikana pre kraj rata (to bi bilo 1995.) i da su njega tu namerno stavili da bi mogli da ga ucenjuju nakon što Semizovac padne u ruke Muslimana (po mirovnom sporazumu) da bi se kasnije ustanovilo da je na slici i neki vojnik VRS koji je poginuo u oktobru 1993. što je svedok sam rekao...

U prevodu, još jedan lažni svedok protiv Šešelja, tako da sam stekao utisak da je i onim troma sudijama već neugodno kakve svedoke dovode tužioci...
 
Drugim rečima kažeš da je šešelj obična p i * k i c a, tipa forumaških jurišnika, koji samo priča u prazno?:D

не бих желео да се враћам на ослобађајуће пресуде Насера и Рамуша,али колико је то Шешељ допринео злочину,када постоји и аудио запис Фрање Туђмана где позива на прогон и не узимање заробљеника...ако је Шешељ стварно крив нека га и осуде али...колико је то он крив у односу на Вука Дршковића(одсецање руке сваком муслиману који подигне турски барјак)....буди мало реалан
 
Ja uopšte ne volim Šekija, ali reći da je glup je neodrživo.
A što se ovog svedoka tiče, slučajno sam prebacujući kanale zakačio deo suđenja gde mu Šešelj čita izjavu njegovog oca (kako je bio vojnik VRS sa zaduženim puškomitraljezom) i izjavu njegovih ratnih drugova koji kažu da je bio dobar i hrabar borac Vojske Republike Srpske i kako znaju da je lično u okršajima ubio najmanje desetoricu muslimanskih vojnika...

Zatim, se isprovaljivao za sliku za koju je rekao da je slikana pre kraj rata (to bi bilo 1995.) i da su njega tu namerno stavili da bi mogli da ga ucenjuju nakon što Semizovac padne u ruke Muslimana (po mirovnom sporazumu) da bi se kasnije ustanovilo da je na slici i neki vojnik VRS koji je poginuo u oktobru 1993. što je svedok sam rekao...

U prevodu, još jedan lažni svedok protiv Šešelja, tako da sam stekao utisak da je i onim troma sudijama već neugodno kakve svedoke dovode tužioci...

Ако је тако,зашто желе да га осуде?
И ко стоји иза такве жеље?
Ако си схватио да се Шешељу доводе лажни сведоци,онда знаш и одговоре на ова питања.
Шешељ је политички затвореник.
 
Šešelj je dobrovoljni zatvorenik.
Predao se, umesto da hrabro beži poterama kao junaci Ratko&Radovan i do juče Budimir-Stojan, ***** li ga koji je:mrgreen:

Mislim da nije fer da samo šešelj ispadne "heroj-mučenik" srpskog naroda................Trebalo bi da njegovim stopama krenu i ostali optuženi pa ćemo ih rado proglasiti "herojima - mučenicima"..................:rotf::rotf::rotf:
 
Ако је тако,зашто желе да га осуде?
И ко стоји иза такве жеље?
Ако си схватио да се Шешељу доводе лажни сведоци,онда знаш и одговоре на ова питања.
Шешељ је политички затвореник.

Šešelj je zlo i predvodnik tj. idejni tvorac i "glasnogovornik" jedne propale i pogrešne ideje - ideje nacionalizma, šovinizma i nekulture.

Međutim, u isto vreme Šešelj je veoma načitan, pametan i školovan čovek.

Ili u prevodu Šešelj je najopasnija kombinacija: inteligentan i lud u isto vreme...

Ali, da je politički zatvorenik - jeste...

Jer da nije onda bi se u Hagu za isto delo istovremenu sudilo Dobrosavu Paragi, Đapiću, a posebno Šimi Đodanu... i oni su glasnogovornici istih takvih stavova... bili su na sličnim funkcijama, radili iste stvari... ali su oslobođeni odgovornosti za "verbalni delikt" i "uticaj na zaćenu stranu" i sl.

Prema tome, moj je stav ili svi ili niko... ovako kako je sada, haški tribunal se samo bruka.
 
Šešelj je zlo i predvodnik tj. idejni tvorac i "glasnogovornik" jedne propale i pogrešne ideje - ideje nacionalizma, šovinizma i nekulture.

Međutim, u isto vreme Šešelj je veoma načitan, pametan i školovan čovek.

Ili u prevodu Šešelj je najopasnija kombinacija: inteligentan i lud u isto vreme...

Ali, da je politički zatvorenik - jeste...

Jer da nije onda bi se u Hagu za isto delo istovremenu sudilo Dobrosavu Paragi, Đapiću, a posebno Šimi Đodanu... i oni su glasnogovornici istih takvih stavova... bili su na sličnim funkcijama, radili iste stvari... ali su oslobođeni odgovornosti za "verbalni delikt" i "uticaj na zaćenu stranu" i sl.

Prema tome, moj je stav ili svi ili niko... ovako kako je sada, haški tribunal se samo bruka.

:tick: :tick: :tick:

и теби се омакне да напишеш нешто паметно:ok:
 
Šešelj je zlo i predvodnik tj. idejni tvorac i "glasnogovornik" jedne propale i pogrešne ideje - ideje nacionalizma, šovinizma i nekulture.

Međutim, u isto vreme Šešelj je veoma načitan, pametan i školovan čovek.

Ili u prevodu Šešelj je najopasnija kombinacija: inteligentan i lud u isto vreme...

Ali, da je politički zatvorenik - jeste...

Jer da nije onda bi se u Hagu za isto delo istovremenu sudilo Dobrosavu Paragi, Đapiću, a posebno Šimi Đodanu... i oni su glasnogovornici istih takvih stavova... bili su na sličnim funkcijama, radili iste stvari... ali su oslobođeni odgovornosti za "verbalni delikt" i "uticaj na zaćenu stranu" i sl.

Prema tome, moj je stav ili svi ili niko... ovako kako je sada, haški tribunal se samo bruka.

Не брука се хашки трибунал.Он је одавно изгубио образ да би се сада брукао.
Најважније је ко стоји иза жеље да Шешељу буде суђено за своју политичку идеју,и коме је у интересу да је он ван политичке сцене Србије.
 

Back
Top