"БАЛКАНСКИ ПАСОШ" за Србију, Хрватску, Македонију,БиХ, Црну Гору и КосовЕ

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
"Balkanski pasoš" za Srbiju, Hrvatsku, Makedoniju, BiH, Crnu Goru i Kosovo

Autor: Blic online | 18.06.2008 - 09:30


Centar za evropsku politiku (CEP) u utorak je u Briselu održao radni sastanak na temu integracije zemalja zapadnog Balkana u Evropsku uniju. Sastanak pod nazivom "Balkan u Evropi: Zauzdati ili preobraziti?", predložio je dvanaest tačaka, koje bi doprinele bržoj integraciji tih zemalja posle problema s ratifikacijom Ugovora iz Lisabona, odnosno posle irskog "ne".

Najzanimljiviji zaključak svakako je, prenosi Index.hr, da bi zemlje zapadnog Balkana trebalo međusobno potpuno da otvore granice.






Predlaže se ukidanje svih viza između država Balkana, otvaranje granica i sklapanje Sporazuma o balkanskom pasošu po uzoru na sličan sporazum nordijskih zemalja.
Prema CEP-u, sporazum bi trebalo da potpišu: Srbija, Hrvatska, Makedonija, BiH, Crna Gora i Kosovo.


**************************************************************************************************

Значи ОПЕТ стварање неке нове СФРЈ али без Зловеније. Шта мислите о овом најновијем ИДИОТЛУКУ тзв."ЗАПАДА"! А најмоћнији је назив самог састанка. Међутим, оно што не могу да пронађем то су свих 12 тачака о којима су расправљали И ЗАПРЖАВАЛИ НОВУ ЧОРБУ СРБИЈИ.
 
Predlog je izuzetno zanimljiv...i verovatno ce se u narednih 10-15 godina realizovati.....
Mislim da je prikladan .....kada se uzme stepen....ekonomske i kulturne kompatibilnosti ostataka navedenih zemalla.....
Jednina izmena ce biti Hrvatska koja ce biti poslednja zemlja iz bivse YU koja ce postati clanica EU kao ravnopravna drzava....
Ostatak navedenih zemalja....unutar balkanske unije imati ce tretman regiona...
Znaci u EU ulaze kao spoljni momci....
 
"Balkanski pasoš" za Srbiju, Hrvatsku, Makedoniju, BiH, Crnu Goru i Kosovo

Autor: Blic online | 18.06.2008 - 09:30


Centar za evropsku politiku (CEP) u utorak je u Briselu održao radni sastanak na temu integracije zemalja zapadnog Balkana u Evropsku uniju. Sastanak pod nazivom "Balkan u Evropi: Zauzdati ili preobraziti?", predložio je dvanaest tačaka, koje bi doprinele bržoj integraciji tih zemalja posle problema s ratifikacijom Ugovora iz Lisabona, odnosno posle irskog "ne".

Najzanimljiviji zaključak svakako je, prenosi Index.hr, da bi zemlje zapadnog Balkana trebalo međusobno potpuno da otvore granice.






Predlaže se ukidanje svih viza između država Balkana, otvaranje granica i sklapanje Sporazuma o balkanskom pasošu po uzoru na sličan sporazum nordijskih zemalja.
Prema CEP-u, sporazum bi trebalo da potpišu: Srbija, Hrvatska, Makedonija, BiH, Crna Gora i Kosovo.


**************************************************************************************************

Значи ОПЕТ стварање неке нове СФРЈ али без Зловеније. Шта мислите о овом најновијем ИДИОТЛУКУ тзв."ЗАПАДА"! А најмоћнији је назив самог састанка. Међутим, оно што не могу да пронађем то су свих 12 тачака о којима су расправљали И ЗАПРЖАВАЛИ НОВУ ЧОРБУ СРБИЈИ.


ovo je dokaz da zbog navedene krize EU, od integracije balkanskih zemalja u EU nema nista. Barem u narednih 20-30 godina. Zato nam sad nude kao sargarepu nekakvu "balkansku federaciju"
 
Zvace se SRBOSLAVIJA:hahaha::hahaha::hahaha:

Са овим предлогом се неће сагласити древни хрватски народ који потиче из још древније Персије, то јест данашњег Ирана. Они поричу да су бивши Срби и да немају никакве везе са Словенима.
 
Са овим предлогом се неће сагласити древни хрватски народ који потиче из још древније Персије, то јест данашњег Ирана. Они поричу да су бивши Срби и да немају никакве везе са Словенима.

Nema sta oni da se slazu kad evropa nametne to je zakon:hahaha:
 
S´ obzirom da je u Srbiji veci mortalitet od nataliteta za 40 godina, od dana kada nas ujedine, iz ostalig socijalistickih republika u Begish ce doc ova
lesinari.jpg
delegacija po svoje...
 
"Balkanski pasoš" za Srbiju, Hrvatsku, Makedoniju, BiH, Crnu Goru i Kosovo
Aman zaman čoveče! To je verovatno neko izjavu drugorazrednog EU političara prevrnuo iz konteksta.
1. Hrvatska bi tako nešto blokirala (poznato nam je (CEFTA))
2. Srbija bi to blokirala (Kosovo + albanski kriminal)
3. To bi dovelo do jačanja kriminalnih grupa, Balkan bi postao leglo za mafijaše i služio bi za pranje novca svih svetskih krupnih mafijaških zverki. To bi ubilo zemlje EU.
 
Пошто је немогуће да Србија потписује споразуме са покрајином о пасошима,не треба даље лупати главу да ли је то добро или не за балканске земље.
Дакле,неизводљиво.

Sa kojom pokrajinom? Vojvodinu odje nije niko pominjao... :dontunderstand:
 
Lose se nesto razumijes u biosferu, floru i faunu...
Studiram molekularnu biologiju tako da se i u ekologiju odlično razumem :mrgreen: Moje zanimanje nema veze sa politikom ali volim da vas gledam kako ne vidite realnost. To mi je jako smešno, mrzim kad se naučne (u slučaju politike pravne i istorijske) činjenice zanemaruju i tera neka svoja fiks teorija.

A jel treba link da ti dam ustava? Mislim, očito nemaš blage veze sa životom kad ne znaš šta ti piše u ustavu!? U svim ustavima od DFRJ pa do R Srbije piše da je Kosovo u Srbiji. To je pravna činjenica.

Hajde, pobi me argumentima da nije i da to ne piše u ustavu :hahaha:.
 
Poslednja izmena:
Pa studiram molekularnu biologiju tako da se i u ekologiju odlično razumem :mrgreen:

A jel treba link da ti dam ustava? Mislim, očito nemaš blage veze sa životom kad ne znaš šta ti piše u ustavu!? U svim ustavima od DFRJ pa do R Srbije piše da je Kosovo u Srbiji. To je pravna činjenica.

Hajde, pobi me argumentima da nije i da to ne piše u ustavu :hahaha:.

Pise li to u ovom Kosovskom ustavu isto? Ne znam ja sam ti neskolovan co´ek, zemljoradnik... :lol:
 

Back
Top