pilule
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: pilule

zbunjena gosca
    Guest

Podrazumevano pilule

Pre nekoliko meseci bila sam kod ginekologa jer smo imali sistematski pregled na fakultetu i sve je bilo u redu. Tada sam se raspitivala o pilulama za kontracepciju, o njihovoj primeni i svemu. Doktorka je pitala da li zelim da mi prepise neke od njih a ja sam rekla da zasad nezelim. Pre mesec dana sam ponovo isla ali kod drugog ginekologa jer sam imala candidu i rekla sam da zelim da mi prepise pilule. Medjutim nisu mi radjeni nikakvi pregledi hormona i slicno vec samo rektalno jer sam nevina. I onda je ginekolog posle kraceg razmisljanja prepisao legravan. Tako da sam bila kod dva ginekologa i nijedan nije trazio nikakve analize hormona i slicno pre nego sto mi prepise pilule. To me sad zabrinjava jer neznam koliko je sigurno da ih koristim. Kako se rade ti hormonalni pregledi i jel to moguce ako sam nevina?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Cekaj,polako...imas li ti redovne cikluse?
    Imas li ti nameru da u skorije vreme postanes seksualno aktivna?
    Ako imas redovne cikluse i neces skoro stupiti u sexualne odnose zasto uzimas pilulu?Zasto unosis hormone u telo pre vremena?
    Ako nemas redovan ciklus primena pilula zahteva hormonski status,koji nema veze sa nevinoscu nego sa uzimanjem krvi iz vene i radjene analiza vezanih za polne hormone.
    Dobar deo ginekologa mladim devojakama koje nemaju nikakvih problema sa ciklusom prepisuju pilule bez hormonskog statusa jer se vode pretpostavkom da je sve u redu.
    Sto naravno nije dobro ali tako je,hormonske analize su skupe i rade se samo u vecim ustanovama ili privatnim laboratorijama.

zbunjena gosca
    Guest

Podrazumevano pilule

Menstruaciju dobijam svaki mesec. Uglavnom je to na 30 dana uz zakasnjenje od dva tri dana ponekad i traje oko 5 dana. Planiram da stupim u sexualne odnose ali neverujem preterano kondomu pa sam se zbog toga i odlucila na pilule. Samo citala sam svuda da se pre prepisivanja pilula rade te hormonske analize pa mi je bilo cudno sto kod mene nije bilo tako.

zbunjena gosca
    Guest

Podrazumevano pilule

Neznam da li bi pilule mogle da mi stetno deluju s obzirom da su mi prepisane tako bez analiza

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Rade se hormonske analize,i potrebna je kontrola laboratorije na nekoliko meseci.
    U principu ako si do sad imala redovne cikluse,nisi imala vece probleme pilula nece praviti probleme,bar ne bi trebalo ali uvek postoji ono ali.
    Ja bih na tvom mestu ipak sacekala stupanje u seksualne odnose pa onda sa prvom menstruacijom zapocela uzimanje pilula.

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Moj predlog je da odes kod ginekologa mozda nekog drugog ili ako si iz Beograda odes na Studentsku polikliniku kod dr Bojane Milosevic...sjajna zena...
    eksplicitno trazis da ti se urade hormonske analize, izvadis krv. Dok analize stignu proci ce mesec dana.
    E sada ne zaboravi da pilule stite SAMO od trudnoce, a posto si nevina bilo bi lepo da posaljes partnera da da bris i testira se na HIV ako ces vec u odnose stupiti bez prezervativa.
    Mozda ti sve ovo deluje kao smaranje i neprijatno ali ako te on postuje i voli nece tako biti.
    Mnogo vece smaranje ce ti biti ako naknadno dobijes neku infekciju...
    Stoga trazis hormonske analize jer kao osiguranik na to imas pravo i treba da te boli uvo koliko su skupe...drzava ti to duguje.
    Ako treba izmisli da su ti menstruacije neredovne i da si mnogo maljava... pa sumnjas na visak testosterona...e sada lupih ali smisli nesto... :wink:

Gost153
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Kelis
    Moj predlog je da odes kod ginekologa mozda nekog drugog ili ako si iz Beograda odes na Studentsku polikliniku kod dr Bojane Milosevic...sjajna zena...
    eksplicitno trazis da ti se urade hormonske analize, izvadis krv. Dok analize stignu proci ce mesec dana.
    E sada ne zaboravi da pilule stite SAMO od trudnoce, a posto si nevina bilo bi lepo da posaljes partnera da da bris i testira se na HIV ako ces vec u odnose stupiti bez prezervativa.
    Mozda ti sve ovo deluje kao smaranje i neprijatno ali ako te on postuje i voli nece tako biti.
    Mnogo vece smaranje ce ti biti ako naknadno dobijes neku infekciju...
    Stoga trazis hormonske analize jer kao osiguranik na to imas pravo i treba da te boli uvo koliko su skupe...drzava ti to duguje.
    Ako treba izmisli da su ti menstruacije neredovne i da si mnogo maljava... pa sumnjas na visak testosterona...e sada lupih ali smisli nesto... :wink:
    Vi ste novi lekar ovde?

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Citat Original postavio Gost153
    Vi ste novi lekar ovde?
    Ne, ne daleko od toga.
    Samo dajem savet...ponekad, na osnovu licnog ili iskustva ljudi koji su u mojoj blizini a koji su preziveli slicnu situaciju...

Slične teme

1. pilule
    Autor leptirica91 u forumu Žene
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.02.2009., 22:36
  2. Pilule
    Autor SilverPlate u forumu Žene
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.02.2007., 20:18
  3. Pilule
    Autor **case-problem**Tratincica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1