Velika kolekcija srebrnih i drugih starih novcica.provera.
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Velika kolekcija srebrnih i drugih starih novcica.provera.

Početnik
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Post Velika kolekcija srebrnih i drugih starih novcica.provera.

Posedujem veliku kolekciju novcica i srebrenjaka, pa ako mozete da mi kazete koja je njihova trenutna vrednost, evo slika ispod...

-
    -

-
    -sa prednje

-
    -i sa zadnje

Početnik
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Velika kolekcija srebrnih i drugih starih novcica.provera.

i posle godinu dana niko da odgovori

MarQss nije na forumu
    "kada bi znao pravu cijenu onoga što nosiš u džepu, ne bi tako mirno spavao"
    Primećen član MarQss (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

pozdrav, Nikola!
    ajd napravite spisak kovanica i godina kovanja, tako je lakše, a slike već vidim i kvalitet pa samo po redu da odgovaram....Inče imate dva, tri malo vrednija komada (drahma, i ta 2marke, 5 maraka sa katedralom a sve ostalo ne prelazi 1-4 e i to je plafon zbog loše očuvanosti i čestih komada)
    nadam se da niste dugo čekali na procenu!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Nikola gdje se nalazite vi? mene zanimaju samo kovanice, 2 reichmark sa Martinom Luterom, 1 drahma i 5 zlota poljskih.

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

kao što rekoh, 2 mark Luter i Drahma su ubedljivo najvredniji ovde...sve ostalo je sviranje u kolekcionarskom smislu....Dobro ciljaš, Ado!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Samo da dodam da onih 10 dinara sa druge slike nisu srebro(1938) kao i onaj rekao bih po aversu da je heller sa iste slike (levo gore) i isto tako heller sa zadnje slike a rekao bih da srebro nije ni onih 10 filera sa prve slike

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Hehe pa da kolega Marko, te reichmarke skupljam po kataloskom broju samo, odnosno po tipu, posjedujem naravno 2 i 5 reichmaraka sa hinderburgom,peticu sa i bez svastike, zatim 5 reichmaraka sa katedralom, onda 5-icu sa katedralom i datumom i slovom J (ona je bas rijetka), 2 reichmarke sa katedralom i datumom, slovo F (takodjer rijedja kovanica).
    Sta hocu reci nemoguce je sve skupiti godinama i slovima,odnosno kovnicama, zato sam se odlucio njih samo po tipu da imam. Fale mi 2 i 5 reichmaraka sa Luterom i Schillerom, naravno kao i vecini nas s obzirom da su rijetki i u jako malom tirazu. kolege mi cesto govore da sam opterecen tim skupljim primjercima, ali cinjenica je da sam vecinu ove dostupne numizmatike nabavio, i naravno da su ostale rijetke godine i skupe kovanice, volio bi da ih imam ali nisam ja kriv sto su na cijeni.

MarQss nije na forumu
    Učlanjen
    30.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Ado, pošto sam ti i ja kolega i drug pre svega evo da ti i ja kažem...Ne opterećuj se kovnicama EU kovanica...to je sizifov posao, po meni....kad sam video koliko ih ima digao sam ruke ne od jurenja određene kovnice nego od celokupnog EU novca uopšte a sviđala mi se austo-ugarska bas i Germani, naravno....zato sad samo pumpam kvalitet kolekcije Srbije 1868-1955....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

E znam dobro na sta mislis, i nisam svastar daleko od toga, ali kako sam se opredijelio samo za kovani novac gledam da tu imam odlicnu kolekciju, ti hoces da imas nesto i da to do kraja popunis i to je ok, ali i ja isto zelim to, ali kako ne skupljam papirni novac zelim obogatiti kovani sto vise mogu. a i moje ti je podrucije, Srbija, Crna Gora, Albanija i Jugoslavija (i kraljevina i ova novija, dfj, fnrj, sfrj), i naravno zemlje iz okruzenja. ali dzaba volim numizmatiku ostalih zemalja kao sto su Bugarska, Rumunija, Austrougarska, Italija, Francuska, Njemacka, Svicarska. i ne bi mogao zamisliti skupljanje kovanica bez nekih primjeraka i iz tih zemalja iako uvijek prije novac trosim na ovo prvobitno sto me zanima iz naseg okruzenja. Znam da nikad necu popuniti sve i nazalost svjestan sam toga, dok sam ziv falit ce mi recimo madjarskih 5 korona 1906, 1 korona 1913 i mnogo drugih al ovo sto se moze skupiti, sto je koliko toliko dostupno zelim da kompletiram. Gledam dosta ljudi sto dolaze u klub skuplja sve , i markice i kovani i papirni novac, i usput one znackice. e zamisli kako je tek njihovom budžetu kad se rasporedi sta mozes uzet, sta bi tek za njih rekli.
    e zato ti kazem, skupljam samo kovanice, iako se dosta razumijem i u papirni novac, mozda ce netko reci da ne valja tako jednostran bit al vjeruj mi prijatelju da samo kovanice iz ovih zemalja koje sam ti nabrojao da zivis 5 zivota ne mozes da skupis. ili mozes , ako imas 10 ak miliona eura, najmanje
    pozdrav

Slične teme

1. KOLEKCIJA STARIH ALAN FORDOVA NA PRODAJU!!!
    Autor marlowe u forumu Strip
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.11.2008., 13:27
  2. Kolekcija novčića (1868-1965)
    Autor Skinnyman u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.03.2008., 23:38
  3. oko 100 starih novcica iz mnogo zemalja sveta
    Autor zevonja u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.03.2008., 16:12

Pravila za slanje poruka