„ДЕЈЛИ ТЕЛЕГРАФ”: ЕУ ЈЕ АНТИДЕМОКРАТСКА ТВОРЕВИНА!

Torrente-Bgd

Domaćin
Banovan
Poruka
3.335
ЛОНДОН – Однос водећих земаља Европске уније према Ирској због одбацивања Лисабонског уговора показује да ЕУ није само недемократска већ антидемократска творевина, пише лондонски дневник „Дејли телеграф”.

Лист указује на неуважавање на које је међу водећим чланицама ЕУ, пре свега у Немачкој и Француској, наишла одлука ирских грађана на референдуму да одбаце тај уговор, као и на двосмислен став Велике Британије.

Берлин и Париз су већ ставили до знања „прилично експлицитно” да ће незахвална Ирска бити потиснута на рубове ЕУ због своје одлуке да одбаци уговор који предвиђа реформу европских институција.

Лист оцењује да такво „насилништво представља нову мрљу на Европској унији” и подсећа да је, када су Француска и Холандија одбациле нови европски устав 2005. године на референдумима, то одмах било прихваћено без „злокобног глупирања” као сада.

„Сада се чује неукусна порука да ће, ако велике земље дају неугодну демократску пресуду, она бити прихваћена, али ако то учини мала земља, биће игнорисана, заобиђена, подривана”, пише лист.

„Дејли телеграф” упозорава европске лидере да се припазе, јер расположење за побуну расте које неће бити ублажено тако што ће се грађанима ускратити демократско право да се изјасне.

http://www.politika.co.yu/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v45761
 
EU je fasisticka tvorevina,i ima jednog dana da nestane.:evil::evil:


„Дејли телеграф” упозорава европске лидере да се припазе, јер расположење за побуну расте које неће бити ублажено тако што ће се грађанима ускратити демократско право да се изјасне.
 
Poslednja izmena:
ЛОНДОН – Однос водећих земаља Европске уније према Ирској због одбацивања Лисабонског уговора показује да ЕУ није само недемократска већ антидемократска творевина, пише лондонски дневник „Дејли телеграф”.

Лист указује на неуважавање на које је међу водећим чланицама ЕУ, пре свега у Немачкој и Француској, наишла одлука ирских грађана на референдуму да одбаце тај уговор, као и на двосмислен став Велике Британије.

Берлин и Париз су већ ставили до знања „прилично експлицитно” да ће незахвална Ирска бити потиснута на рубове ЕУ због своје одлуке да одбаци уговор који предвиђа реформу европских институција.

Лист оцењује да такво „насилништво представља нову мрљу на Европској унији” и подсећа да је, када су Француска и Холандија одбациле нови европски устав 2005. године на референдумима, то одмах било прихваћено без „злокобног глупирања” као сада.

„Сада се чује неукусна порука да ће, ако велике земље дају неугодну демократску пресуду, она бити прихваћена, али ако то учини мала земља, биће игнорисана, заобиђена, подривана”, пише лист.

„Дејли телеграф” упозорава европске лидере да се припазе, јер расположење за побуну расте које неће бити ублажено тако што ће се грађанима ускратити демократско право да се изјасне.

http://www.politika.co.yu/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v45761



>>Iako britanski premijer Gordon Braun uverava Sarkozija da će uložiti napor kako bi spasao Lisabonski ugovor, postoji mogućnost da će se Britanci ugledati na svoje susede iz Irske. U tom slučaju, mogla bi se ponoviti situacija iz 2005. kada je odbačen predlog evropskog ustava.
Ipak, to ne znači da se EU suočava s krizom i da je Lisabonski ugovor mrtav. Predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Baroso istakao je da treba nastaviti proces ratifikacije, budući da će primena sporazuma omogućiti "veću efikasnost, transparentnost i demokratičnost". Štaviše, irski premijer Brajan Kauen požurio je da izjavi da Dablin ne želi da "koči progres EU", što je donekle smirilo strasti u Briselu.<<

http://www.danas.co.yu/20080616/dijalog1.html#0


Ovo me dosta podseća na "uvođenje na mala vrata" lisabonskog ugovora, kao ahtisarijevog plana za Kosovo.

A reagovanje ovog Brajana Kauena me podseća na reagovanja naše vladajuće "elite" u vezi svih odluka vezanih za Kosovo a koje su sve "u skladu sa rezolucijom 1244"... :roll:
 
EU je trenutno delimično nedemokratska, a ne antidemokratska.
Lisabonskim ugovorom bi se proširio autoritet Evropskog Parlamenta i time bi se povećao stepen demokratije u EU, ali Irci očigledno ne razmišljaju kako bi trebalo.

Nije li to paradoks, demokratijom se boriti protiv proširivanja demokratije?!



Zato smatram da bi ove demokrate koji se bore protiv "širenja demokratije" ustvari trebalo nazvati (irskim) patriJotama. :cool: :lol:
 
pa to pokazuje samo da bi srbi bili EU BANTU CRNCI . NE bi se pitali ni za sta i svi bi sa nama brisali patos....

Misliš za razliku od trenutnog stanja (poslednjih dvadesetak godina)? Sada nas za sve pitaju, da ne neveruješ koliko nas uvažavaju, a prostiru i crvene tepihe po patosima čim se mi pojavimo. Al' smo im pokazali :roll:
EU je demokratska u onoj meri u kojoj to odgovara najuticajnijima u njoj, tako je to...
 
Misliš za razliku od trenutnog stanja (poslednjih dvadesetak godina)? Sada nas za sve pitaju, da ne neveruješ koliko nas uvažavaju, a prostiru i crvene tepihe po patosima čim se mi pojavimo. Al' smo im pokazali :roll:
EU je demokratska u onoj meri u kojoj to odgovara najuticajnijima u njoj, tako je to...

pa ni sad nas nista ne pitaju al to je zato sto imamo bagru stoku i pedere na vlasti olicene u demokratskoj stranci.

al barem imamo instrumente drzave pa ako bi dosla neka druga vlast stanje bi se popravilo.

ako bi smo usli u EU stanje bi bilo trajno lose, jer bi se mi odrekli naseg suvereniteta u korist evropske unije i tu nijedna vlast ne bi nista mogla vise da uradi.
 
Misliš za razliku od trenutnog stanja (poslednjih dvadesetak godina)? Sada nas za sve pitaju, da ne neveruješ koliko nas uvažavaju, a prostiru i crvene tepihe po patosima čim se mi pojavimo. Al' smo im pokazali :roll:
EU je demokratska u onoj meri u kojoj to odgovara najuticajnijima u njoj, tako je to...

A,to se zove prikriveni fasizam,slobodno izgovorite ''evropejci''!
 
pa ni sad nas nista ne pitaju al to je zato sto imamo bagru stoku i pedere na vlasti olicene u demokratskoj stranci.

al barem imamo instrumente drzave pa ako bi dosla neka druga vlast stanje bi se popravilo.

ako bi smo usli u EU stanje bi bilo trajno lose, jer bi se mi odrekli naseg suvereniteta u korist evropske unije i tu nijedna vlast ne bi nista mogla vise da uradi.

Kakvi instrumenti drzave bi se popravili ,pa sve politicke partije koje su danas aktuelne ili makar njihovi ljudi su vodili Srbiju od uvodjenja visepartijskog sistema pa smo videli kako su ojacali "instrumente drzave " ,u zemlji poput Srbije je svako prenosenje suvereniteta na razvijenije i organizovanije zemlje od nase odlican potez jer domace politicke elite nisu u stanju da vode zemlju na pravi nacin tako da sto se manje pitaju to bolje .
 
Kakvi instrumenti drzave bi se popravili ,pa sve politicke partije koje su danas aktuelne ili makar njihovi ljudi su vodili Srbiju od uvodjenja visepartijskog sistema pa smo videli kako su ojacali "instrumente drzave " ,u zemlji poput Srbije je svako prenosenje suvereniteta na razvijenije i organizovanije zemlje od nase odlican potez jer domace politicke elite nisu u stanju da vode zemlju na pravi nacin tako da sto se manje pitaju to bolje .

Bravo majstore,imam osecaj da bi i ti,da si mogao,''41-ve,docekao Hitlera kao ''braca'' Hrvati u Zagrebu:thumbdown:Kakvi isprani mozgovi:dash::dash::dash:
 
Vi nikako da shvatite da Srbija na hiljadu i jedan način zavisu od EU, da je okružena EU sa svih strana i da mi nismo Švajcarska...
a ni Norveska bogumi ,al sto ces svakakvog naivnog sveta ima i nikako da shvate ma koliko EU imala mana i nedostataka za ovu rupcagu od zemlje je majka Mara po savim parametrima
 
Vi nikako da shvatite da Srbija na hiljadu i jedan način zavisu od EU, da je okružena EU sa svih strana i da mi nismo Švajcarska...

Ne, nego TI ne shvataš da koliko je nama EU potrebna toliko smo i MI NJIMA potrebni.

I da, umesto pognute glave ispunjavamo BAŠ svaki uslov koji nam postave, treba da se potrudimo da ISKORISTIMO tu situaciju na NAJBOLJI mogući način - po nas, naravno.
 

Back
Top