Vlada DS-SPS: Cvetković premijer Dačić podpresednik

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Cvetković premijer, Dačić zamenik?
17. jun 2008. | 01:13 -> 13:47 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug
Beograd, Loznica -- Kako B92 saznaje, DS je najbliži odluci da mesto premijera ponudi Mirku Cvetkoviću, dok bi mesto zamenika premijera i ministra policije pripalo Ivici Dačiću.

Prema poslednjim informacijama, u neformalnim razgovorima demokrata i socijalista oko formiranja Vlade Srbije, posao se polako privodi kraju. Izvor B92 navodi i da bi PUPS mogao da dobije potpredsedničko mesto u Vladi za socijalna pitanja, a tu funkciju obavljao bi Jovan Krkobabić.

Osim toga, SPS-u bi pripala i ministarstva prosvete i infrakstrukture koje bi vodili Žarko Obradović i Milutin Mrkonjić. SPS-u bi pripalo i Ministarstvo nauke.

Dosadašnji predsednik Skupštine Oliver Dulić već je viđen na čelu novog resora – za evropske integracije.

--------------

znaci ovaj sto je uspeo da nam budzet svede sa 3 milijarde na 100 miliona bice novi premijer :super: :rotf: ekstra :ok:
 
Poslednja izmena:
ЧЕСТИТАМО!!!

nebeskocarstvoki4uu6.jpg
 
"pa djelic je suvise licnost":eek::eek: Da sam juče umrla, danas ne bih znala da ti ovo možeš da napišeš za nekoga iz DS.:lol:

p[a ja sam totalno protiv svega sto je djelic radio dosad, al ipak covek ima licnost i ima svoj stav za razliku od cvetkovica koji je klasicna marioneta i tadicev poslusnik.

mislim da je djelic premijer on bi radio kako on misli da treba, a cvetkovic ima da radi kako mu tadic kaze i samo tako i nikako drugacije.
 
DS napravio Vladu, a pregovori sa DSS i SRS jos nisu zavrseni, niti su poceli sa SPS-om da pregovaraju.
Nije nemoguce, ali mislim da je to nerealno.

Nekako mi se cini da je Dacic vise za Vladu sa SRS-DSS, samo pokusava da "zadrzi ovce u svom oboru".

Tesko je reci sta ce biti, ali ja mislim da proevropska vlada nece biti formirana.

pa i ja mislim da se Dacic opire ali vise nema izbora ili vlada sa Tadicem ili novi izbori posto su im uzeli Palmu i Sulju tako da vec nemaju vecinu nego tacno pola ,a i PUPS je sumnjiv sad kada je Krkobaba elegantno odyebao Kostunicu i radikali povodom one zayebancije sto su pokusali da poture pre neki dan .Iako Gljivici evidentno nije drago da ide u vladu sa DSom al pitanje je dal mu odgovaraju novi izbori na kojima bi mogao da nastupi bez sadasnjih koalicionih partnera pa bi mogao da ne predje cenzus i da sve izgubi.
 
pa i ja mislim da se Dacic opire ali vise nema izbora ili vlada sa Tadicem ili novi izbori posto su im uzeli Palmu i Sulju tako da vec nemaju vecinu nego tacno pola ,a i PUPS je sumnjiv sad kada je Krkobaba elegantno odyebao Kostunicu i radikali povodom one zayebancije sto su pokusali da poture pre neki dan .Iako Gljivici evidentno nije drago da ide u vladu sa DSom al pitanje je dal mu odgovaraju novi izbori na kojima bi mogao da nastupi bez sadasnjih koalicionih partnera pa bi mogao da ne predje cenzus i da sve izgubi.
Могао би да пређе,јер би могао да добије гласове коалиционих партнера који су сигурно против воље њихових гласача поступили и забили им нож у леђа.
Овако,ако уђе у Владу са ДС-ом,онда може бити сигуран да је СПС завршио своју каријеру.
 

Back
Top