Zimi ti je zima,a u leti ti vruće

meni je bitno samo sunce i svetlost
zivim u umereno-kontinentalnoj klimi - leta su hladna a zime blage. desi se da u januaru / februaru preko dana bude 20°C a u julu pada kisa i jedva se zgrejem (17°C svaki drugi dan proslog leta)
vise volim more, plazu, sunce, pesak, sladoled nego asocijacije na zimu.
prelazna godisnja doba volim ako ima sunca i kise naizmenicno.
 
zimi mi je uvek hladno i ne volim je.
i mnogo bolje podnosim vrucine pa i one paklene.volim sunce,vedro nebo,osecaj topline na kozi,jarke boje...i jedan sam od onih sto pate od sezonskih promena...cim krene oktobar i nema sunca...qq padnem u tesku depresiju...do sada sam shvatila da novembar najteze preguram uvek...nekako decembar mi je uvod u novu godinu i ponovno leto...a novemar - katastrofa u vrhuncu.da zivim na islandu verovatno me vec vise ne bi bilo...zato sam i celu sobu obojila toplim tonovima - narandzasto,crveno,zuto i imam puno lampi...nekako podseca na leto...samo da je svetlo...a sta cu kad sam reptilijanac :)
 
Primetio sam da kada su hladni dani svi kukaju kad će već jednom da otopli.
Kad konačno otopli svi kukaju "Pocrkasmo od vrućine"!
Šta vi mislite?
Ima li to neke veze sa menopauzom ili su ljudi prosto uvek nezadovoljni?
Toplo ili hladno?

obozavam zimu (pritom misim da ovu mediteransku)
mogu da setam koliko zelim, bavim se sprtom i uzivam
vazduh je divno svjez, ponekad dune bura :heart:
vrijeme je divno i raspolozenje mi je divno

a ljeti se oznojim samo zbog toga sto sam ustala izkreveta i napravila "napor" da obucem shorc :confused:
odem da se tushiram da se osvjezim, na nekih 15ak minuta sve ok, naravno - opet se oznojim dok se brisem peskirom
da ne pominjm kako je zabavno ici na depilaciju po ljetnjoj vrucini

plaze su tek uzas,
prvo prija biti u moru, pa se onda naviknes na temperaturu pa je glupo
pa izadjes i legnes na vreo pjesak, kuvas se dak se ne osusis
a onda se pechesh dok ponovo ne udjes u vodu
najmanji fizicki napor i zagarantovan znoj

na ne spominjem kaoliko mi se isushe i kosa i koza od 2-3 puta dnevnog tushiranja

i, naravno - obavezno dobijem koje kilo vise jer ne mrdam iz sigurnosti hladnog vazduha u kuci
a sunce i vrucina ubijaju vecinu dana
sam spomenula da dobijam glavobolje od klime ?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sam ja naopako stvoren.
Mozda ne volim vrucinu zbog moje cirkulacije... kada se ugrijem ne mogu se ohladiti a zimi kada se ohladim ne mogu se ugrijati. Znaci ako treba da biram biram zimu i hladnije vrijeme jer ipak skloniste od hladnoce mogu naci a od toplote... ne.


ps
kome u leti vruce - ne znam ;) :lol:
 
Primetio sam da kada su hladni dani svi kukaju kad će već jednom da otopli.
Kad konačno otopli svi kukaju "Pocrkasmo od vrućine"!
Šta vi mislite?
Ima li to neke veze sa menopauzom ili su ljudi prosto uvek nezadovoljni?
Toplo ili hladno?
Svetu se ne mere ugoditi.


Meni zima ne smeta, kad je hladno hladno je šta sad treba da se pravim da mi nije hladno?! Ali se mnogo bolje i lakše snađem da se ugrejem nego da se rashladim, uostalom od zime se možeš sakriti, od vrućine je mnogo teže... osim toga baš mi prija hladno vreme, takođe volim kišu (lepu kišu, evo kao ova sad što je) jer mi tada sve deluje mnogo čistije i zdravije...
Od vrućine mi pada pritisak, fizički se ne osećam dobro i snažno, ne jedem i mnogo sam depresivnija leti nego zimi.
 
samo da je toplo,da imam sto manje garderobe na sebi,jes da me u poslednje vreme komiraju visoke temp zbog niskog pritiska cutim i ne kukam,samo da ne moram da nosim jakne
mrzim kontinentalnu klimu :mad:
kad sam zivela na moru super mi je prijalo,sve sve sve,sem vlage (dovidjenja feniranje) i volela bih da se opet vratim u te krajeve
kad se setim moj decko koji je imao 36 god nikad nije video sneg u svom gradu,zar to nije super :)
 

Back
Top