Igor Pavličić izabran za novog gradonačelnika Novog Sada!

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
http://www.24sata.co.yu/novisad.php?id=28187

Izvršnu gradsku vlast će ubuduće činiti šest predstavnika DS-a, tri predstavnika LSV-a, dok će po jedan gradski ministar biti iz redova SPO-a i G17+...
Predsednik Gradskog odbora Demokratske stranke Igor Pavličić juče je i zvanično izabran za novog gradonačelnika Novog Sada. Za njega je glasalo je 41 od 78 odbornika novog saziva Skupštine grada.




PODELJENO - Pavličić je dobio glasove nove skupštinske većine, koju čine kolacije „Za evropski Novi Sad” i „Zajedno za Vojvodinu” plus jedan odbornik Mađarske koalicije, koja ima 40 mesta u parlamentu, dok je 41. „misteriozni” glas stigao od odbornika Nove Srbije Radeta Baste. On je najavio da će ubuduće nastupati kao samostalni odbornik, tako da je Koalicija DSS-NS ostala sa četiri mesta u skupštini.
Za zamenika gradonačelnika izabran je funkcioner G17+ Saša Igić, novi predsednik Skupštine je predsednik GO Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandar Jovanović, a njegova zamenica Marija Cvejić iz DS-a. I za Jovanovića je glasao 41 odbornik.
Međutim, kada se pogleda preraspodela gradskih preduzeća, ostaje nejasno kako je direktorsko mesto u „Informatici” zadržao Zoran Delić, član GG Maja Gojković, a značajne implikacije mogla bi da ima i činjenica da je u JKP „Put” za direktora ponovo izabran Dušan Vidačić iz SPS-a, što u naznakama govori o dogovoru demokrata i socijalista na republičkom nivou.,
Izvršnu gradsku vlast će ubuduće činiti šest predstavnika DS-a, tri predstavnika LSV-a, dok će po jedan gradski ministar biti iz redova SPO-a i G17+. Član gradskog veća za zdravlje će biti Aleksandra Novakov-Mikić (DS), za kulturu Andrej Bursać (DS), za urbanizam i zaštitu životne sredine Jelena Atanacković-Jeličić (DS), za brigu o deci i porodici Novka Mojić (DS), za budžet i finansije Živko Makarić (DS), za komunalne poslove Gordana Putić (DS), za privredu Boris Barjaktarević (G17+), za saobraćaj Siniša Bubnjević (LSV), za sport i omladinu Aleksandar Kravić (LSV), za upravu i propise Milena Popović-Subić (LSV) i za obrazovanje Ksenija Popović (SPO).
 
Poslednja izmena:
za situaciju u novom sadu je kriva iskljucivo maja gojkovic to njena sujeta. utripovala zena da je ona sad neki ne znam kakav faktor da moze da odredjuje kako ce i kojim smerom ici SRS i slicno . Moze naravno al zna se put za takve stvari, ako uveris vecinu ljudi u glavnom odboru u svoju ideju nema nikakvih problema.

Jeste SRS izgubila vlast tamo , al najvise je ubedljivo izgubila upravo maja gojkovic.

no kako cujem da u novom sadu su doveli hrvata za gradonacelnika, na kraju mi je i milo :)

ako vam ne valjaju srbi iz SRS eto vam ih hrvati iz DS-a :)
 
za situaciju u novom sadu je kriva iskljucivo maja gojkovic to njena sujeta. utripovala zena da je ona sad neki ne znam kakav faktor da moze da odredjuje kako ce i kojim smerom ici SRS i slicno . Moze naravno al zna se put za takve stvari, ako uveris vecinu ljudi u glavnom odboru u svoju ideju nema nikakvih problema.

Jeste SRS izgubila vlast tamo , al najvise je ubedljivo izgubila upravo maja gojkovic.

no kako cujem da u novom sadu su doveli hrvata za gradonacelnika, na kraju mi je i milo :)

ako vam ne valjaju srbi iz SRS eto vam ih hrvati iz DS-a :)

Не трипуј брате. У НС су одлучивали проценти, пар стотина или хиљада гласова.
Оно што је скинуло радикале и изазвало мобилизацију демократа је пројекат Државне Безбедности и Америчке амбасаде звани "Национални строј".

Када се овде расправљало о "Српском маршу" ја сам лепо говоро да ће СРС да изгуби Нови Сад.
Подметнуто је кукавичје јаје, Радикали се нису снашли и готово...
 
PODELJENO - Pavličić je dobio glasove nove skupštinske većine, koju čine kolacije „Za evropski Novi Sad” i „Zajedno za Vojvodinu” plus jedan odbornik Mađarske koalicije, koja ima 40 mesta u parlamentu, dok je 41. „misteriozni” glas stigao od odbornika Nove Srbije Radeta Baste. On je najavio da će ubuduće nastupati kao samostalni odbornik, tako da je Koalicija DSS-NS ostala sa četiri mesta u skupštini.
Za zamenika gradonačelnika izabran je funkcioner G17+ Saša Igić, novi predsednik Skupštine je predsednik GO Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandar Jovanović, a njegova zamenica Marija Cvejić iz DS-a. I za Jovanovića je glasao 41 odbornik.
Međutim, kada se pogleda preraspodela gradskih preduzeća, ostaje nejasno kako je direktorsko mesto u „Informatici” zadržao Zoran Delić, član GG Maja Gojković, a značajne implikacije mogla bi da ima i činjenica da je u JKP „Put” za direktora ponovo izabran Dušan Vidačić iz SPS-a, što u naznakama govori o dogovoru demokrata i socijalista na republičkom nivou.
Izvršnu gradsku vlast će ubuduće činiti šest predstavnika DS-a, tri predstavnika LSV-a, dok će po jedan gradski ministar biti iz redova SPO-a i G17+. Član gradskog veća za zdravlje će biti Aleksandra Novakov-Mikić (DS), za kulturu Andrej Bursać (DS), za urbanizam i zaštitu životne sredine Jelena Atanacković-Jeličić (DS), za brigu o deci i porodici Novka Mojić (DS), za budžet i finansije Živko Makarić (DS), za komunalne poslove Gordana Putić (DS), za privredu Boris Barjaktarević (G17+), za saobraćaj Siniša Bubnjević (LSV), za sport i omladinu Aleksandar Kravić (LSV), za upravu i propise Milena Popović-Subić (LSV) i za obrazovanje Ksenija Popović (SPO).
 
znaci jedina kvalifikacija mu je bila to sto je pajticev kum :lol:

ma tako reci :mrgreen:

gradonacelnik NS-a kum glavnog lika DS-a u Vojvodini, ministar spoljnih poslova omiljeni tadicev djak mislim nepotizam znaci cveta svom silom :)
a dobro sad i u SRS se vise ne zna ko je kome kum dal Seselj Vucicu ,ili Toma Seselju a gde je Vjerica tu i ko je kome krstio decu ,ko je koga vencao,razveo i slicno ko da su sa Sicilije dosli:mrgreen:
mada se slazem da mu je to bila bitna lestvica u karijeri i da do pre 3 godine niko za njega nije cuo ni u stranci ni u gradu ,zato sam se ja zalagao za Canka koji je bar poznata i jaka politicka licnost,mada i o tom Pavlicicu iako mi je antipatican lik ipak treba suditi posle odredjenog vremena na funkciji tj. po delima .
 

Back
Top