Poslednji slobodan seks

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ako seks postavite kao uživanje , a ne kao nastavak ljubavi ......

Onda vam odluka o braku postaje odgovor na pitanje:
-Da li si siguran da nećeš poželeti i nećeš odraditi seks sa nekim različitim od bračnog partnera......?

Tako se odluka vezuje za početak opadanja libida.
To kod većine automatski pomera granicu stupanja u brak(bez ikakvih moralnih i emotivnih osnova).

Seks je i kod ljubavi i kod seksa uživanje, razlika je u važnosti koja mu se pripisuje i dodaje.....
 
-Da li si siguran da nećeš poželeti i nećeš odraditi seks sa nekim različitim od bračnog partnera......?.....

Oni koji stupaju u brak iz ljubavi ne postavljaju sebi takva pitanja, jer su skloni verovanju u "večitu" ljubav, nepotrošnu telesnu hemiju ili barem onu bez većih oscilacija.
Oni koji stupaju u brak zbog dobrog seksa (i još nekih, "usputnih" motiva), svakako će se saplesti... kad-tad. Libido onda ne opada, nego samo menja objekat interesovanja.
 
Ako si do ljubavi koja treba da predje u brak došao preko seksa, uvek se javi ovo pitanje, bez obzira da li je trenutno seks sa tom osobom potpuno dovoljan zajedno sa ljubavlju......

Neko samo neće da misli o tome.....

Važan je način na koji se ulazilo u ljubav........brzo preko seksa ili preko svidjanja, čežnje , dubokog upoznavanja .....
 
Šteta.

Osim toga, njegova malenkost registrovani korisnik Tužni, se u svojoj znatiželji ne osvrće na pitanja koja obično brinu koncizne postavljače topica i rasne polemičarke poput tebe, na primer - kako da očuva jedinstvo topica ne rasplinjujući se u digresijama. Izgleda mi da je njegova najveća briga da pasusi u tekstu koji piše budu što različitije dužine.
 
Ako si do ljubavi koja treba da predje u brak došao preko seksa, uvek se javi ovo pitanje, bez obzira da li je trenutno seks sa tom osobom potpuno dovoljan zajedno sa ljubavlju......

Neko samo neće da misli o tome.....

Važan je način na koji se ulazilo u ljubav........brzo preko seksa ili preko svidjanja, čežnje , dubokog upoznavanja .....

Jasno da se u tom slučaju javi takvo pitanje ("A šta ako naletim na nekog ko će me više privlačiti?")
Pretpostavljam da duga 'predigra' u vidu sviđanja, čežnje i dubokog međusobnog upoznavanja znači i duži period trajanja telesne hemije... i automatski manje sumnji i preispitivanja. Tada nema potrebe za razmišljanjem o mogućem izletanju sa koloseka. Voliš i poštuješ (poštovanje kao osnov svakog međuljudskog odnosa).
Ali imaš i sledeću varijantu: ušao si u vezu polako, čeznutljivo.. izgradio ljubav... seks je sjajan... a onda jednog dana ljubav nestane (jer ne postoji garancija na večnu ljubav)... tj. od nje ostane prijateljstvo, cimerski odnos, a tvoj libido i dalje kipi. Smanjio se ili nestao u odnosu na dotičnu partnerku, ali ima težnju za nekom drugom, konkretnom ili nekonkretnom. Šta onda?
 
Ona piše: sad ćeš
da ječiš i stenješ
u svojim pesmama
kako sam se poyebala
sa ona 2 tipa
pre nedelju dana.
Znam te.
Piše mi dalje kako je
moja intuicija bila
ispravna -
pojebala se i sa
trećim tipom
ali zna da neću
da znam s kim, zašto
ili kako.
Završava svoje
pismo sa: "Voli te tvoja".
 
Pomisli na krevete
korišćene i korišćene
za yebanje i umiranje.

u ovoj zemlji
neki od nas
više yebu nego što
umiru
ali većina nas umire
bolje nego što se
yebe.
I mi takođe umiremo
deo po deo -
u parkovima
ližući sladoled, ili
u igloima demencije
ili na asurama od slame
ili na iskrcanim
ljubavima ili
ili

kreveti kreveti krevet
klozeti klozeti klozeti

kanalizacioni sistem
najveći je izum
ovog sveta.

I ti si izumela mene
i ja sam izumeo tebe
i zato se
ne slažemo više
na ovom krevetu.
Ti si bila najveći
svetski izum
dok nisi pustila vodu
za mnom.

Sada je na tebe red
da čekaš puštanje
vode.
Neko će ti to učiniti
kučko,
a ako to ne urade
sama ćeš -
sve sa svojim
zelenim ili žutim ili belim
ili plavim
ili ružičastim
zbogom.
 
Pa i sad si neprecizna, tj nešto tu ne štima ......ili kreni od početka sa pitanjem ali imaj u vidu da je tema o trenutku odlučivanja i pratećim razmišljanjima i tome koliko ta razmišljanja utiču da se trenutak odloži za kasnije......

Zaboravi... Kao da ništa nisam pitala.
Imajući u vidu taj (predbračni) trenutak odlučivanja, moje pitanje bi bilo skretanje s teme.
 
Ja mislim da normalni ljudi mogu da se seksaju i pre braka.
Od kud ti ideja da ulazenje u brak ima bilo kakve veze sa seksom?
Ili neulazenje?

Ljudi se obicno sad kasnije odlucuju na brak zbog karijere ili nemanja "normalnog" partnera (ili bolje veze).Ako imaju normalnu vezu,onda u Srbiji obicno ne ulaze u brak zato sto nisu sredili stambeno-finansijsko pitanje.

Ti si,Patak, verovatno mnooogo zagoreo kad svodis brak samo na seks...
Mada, prasta ti se,posto znam i gore slucajeve.
Jedan moj kolega tvrdi da se muskarci ne zene zato sto se plase da se njihove devojke ne osisaju odmah posle svadbe.
 

Back
Top