Kako naci pristojan stan u Beogradu?

webhanuma

Primećen član
Poruka
926
Bilo bi lepo da ostane na ovom delu foruma, jerbo misljenje ove ciljne grupe i njihova iskustva su mi od znacaja.

Kako familija sa malim detetom (ili jedna zaposlena osoba) nadju smestaj u Bg?

Nisam ironicna i ne trazim preporuke agencija, ali... ako ljudi zaradjuju pristojno, treba da zive u skladu s tim. Dakle realno da plate ali realno i da dobiju to sto placaju -smestaj, a ne prinudni smestaj.
Agencije trace vreme i vode vas kao medvedica po necemu sto je van svake pameti. S druge strane oglasi ne prikazuju realno stanje pa "potpuno opremljen i topao" cesto znaci "ostali su babini kauci i od toplote razvijamo gljive po plafonu".
Dakle kako ne potrositi vreme obilazeci mesta koja vam se zgade kad vidite vrata... sto opet po ceni niste mogli da zakljucite. Kako naci prazan ili polunamesten stan ako nemate kontakte, a bezuspesni ste vec nedeljama sa oglasima?

Meni je vecina stanova u ponudi ispod svakog nivoa. Prosto sam tuzna sto je trziste nametnulo kao...izbor :sad2:

Memljive rupe, lezajevi po dve decenije stari, nikad renovirana kupatila. Daleko najgori su mi ... oni koji ne izbacuju te stvari +onemoguce stanare da to rade :dash: Dakle ajd' i da pomislim da nekad baba zivi od te kirije, ali zar nije logicno da neko ko udje pozeli da spava na svom krevetu a ne na nekom... diskutabilnog porekla... i to ne znam koliko godina :eek: Ili one vlazne i smrdljive kuhinje -elementi koji su se raspali... ali oni jesu ponudjeni pod "namesten stan", e to sto ti sad imas poriv da to spalis pa da uneses nesto svoje u cemu ces ziveti 5 godina to je tvoj problem ako razumem?

Izvinite na duzini posta, prosto me interesuje KAKO doci do pristojnog stana a da vam se dete ne zarazi i da se ne gadite +da ne gubite ocajno mnogo vremena iduci na apsolutno lazno opisane stanove? Jel' postoje oglasi sa slikama za koje ja ne znam ili neka caka koju sam propustila?

a sad epp:
Ako neko ima ponudu za jednu osobu, praznog ili elementarno popunjenog stana prakticno gde god se ne gaje paprike, uzgaja grasak ili koze svejedno nek' mi baci slicicu na pp.

p.s. ako premestate post... jel' mogu u zenski cosak jerbo mi treba iskustvo pre neg' mislim da ce mi se neko realno javiti... iako nada umire poslednja :klap:
 
U bilo kom gradu a pogotovo vecem cene te mogu strasno iznenaditi. Mozda pokusavas nemoguce - da za jako malo para nadjes odlican stan. Delovi grada se isto jako razlikuju po cenama, ne znam gde si gledala? Onda, pre nego sto pogledas stan, pitaj koje godine je izgradjena zgrada. Novogradnju ces tesko da nadjes u centru i ti stanovi su uzasno skupi za iznajmljivanje. Ja ti ne bih preporucila da gledas "opremljene" stanove, jer ljudi nikad ne ulazu preterano u opremanje stana koji izdaju (osim ako neces uzasno mnogo da platis). Moras precizirati i sa agencijom sta trazis - recimo prazan stan, novogradnja, centralno grejanje, prvi sprat i navise. Ne preporucijum ti da gledas beogradske podrume, to je uvek memljivo. Caka ne postoji ali mislim da bi trebalo da budes realnija i fleksibilnija. Ako nadjes stan po svom opisu a malo je dalje od centra, trebalo bi da ga uzmes.
U "krugu dvojke" su zgrade uglavnom stare. Mozes naci mnogo lep stan ali i bubasvabe, vlagu...itd.
Isto, obrati paznju na transportaciju i to takodje reci u agenciji - ako je stan podalje od tvog ili muzevljevog posla, zahtevaj stan sa dobrom vezom do kraja u koji zelis da stignes.
Sto se tice cena, ako su ti te grozne stanove pokazivali za 150e, to je realno sto mozes da dobijes. Ako si spremna da das vise i to si rekla, onda te agencija malo zaj.ebava ili ti nisi bila dovoljno precizna u onome sto trazis.
Reci mi otprilike gde si gledala i gde bi htela da uzmes stan.
Srecno!

PS. Ja izdajem svoj stan u Beogradu ali kao poslovni prostor - Trg republike, novogradnja, 60kv, za 600e. Ali poslovni prostori se izdaju za mnogo vise, nemoj da te isprepada cena. Moj rodjak je sad sebi iznajmio jednosoban stan za 300e u pristojnom stanju u General Zdanovoj. To su ti otprilike beogradske cene.
 
Poslednja izmena:
Imam nazalost mnogo iskustva u pomenutoj temi.
Generalno,sve je povezano sa novcem i utroskom vremena.
Dobrih stanova jako retko ima ispod 250 eur mesecno. Znaci, 250-300 mesecno i ne treba brinuti, ima jako lepih i dobrih stanova.
Vreme je bitno u smislu koliko vremena imas za trazenje. Ako imas na raspolaganju svega nedelju dve, to nije dobro. Opet, i ako imas manje vremena a vise novca, lakse ces resiti problem.
Bojim se da nije moguce naci vlasnika direktno, sve te oglase pokupile su agencije.
Idi bar kod onih koje naplacuju po realizaciji.
Ako odmah kazes da trazis stan za 250 eur, videces, manje ce te slati u rupe.
Izbegavaj delove grada gde znas da je uglavnom stara gradnja, tj zgrade i kuce stare vek ipo.

I kad to sve nadjes, ostaje ti jos da imas srece da su gazde normalni ljudi.

Puno srece
 
Moja svekrva iznajmljuje stan za 150e u Velikom mokrom lugu. Nije to tako strašno, prevoz je super, ima 7 autobusa koji idu do Ustaničke.
Kad su se uselili sve je još mirisalo na farbu, ma super stančić. E sad posle godine boravka u pomenutom prostoru krenula da izbija vlaga i eto ti.
I kad je kao super prostor nemaš pojma šta se krije ispod sveže okrečenog.
 
El ti treba stan ili se zekis samo.:D.raspitas se kod prijatelja..takodje ne bih nikad trazio preko agencija stan a u svakom slucaju moras ici i gledati redom..iznenadio sam se da je kuca kao karingtonka u barajevu oko 200e..tako da ko ima kola bez razmisljanja treba pobeci od gradske ludnice..bus sa banovog brda stize do tamo za 25min..sto je mnogo brze nego neka prigradska naselja gsp-om..takodje vidim ovde po netu nove stanove za 250e.
 
Samo tebe dusho kad vidim..a kucu sam samo video spolja i dobio informaciju da se izdaje.

Odlican stan u neposrednoj blizini Delta City-ja ,blok 70a,odlicna povezanost prevozom sa svim delovima grada,blizina savskog setalista i Piramide i velikog soping centra Dlta city-ja,stan moderno opremljen,odlicno orjentisan i funkcionalnog rasporeda,za iznajmljivanje,cena 250eu.Za vise informacija 064 9780886,Lola:bye:
 
Zavisi sta trazis i koje su ti mogucnosti. Ja planiram da investiram u inostranstvu i evo prenosim savet koji sam dobila - ne investirati celu sumu u jednu stvar, pogotovo ne nasminkanu, opremljenu skupom kuhinjom i kupatilom nego podeliti kapital i kupiti mozda malo dronjavije stvari ali koje ce posle da donesu jako mnogo para (sredjivanjem pa preprodajom). Definitivno obratiti paznju na stvari koje ne mogu da se poprave ili su suvise skupe za popravku - godiste zgrade, zemljiste (vlaga), stanje cevi, vrsta grejanja...itd.
Informacije sta ce okolo da se gradi su zlata vredne. Mozda neki kraj grada nije trenutno skup ali je u planu da se izgradjuje pa tu treba kupiti bilo sta dok je jeftino, makar stracaru (do ovih informacija je tesko doci).
Moguce je i nekoliko puta tako obrnuti kapital i onda na kraju kupiti nesto stvarno dobro a usput sebi ostaviti jos po neku nekretninu za izdavanje.
 
goran i ja smo nashli pristojan stan od 44 m2 sa cg-om i terasom 2 sa 2 za 200 evra....
trazili smo sami i sluchajno okrenuli telefon jedne agencije. Prvo smo sa nevericom pitali koliko ce nas odrati za stan medjutim situacija je bila sledeca:
ta agencija uzima pare samo ako uzmete stan...nama su nashli taj stan u roku od dva dana.vlasnici nisu trazili depozit tako da je to bila olakshica.Platili smo tih 200 evra stanodavcima a sto evra smo dali agenciji,posto uzimaju pola kirije.....i to je to,sa agencijom nemamo vise nista.
nemam sad telefon agencije ali ako te zanima mogu od kuce da posaljem telefon
svi stanovi koje smo sami gledali do tada,bili su rupchage koje su kostale minimum 250 evra i jos plus depozit.....ali rupe....to je uzas sta ljudi izdaju kao stan
 

Back
Top