Stalno kukamo o tome šta nam rade drugi, a evo šta radimo sami sebi...

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
Društvo
Prvi internet park u Srbiji radio četiri dana, oprema uništena
Autor: Tanjug | Foto: Beta | 15.06.2008 - 21:22

Opremu za bežični internet kompanije "Telenor", koja je postavljena 11. juna u Studentskom parku u Beogradu, oštetili su nepoznati vandali, uverio se Tanjug na licu mesta.

Portal za bežični internet je polomljen i išaran bojom u spreju, a jedan od dva USB modema za prenosne računare, na klupama za sedenje, takođe je polomljen. Prema rečima nekoliko stalnih posetilaca internet parka, taj vandalski čin počinjen je, najverovatnije, u noći između subote i nedelje, 14. i 15. juna.

Kompanija "Telenor" je u sredu otvorila prvi Internet park u Srbiji, u Studentskom parku u Beogradu, da bi posetioci u naredna tri meseca mogli besplatno sa svojim laptopovima i mobilnim telefonima i PDA uređajima da pregledaju mejlove i surfuju globalnom informatičkom mrežom.
Predstavnici "Telenora" su najavili da će u toku sledeće nedelje i u drugim gadovima Srbije biti otvoreni internet parkovi. Od sutra će Nišlije moći da besplatno surfuju i proveravaju mejl u Parku vojvode Bojovića.

Beograd se, bar na kratko, na ovaj način priključio evropskim i svetskim metropolama, koji su pokriveni besplatnim bežičnim internetom.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=45635
 
Zaista, kome i zašto je ovo moglo da smeta???

studentski-vr.jpg
 
Драго ми смо чудан народ,али ово не треба да те чуди,ако људи полупају светиљке у парку без разлога и ово није ништа чудно....можда смо народ који се тешко привикава на новотарије
Jeste, kao indijanci kada su prvi put vidjeli ogledalca.
 
Драго ми смо чудан народ,али ово не треба да те чуди,ако људи полупају светиљке у парку без разлога и ово није ништа чудно....можда смо народ који се тешко привикава на новотарије

Ma znam ja to. Viđam ja i polupane ulične svetiljke, uništenu ogradu, počupane sadnice po parkovima, razlupane telefonske govornice i unakažene (tek okrečene) fasade kojekakvim glupim grafitima... ali mi je baš interesantno da neko uništi BESPLATNE pristupne tačke za internet (koji se inače plaća)... to može samo bolesni um...
 
Ma znam ja to. Viđam ja i polupane ulične svetiljke, uništenu ogradu, počupane sadnice po parkovima, razlupane telefonske govornice i unakažene (tek okrečene) fasade kojekakvim glupim grafitima... ali mi je baš interesantno da neko uništi BESPLATNE pristupne tačke za internet (koji se inače plaća)... to može samo bolesni um...
E, priznaj jeli medju tim grafitima "Kosovo je Srbija" i "Srbija je srce Kosova" ;) :confused::lol:
 
... i onda se pitamo zašto nas drugi ne vole...
... i onda se pitamo zašto o nama misle da smo divljaci i necivilizovani balkanci...

Ne znam samo da li je ovo bilo da naškodimo "mrskom neprijatelju" iz Norveške koji ovde zarađuje pare na jadnom narodu ili je nešto drugo u pitanju... :roll:

Domace vaspitanje, skolstvo,drustvo..................Da li mozes da se setis, da li si i ti tako nesto slicno radio. gadjao u lampione, rezbario stolicu pisao grafite:!:
 
Ma znam ja to. Viđam ja i polupane ulične svetiljke, uništenu ogradu, počupane sadnice po parkovima, razlupane telefonske govornice i unakažene (tek okrečene) fasade kojekakvim glupim grafitima... ali mi je baš interesantno da neko uništi BESPLATNE pristupne tačke za internet (koji se inače plaća)... to može samo bolesni um...

вероватно неко наплаћује па му се не свиђа конкуренција
 
E, priznaj jeli medju tim grafitima "Kosovo je Srbija" i "Srbija je srce Kosova" ;) :confused::lol:

Ne pravim razliku, grafit na fasadi neke lepe zgrade je ruglo i izraz nekulture, ma šta na njemu pisalo.
S druge strane, niko ne brani nikome (čak ni policija) da šara grafite po raznim betonskim ogradama, netretiranim betonskim površinama i sl. mestima.

A što se tiče Kosova. Pa ne treba mi grafit da bih to znao... :roll:
 
Domace vaspitanje, skolstvo,drustvo..................Da li mozes da se setis, da li si i ti tako nesto slicno radio. gadjao u lampione, rezbario stolicu pisao grafite:!:

Da sam ja tako nešto radio, onda mi ni ovo ne bi smetalo.
Ne, nisam nikada radio takve stvari i nikad se nisam osećao "IN" i mangupom zato što sam uništio nešto...
 
Ne pravim razliku, grafit na fasadi neke lepe zgrade je ruglo i izraz nekulture, ma šta na njemu pisalo.
S druge strane, niko ne brani nikome (čak ni policija) da šara grafite po raznim betonskim ogradama, netretiranim betonskim površinama i sl. mestima.

A što se tiče Kosova. Pa ne treba mi grafit da bih to znao... :roll:
Tacno tako. Unistavanje javnog dobra je kriminal koji treba zestoko sankcionicati bez obzira na nacionalnu, vjersku i rasnu pripadnost. :klap:
 
Da sam ja tako nešto radio, onda mi ni ovo ne bi smetalo.
Ne, nisam nikada radio takve stvari i nikad se nisam osećao "IN" i mangupom zato što sam uništio nešto...

I meni to smeta i zato mislim da je sve stvar kako ucis i usmeravas omladinu,ali ces uvek imati neke napaljene klinace koji ce to uraditi.
Kad budemo shvatili i odnosili prema odredjenim stvarima kao da je nase licno onda do toga ne bi dolazilo
 
To je stvar (ne)vaspitanja kao i pljuvanje po ulici ili bacanje djubreta van korpe....itd.
Samo u svestima ljudi ovde to prolazi kao mladalachki javashluk i nestashluk.
To nije politichki nego socioloshki problem.
Svaka budala danas moze da ima dete a budala mnogo i svoje balavce ne vaspitavaju.
Batina je iz raja izashla.I po novchaniku.
Za slichne situacije kad tad delikventi dolijaju,problem je shto se tada roditeljima takvih degena nikad ne odere koza s ledja finansiJski pa bi se onda malo vishe potrudili da zivotinje bar polu-pripitome.
P.S. Ne,ja nikada nisam sharao graqfite,lomio armiran-beton klupe,prevrtao kontejnere,lepio zvake pod stolicu,bacao djubre svuda ili pljuvao po ulici.Da se deca od malena uche kao i njihovi roditelji da za takve stvari ima oni da plate iz svog dzepa debelo,ne bi smo imali negovanje nekulture kao nacionalnu odliku.
 

Back
Top