...koje su bolje?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Зоки

Legenda
Poruka
51.424
...da li su zzene koje tokom ciklusa nose ulozzke bolje ljubavnice od onih sa tamponima, i shta je to shto odredjuje kod zzena u kojoj situaciji metju ulozzak, a u kojoj tampon...?
...znam da je ovo vrlo neiskusno s' moje strane, ali nije me blam da pitam...
...ja lichno mislim da su one sa tamponima zzeljnije sexa, jer tampon se ne vidi kroz pantalone i mozze ako si dovoljno pijan da te navuche, a ove sa uloshcima su po meni iskernije i podobne za brak...
...ustvari pitanje se odnosi na mushkarce, da li ikada stavljate kechap u hot dog???:mrgreen:
 
Verovatno ste čuli da uz upotrebu tampona ide i rizik od sindroma toksičnog šoka, što zvuči zastrašujuće, iako ne znate tačno o čemu se radi.

Ovaj sindrom, koji se leči antibioticima, može da dovede do snižavanja krvnog pritiska, stanja šoka, prestanka rada bubrega, a u krajnjem slučaju i do smrti.

Znaci toksičnog šoka su povećanje telesne temperature iznad 39 stepeni, povraćanje ili proliv, zujanje u ušima, osećaj slabosti, nesvestica, dezorijentacija. Sindrom toksičnog šoka je veoma redak, ali potencijalno veoma opasan poremećaj.

On je povezan sa korišćenjem tampona, retko sa kontraceptivnim sunđerima, naročito kod žena mlađih od 30 godina.

Ranih osamdesetih godina učestalost ovoga sindroma bila je veoma mala. Najčešće se dijagnostikovan kod mladih žena koje su tokom menstrualnog krvarenja koristile tampone velike apsorptivne sposobnosti. Ispostavilo se da ga izazivaju otrovi koje stvara bakterija staphylococcus aureus.

Ova bakterija u normalnim okolnostima prisutna je u organizmu i ne dovodi do problema. Istraživači su zaključili da visokoapsorptivni tamponi koji u vagini stoje duže vreme predstavljaju odličnu podlogu za ove bakterije.

Tamponi su povučeni iz prodaje, a učestalost STŠ-a se naglo smanjila. Danas, iako su tamponi napravljeni od visokoapsorptivnih vlakana, učestalost ovoga sindroma veoma je mala - objašnjava Terzić.

On preporučuje da se, ukoliko imate simptome, odmah javite lekaru. Tegobe nastaju iznenada, a smrtnost je oko tri odsto.

Ovaj sindrom može da dovede do sniženja krvnog pritiska, šoka kao i prestanka rada bubrega, a leči se antibioticima. Žene koje su već imale probleme sa staphylococcusom aureusom ne smeju da koriste tampone .

On preporučuje lekarima da savetuju stavljanje uložaka umesto tampona, naročito noću i između menstrualnih krvarenja.

Na tržištu nisu ujednačene oznake apsorptivne sposobnosti tampona, tako da sami morate da procenite koji tampon vama odgovara. Ako je vagina tokom vađenja tampona suva ili je tampon teško izvaditi, tada je on veće apsorptivne sposobnosti nego što vama pogoduje.

Sindrom toksičnog šoka ima tendenciju da recidivira. Kod gotovo 30 odsto žena koje su imale sindrom toksičnog šoka bolest ponovo nastaje, mada nije tako izražena kao prvi put.

Žene koje su jednom imale sindrom toksičnog šoka ne smeju koristiti tampone - objašnjava Terzić.On preporučuje lekarima da savetuju stavljanje uložaka umesto tampona, naročito noću i između menstrualnih krvarenja.

Na tržištu nisu ujednačene oznake apsorptivne sposobnosti tampona, tako da sami morate da procenite koji tampon vama odgovara. Ako je vagina tokom vađenja tampona suva ili je tampon teško izvaditi, tada je on veće apsorptivne sposobnosti nego što vama pogoduje.

Sindrom toksičnog šoka ima tendenciju da recidivira. Kod gotovo 30 odsto žena koje su imale sindrom toksičnog šoka bolest ponovo nastaje, mada nije tako izražena kao prvi put. Žene koje su jednom imale sindrom toksičnog šoka ne smeju koristiti tampone -

Zato zene izbegavajte tampone jel vidite sta kaze doca.....
 

Prilozi

  • 891.jpg
    891.jpg
    5,8 KB · Pregleda: 76
Verovatno ste čuli da uz upotrebu tampona ide i rizik od sindroma toksičnog šoka, što zvuči zastrašujuće, iako ne znate tačno o čemu se radi.

.......

Ispostavilo se da ga izazivaju otrovi koje stvara bakterija staphylococcus aureus.
.......

Žene koje su već imale probleme sa staphylococcusom aureusom ne smeju da koriste tampone .....

Au, čoveče, odoh da ih bacim! Ionako ih ne koristim nešto često ali sad, kad znam da su povezani sa stafilokokozom (onom koju sam ja kao veterinarski tehničar&vlasnik dugodlakog psa svakako morala da imam)...... :sad2:
 
...da li su zzene koje tokom ciklusa nose ulozzke bolje ljubavnice od onih sa tamponima, i shta je to shto odredjuje kod zzena u kojoj situaciji metju ulozzak, a u kojoj tampon...?
...znam da je ovo vrlo neiskusno s' moje strane, ali nije me blam da pitam...
...ja lichno mislim da su one sa tamponima zzeljnije sexa, jer tampon se ne vidi kroz pantalone i mozze ako si dovoljno pijan da te navuche, a ove sa uloshcima su po meni iskernije i podobne za brak...
...ustvari pitanje se odnosi na mushkarce, da li ikada stavljate kechap u hot dog???:mrgreen:

tampon je zgodan za odlazak na depilaciju :ok:
to sto si musko ne znaci da ne mozes da ga probas :ok:
i ne trebas da birnes da ce da smeta zbog velicine - smeta jer je suv :ok:
ili uloske :ok:
a ako zelis, stavi i malo kechapa da se bolje uzivis :ok:

btw- zeznuo si raspored rijeci u zadnjoj recenici :ok:
 
tampon je zgodan za odlazak na depilaciju :ok:
to sto si musko ne znaci da ne mozes da ga probas :ok:
i ne trebas da birnes da ce da smeta zbog velicine - smeta jer je suv :ok:
ili uloske :ok:
a ako zelis, stavi i malo kechapa da se bolje uzivis :ok:

btw- zeznuo si raspored rijeci u zadnjoj recenici :ok:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Свака част!
Прави одговор на тему...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top