imam lokal, sta da otvorim?

Mirko BGD

Zainteresovan član
Poruka
367
pozz

bas sam danas pricao sa drugarom i dosli smo na ideju da spojimo lepo i korisno. On ima 1500eur, a ja prazan mali lokal na extra lokaciji [Kanarevo Brdo]

Kazite mi sta bih mogao da otpocnem tu? oko mene ima cvecara, radnji sa vocje, maxi, brze hrane i mnogo trafika...
 
Najbolje resenje je da izdas lokal i nemislis o dadzbinama i ostalim glupostima koje te cekaju od prijave radnje itd.....a ortacki se nece isplatiti da otvoris neznam sta ,najbolje je da izdas i imas sigurnu kintu mesecno i nemislis o nicemu.Ali ti opet razmisli .....
 
Ali gde je tu izazov? Izdaš i ne misliš? Pa valjda ovoj zemlji trebaju misleći ljudi jer ovih koji ne misle ima sasvim dovoljno. Za ortakluk se slažem - ni sa rođenim bratom jer sve su šanse da će pre ili kasnije strašno da se iskomlikuje taj ortački odnos ... i da na kraju, 1500 evra ti je dovoljno da odeš recimo na more a nikako da započneš posao.
 
najlaksa i najsigurnija varijanta je izdati... medjutim, kako ce x osoba kojoj ja budem izdao lokal zaradjivati novac, placati meni kiriju, placati radnika, komunalije i zaradjivati... sve cu i ja to, samo sto necu sebi placati kiriju, sto znaci da bih trebao da prodjem bolje nego da izdam...

za ortakluk se isto i ja razmisljam, nikako nisam za tu varijantu... ima jedna poslovica, ako hoces da izgubis prijatelja samo mu pozajmi novac

znam da je 1500e jako malo... recimo da bih mogao da pozajmim neku sumu novca, nesto da iskombinujem i sa matorcima...

problem je samo ideja i to sto je lokal prilicno minijaturan... mesto je odlicno, frekventno... i neko napisa u jednoj temi: "Pare nisu problem, para nema". :D
 
najlaksa i najsigurnija varijanta je izdati... medjutim, kako ce x osoba kojoj ja budem izdao lokal zaradjivati novac, placati meni kiriju, placati radnika, komunalije i zaradjivati... sve cu i ja to, samo sto necu sebi placati kiriju, sto znaci da bih trebao da prodjem bolje nego da izdam...

za ortakluk se isto i ja razmisljam, nikako nisam za tu varijantu... ima jedna poslovica, ako hoces da izgubis prijatelja samo mu pozajmi novac

znam da je 1500e jako malo... recimo da bih mogao da pozajmim neku sumu novca, nesto da iskombinujem i sa matorcima...

problem je samo ideja i to sto je lokal prilicno minijaturan... mesto je odlicno, frekventno... i neko napisa u jednoj temi: "Pare nisu problem, para nema". :D

Trafiku! One se uvek isplate. Ima neki problem sa cigaretama, traba neka kinta da se plati unapred, ne znam kako i koliko, ali za početak možeš i bez cigareta, samo drži novine, a cigarete ćeš kasnije, kad dođeš malo do para. U trafici nema šta ne možeš da držiš, a promet zavisi samo od tebe (ako naučiš šta je tvojim mušterijama najvažnije da nađu u trafici) Novine i cigarete su tzv. "mamac" (ne u lošem smislu), kao hleb u marketima, jer niko neće da ide posebno u pekaru, posebno u market, naročito kada žuri kući sa posla - svi vole da nađu sve na jednom mestu. U početku zapisuj šta ti traže a nemaš, pa da vidiš kakva je situacija, ali nemoj da ti mušterije traže više puta nešto pa da nemaš. onda izgube interes da dolaze, kažu: ovde ništa nema, i posle ih je teško vratiti nazad.
 
to je za neambiciozne...cene zakoopa su niske.....a na kanarevom ne mož izdaš za 150 e....tamo se prodaju lokali za 13 soma €.......i to u novogradnji......niša nemoj da otvoriš....probaj da ga prodaš za veću kintu nego šo si koopio......i koopi odmah droogi..bolji...onda stalno koopooj-prodaj........za godinu dana obrni jedno 4-5 transakcija.....i bičeš dobar za barem 10 soma €-..........ono što bi zaradio za 10 godina izdavanja.....
 
ako ti ovde pitas sta da otvaras a imas lokal ,nemoj ipak nista da otvaras. da bi nesto radio kako treba trebas da budes strucnjak u tome i u pravo vreme . Bolje izdaj za kiriju (tj bolje vrabac u ruci..) pa kad se zakupac zasiti a ti za njim kao vec iskusan kreces!
 
A,jel ima tu na Kanarevom Swisslion?Nije losa varijanta,oni daju robu,ti lokal i radnu snagu,zaradu delite i svi srecni.S obzirom da nemas bas puno love za pocetak mozda ovo nije losa ideja 1.hrana se uvek isplati 2.ne moras da se cimas oko nabavke robe sve ti donesu na gotovo takorec fransiza!!!
 
ako ti ovde pitas sta da otvaras a imas lokal ,nemoj ipak nista da otvaras. da bi nesto radio kako treba trebas da budes strucnjak u tome i u pravo vreme . Bolje izdaj za kiriju (tj bolje vrabac u ruci..) pa kad se zakupac zasiti a ti za njim kao vec iskusan kreces!

Stavrno, ako nemaš iskustva, bolje je da izdaš lokal nekome, pa da vidiš kako njemu ide, šta dobro radi a gde greši, a u međuvremenu bi sakupio nešto novca da započneš svoj biznis. Možeš i da iznajmiš lokal pod uslovom da te zaposli, pa ćeš iz blizine videti kako stvar izgleda.
 
@ Canada, ima telefon...

Piljara ima i to 3-4 a pored je i maxi
trafika ima bar jedno 6-7 tako da ne verujem da bi to islo...
mislim da je za igracke lokal mali...

jedino sto mi zvuci ok to je swisslion, e sad ne znam kako ide sto se tice placanja komunalija, socijalnog itd?

sve ideje su dobro-dosle...

ja sam u svetu racunara, al dzabe kad je lokal mali, doduse snasao bih se ja za magacin itd, ali su pocetna ulaganja ogromna...
 
najlaksa i najsigurnija varijanta je izdati... medjutim, kako ce x osoba kojoj ja budem izdao lokal zaradjivati novac, placati meni kiriju, placati radnika, komunalije i zaradjivati... sve cu i ja to, samo sto necu sebi placati kiriju, sto znaci da bih trebao da prodjem bolje nego da izdam...

za ortakluk se isto i ja razmisljam, nikako nisam za tu varijantu... ima jedna poslovica, ako hoces da izgubis prijatelja samo mu pozajmi novac

znam da je 1500e jako malo... recimo da bih mogao da pozajmim neku sumu novca, nesto da iskombinujem i sa matorcima...

problem je samo ideja i to sto je lokal prilicno minijaturan... mesto je odlicno, frekventno... i neko napisa u jednoj temi: "Pare nisu problem, para nema". :D



Pa ti ako ne znas sta ces da otvoris, onda izdaj lokal.....Pa tako jeftino kupi ideju sta ces da otvoris....ako ga neko uzme, i krene mu posao, ti povecaj cenu kirije, pa kad ga izbacis, pocni posao sam...
Jeste ljigavo, ruzno, ali je to ekonomska logika.....
 

Back
Top