Ocena na poklon

Vladimir991

Zainteresovan član
Poruka
129
Jos 5 dana do zavrsetka skolskih obaveza.Ocene se zakljucuju ali nisu za svakog ovi dani isti.Mnogi treba da pripreme novac da bi zavrsili skolu a mnogi da potezu rodbinu koji su poznanici profesora i nastavnika.Da li uopste vidite svrhu u tome?Da li ste nekada bili u toj situaciji i da li ste se nekada osecali glupo sto nekome sa istim ocenama daju ocenu vise a vas ostave sa istom ocenom bez ikakvog obrazlozenja?:( :nono: :sad2: :rumenko:
 
To me uzasno nervira, mada kada vec pomishljamo da to postaje najobichnija stvar na svetu.....
Medjutim npr. kod mene postoje roditelji koji rade u banci, pa onda rade ustupke nastavnicima, a nastavnici ustupke djacima, kako bih ja to sve na KOLAC!!!
 
Pa to se upravo desava i kod mene.I izuzetno me iritira ali ne mogu nista da preduzmem.Ali i ne zelim
jer se radi o mojim drugaricama.I onda sta ce osnovno skolstvo kada mogu,na osnovu "stare slave" cele
naredne godine da presedim a zavrsicu sa svim peticama.Pa generacija koja je sada zavrsila
8. razred je polovina sa odlicnim uspehom.A realno gledano samo trecina,ako ne i manje to zasluzuje.
Ali dobro,ja bar znam da sam zasluzeno plozila kako jesam i ne zelim da se mesam u tudje stvari.
 
Jos 5 dana do zavrsetka skolskih obaveza.Ocene se zakljucuju ali nisu za svakog ovi dani isti.Mnogi treba da pripreme novac da bi zavrsili skolu a mnogi da potezu rodbinu koji su poznanici profesora i nastavnika.Da li uopste vidite svrhu u tome?Da li ste nekada bili u toj situaciji i da li ste se nekada osecali glupo sto nekome sa istim ocenama daju ocenu vise a vas ostave sa istom ocenom bez ikakvog obrazlozenja?:( :nono: :sad2: :rumenko:

Kod nas ima jedan koji je sin od doktora i u svemu zivom mu poklanjaju ocene, znam da je imao jedan iz biologije i ova mu za kraj dala 4!:dash: E covece on je imao 2 pa 1 pa 4 i ona mu zakljuci 4!

A osobi koja ima 4 od pocetka zakljuci 3!:twisted: Ma ovaj svet je otishao naopacke!
 
Imam ja druga, kome nisu ni uticajni roditelji niti bilo šta slično, ali njegova majka ide bukvalno svaki dan u školu da moli za njegove ocene. On ima 1 na kontrolnom iz istorije i 5 na usmenom (a ta petica je data samo na nagovor njegove majke) i u ponedeljak će odgovarati za pet zaključno, a mene som neće da pita iako imam dve petice, niti hoće da mi zaključi pet!
Ali eto, to je samo jedan primer
Toga ima svuda, svako se bori za svoje ocene, iako neko na fer, a neko na drugi način, i morate to da razumete. Ako se sad nervirate oko ocena, šta li ćete da radite kada vam, primera radi, neko uzme posao pred očima, a manje je kvalifikovan od vas... :roll:
 
Imam ja druga, kome nisu ni uticajni roditelji niti bilo šta slično, ali njegova majka ide bukvalno svaki dan u školu da moli za njegove ocene. On ima 1 na kontrolnom iz istorije i 5 na usmenom (a ta petica je data samo na nagovor njegove majke) i u ponedeljak će odgovarati za pet zaključno, a mene som neće da pita iako imam dve petice, niti hoće da mi zaključi pet!
Ali eto, to je samo jedan primer
Toga ima svuda, svako se bori za svoje ocene, iako neko na fer, a neko na drugi način, i morate to da razumete. Ako se sad nervirate oko ocena, šta li ćete da radite kada vam, primera radi, neko uzme posao pred očima, a manje je kvalifikovan od vas... :roll:

Dobice saku u lice i nogu u stomak! Samo neka proba!:rtfm::twisted: i bice mu poslednje!:twisted::twisted::twisted:
 
Kod nas deca ciji su roditelji prijatelji sa direktorkom i nastavnicima imaju uvek vrlo dobar ili odlichan uspeh , a neznaju ni za dva
Ili kad deci nastavnika izdaju po deset radova u schoolskom chasopisu(ali dobro ta deca stvarno imaju znanje)

To je kao shto kaze TEA_93 ZA KOLAC!!!
 
Ma mene to vise uopste ne zanima. Samo slusam kad meni zakljucuju i gledam da li ce biti 5. Za ovo poklanjanje sam se nervirala jer stvarno nije fer da neko ko se zeza cele godine na kraju ima istu ocenu kao neko ko je stvarno radio i borio se. Al mislim posle shvatis da tu ne mozes nista i pocnes da gledas samo svoju korist.
 
Jos 5 dana do zavrsetka skolskih obaveza.Ocene se zakljucuju ali nisu za svakog ovi dani isti.Mnogi treba da pripreme novac da bi zavrsili skolu a mnogi da potezu rodbinu koji su poznanici profesora i nastavnika.Da li uopste vidite svrhu u tome?Da li ste nekada bili u toj situaciji i da li ste se nekada osecali glupo sto nekome sa istim ocenama daju ocenu vise a vas ostave sa istom ocenom bez ikakvog obrazlozenja?:( :nono: :sad2: :rumenko:

meni je razredna u 7 ostavila jedan iz matisa iako sam imala bolje ocene od drugarice koja je dobila dva...ali je ta drugarica plakala i molila je za dva a ja nisam htela
 
To se svuda dešava...npr. na kraju godine drugarica koja ima prosek 4,80 (nema više odgovaranja, nema šta da se popravi, zadnji je dan...)...razredna joj lepo izmolila ocene i devojka ima 5,00.:rolleyes:
 
Moj3,30 i sta me briga usrednjoj sam..niti mi treba za neke poene,niti nista..a napokon neko iskreno da prizna prosek ko mawa maja ;) sad kao swi su 5,00 :roll:
Ma daa,ne bix m0li0 za 0cene,uzaSS,DNO-DNA!
 
A vi lepo zasluzhite svoj uspeh od 5,00, pa budite sretjni i spokojni sa znanjem da je to zasluzheno i da niste morali da molite, a za ostale ne vidim zashto treba da vas zanima. Bunite se ako vas zakidaju, a ako vam ne daju ne.. ;)
 
Jos 5 dana do zavrsetka skolskih obaveza.Ocene se zakljucuju ali nisu za svakog ovi dani isti.Mnogi treba da pripreme novac da bi zavrsili skolu a mnogi da potezu rodbinu koji su poznanici profesora i nastavnika.Da li uopste vidite svrhu u tome?Da li ste nekada bili u toj situaciji i da li ste se nekada osecali glupo sto nekome sa istim ocenama daju ocenu vise a vas ostave sa istom ocenom bez ikakvog obrazlozenja?:( :nono: :sad2: :rumenko:

Bila sam u takvoj situaciji i stvarno sam se osecala kao da vredim mnogo manje od tih osoba koje su imale vecu ocenu,ali to je sad proslo i pokusavam da vise ne mislim na to...:(
 

Back
Top