sta mislite sta fali ovoj mashini?
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: sta mislite sta fali ovoj mashini?

Guest

Podrazumevano sta mislite sta fali ovoj mashini?

Procesor:2500+ BARTON BOX; Memorija: 2x256 mb rama ddr400 3200; Ploca:Epox 8rda+; HDD Maxtor 40 gb 7200 133;Graficka Asus 9200 se; Napajanje Merkury 300w;Posebno me interesuje misljenje o napajanju, i predlog ...

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

hmm.. iskreno? ... sve ... tako nesto ne bih drzao na stolu, no razni ljudi - razne cudi...

A sad, zavisi za sta koristis kompjuter jer za mnoge primene je i vise nego dovoljan. No ako si bas da ostajes pri AMD-u, po mom misljenju:

Fali ti jos 512 RAM-a, bolja graficka (ako ti masina sluzi i za igranje), bar jos jedan HDD od 40GB, kuciste nisi naveo, ali predpostavljam da je isto kao i napajanje, a to u ovome sto si naveo najvise fali... 300W je malo, jos 300W ne kvalitetnog napajanja...

Topla preporuka: dobar MACASE sa bar 360W napajanjem, ili neki bolji Chieftec sa 400W napajanjem.

Takodje, nisi naveo sta imas od optickih uredjaja, kartica, periferija itd.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Graficku menjaj obavezno, a ostalo i moze da prodje

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

hvala na preporuci kolko para tolko i muzike...kako kaze nas narod

Primećen član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

ljudi preterujete! kome treba tako nesto??? svakako je da ne moze da skodi da imas brze, vece, lepse, al treba uskladiti to sa potrebama (i novcem). najlakse je pokupovati najskuplje komponente i popuniti sve memorijske, PCI, USB, FireWire i sve ostale slotove, al je glavno pitanje "sta ti od svega toga stvarno treba"
    ako hoces da se hvalis komsijama uzmi lepo providno kuciste i one svetlece (kic) ventilatore i na konju si

a najgori ste vi sto pitate pitanja ovakva. ti bi najbolje trebao da znas usko grlo svog kompjutera. ako ti na forumu pitas sta mu fali znaci da mu (iz tvoje perspektive) nista ne fali, jer da mu nesto fali tebi bi zasmetalo a ako pak hoces da imas up-to-date makinu uzmi lepo cenovnik u pokupuj sve najskuplje, siguran sam da neces da pogresis. uzmi i P4 EE 3.2, ako ga nadjes

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Mala ispravka, uzmi PIV 3.4EE sa Prescott jezgrom :wink: ... 4GB Kingston HyperX-a ne bi bili na odmet, takodje

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Ako to koristis za klasicne kucno/kancelarijske poslove onda ti je i mnogo, HDD bi mogo da bude sto veci (DivX, MP3, tone programa i sl.), a ako je za igre ili bilo sta sa prefiksom 3D onda bi tu graf. bas mogo da menjas. Napajanje ti je puna kapa.

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Polemiku oko hvaljenja ne zelim da vodim. Pitao sam za napajanje i dobio odgovor. U procesu sam sklapanja kompa. Tako da trenutno imam ove komponente. Pa sam zeleo da cujem Vasa misljenja... Sto se mene tice ova tema moze i da se zakljuca.

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Tom kompjuteru ama baš ništa ne fali, čak ni napajanje, s obzirom na ostatak komponenti. Sve naravno zavisi od toga za šta planiraš da ga koristiš, ali će za uobičajeni rad biti brz kao munja.

P.S. Ovo pišem sa mašine koja ima 200MHz P MMX, radi k'o bombona...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ta masina je sasvim u redu.

Ne obaziri se na Incognita. Malo je nervozan ovih dana posto mu je Prescoot postao spor

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Citat Original postavio Sizif
    Tom kompjuteru ama baš ništa ne fali, čak ni napajanje, s obzirom na ostatak komponenti. Sve naravno zavisi od toga za šta planiraš da ga koristiš, ali će za uobičajeni rad biti brz kao munja.

Jel to onda sa 128/256????

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio rastamann

Izgleda da vise ne radi k'o bombona, definitivno je zatajio :wink:

Kornel
    Guest

Podrazumevano Nemojte se svađati!

Ne fali toj mašini ništa,ako si ga kupio za dobru cenu,jer znate ono prvilo: cena/roba. Za svakodnevne stvari je super. :wink: Još ako imaš i neko ozvučenje,ili slično.... Dobro,to je nešto što nije toliko važno,ali čovek ked radi voli da šluša muziku.. Sa tim hoću da ukažem na to,da nisu samo giga herci i bajtovi važni, već kako se osećaš,kad sedneš ispred,i koliko je USER-FRIENDLY!!

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Upravo ta! Otisla je novom srecnom gazdi...

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nemojte se svađati!

Citat Original postavio Kornel
    Ne fali toj mašini ništa,ako si ga kupio za dobru cenu,jer znate ono prvilo: cena/roba. Za svakodnevne stvari je super. :wink: Još ako imaš i neko ozvučenje,ili slično.... Dobro,to je nešto što nije toliko važno,ali čovek ked radi voli da šluša muziku.. Sa tim hoću da ukažem na to,da nisu samo giga herci i bajtovi važni, već kako se osećaš,kad sedneš ispred,i koliko je USER-FRIENDLY!!
    Komp sam povezao za Sony pojacalo 2x120W radi ok. A kom spajam postepeno deo po deo menjam je polakokad dodjem do para.

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Upravo ta! Otisla je novom srecnom gazdi...
    Kako bre otishla???
    Chek da nadjemo memoriju...

koncarac
    Guest

Podrazumevano

Sto se tice masine za te pare nisi mogao bolje,jedino sto bih promenio d sam na tvom mestu jeste graficku.Nemoj da se obazires na ove komentare za Intel ti da si imao pare uzeo bi i pentijum V.
    Kolko para tolko muzike,uvek bilo i bice

Početnik
    Učlanjen
    21.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

То напајање није добро, хард је мали за данашње услове, и графичка је мало лошија ако си играч.

Primećen član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

hard ti u sustini i ne treba veci.
    tendencija je da sto manje podataka cuvas na hd, a sto vise backupovano.
    jednom sam procitao negde da se korisnici racunara dele na one koji su vec izgubili bitne podatke i na one koji ce tek da izgube. tad sam bio u prvoj grupi, a evo me sad u drugoj i znam jos dosta primera.
    hard ti treba za OS, instalirane programe, muziku koju slusas trenutno i filmove koje odgledas pa ili izbrises ili narezes...znaci dosta ti je

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio stormbringer
    hard ti u sustini i ne treba veci.
    tendencija je da sto manje podataka cuvas na hd, a sto vise backupovano.
    jednom sam procitao negde da se korisnici racunara dele na one koji su vec izgubili bitne podatke i na one koji ce tek da izgube. tad sam bio u prvoj grupi, a evo me sad u drugoj i znam jos dosta primera.
    hard ti treba za OS, instalirane programe, muziku koju slusas trenutno i filmove koje odgledas pa ili izbrises ili narezes...znaci dosta ti je
    ima i treca grupa a to su pametni ljudi koji zele komfor u radu!!! Sto ce reci svu muziku (oko 30 giga) drzim na hard disu jer mi je dosadilo da ubacujem, menjam i kopam po diskovima. Za svaki slucaj da nebih postao osoba iz prve grupe pravim rezervne kopije svega u slucaju da mi jedan od diskova pukne posto su vezani u raid.
    sto se konfiguracije tice treba ti grafika nikako SE kod ati-a i nikako xt kod nvidie barton i nforce2 bi trebali da imaju napajanje bar 350 w posto tviojih trista ima cirka 250 i zbog o hard disku da i ne govorim sto ti treba ne samo da ti treba bar 80 GB zbog velicihe nego (ovo trebaju i drugi da zapamte) i zbog toga sto je to i potpuno druga generacija diskova... sve u svemu konfiguraciju ti je sklapao neko ko je totalni promasaj u kompijuterskom svetu.
    to je moje misljenje koje je dobronamerno nisam zeleo nikome da solim pamet!!!

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

ima i treca grupa a to su pametni ljudi koji zele komfor u radu!!! Sto ce reci svu muziku (oko 30 giga) drzim na hard disu jer mi je dosadilo da ubacujem, menjam i kopam po diskovima. Za svaki slucaj da nebih postao osoba iz prve grupe pravim rezervne kopije svega u slucaju da mi jedan od diskova pukne posto su vezani u raid.
    sto se konfiguracije tice treba ti grafika nikako SE kod ati-a i nikako xt kod nvidie barton i nforce2 bi trebali da imaju napajanje bar 350 w posto tviojih trista ima cirka 250 i zbog o hard disku da i ne govorim sto ti treba ne samo da ti treba bar 80 GB zbog velicihe nego (ovo trebaju i drugi da zapamte) i zbog toga sto je to i potpuno druga generacija diskova... sve u svemu konfiguraciju ti je sklapao neko ko je totalni promasaj u kompijuterskom svetu.
    to je moje misljenje koje je dobronamerno nisam zeleo nikome da solim pamet!!![/quote]

Izvinite nea greskam pisao sam na brzinu i vidite sta se desilo!!!

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne
    to je moje misljenje koje je dobronamerno nisam zeleo nikome da solim pamet!!!
    Izvinite nea greskam pisao sam na brzinu i vidite sta se desilo!!![/quote]Konfiguraciju sklapam sam.I nisam u kompjuterskom svetu. Trenutno je konfiguracija ovakva tako da, kada dodjem do jos nekih para, sigurno cu poslusati neke od Vasih saveta.Hvala.

Slične teme

1. Sta mislite o ovoj konfiguraciji?
    Autor speed_serb u forumu Hardver
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 04.09.2008., 09:49
  2. Šta mislite o ovoj pjesmi?
    Autor Izgubljen Sluchaj u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.09.2007., 16:23
  3. Sta mislite o ovoj vezi?
    Autor lex_luthor u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 42