Ako je Prag u Istočnoj Evropi, kako je onda Beč na Zapadu?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: Ako je Prag u Istočnoj Evropi, kako je onda Beč na Zapadu?

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Ako je Prag u Istočnoj Evropi, kako je onda Beč na Zapadu?

Čitam nešto o simbolima, reprezentaciji i savremenim konvencijama, pa rekoh da vas nešto pitam. Do juče je Prag bio na istoku Evrope, danas je u centralnoj Evropi, a Beč je - iako po koordinatama istočnije od Praga - uvek bio na Zapadu Evrope?

Gde su tu logika i razum?

Kako to ljudi objašnjavaju sebi i drugima?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano Re: Ako je Prag u Istočnoj Evropi, kako je onda Beč na Zapadu?

Одлично питање... и закључивање...

вероватно "идеолошки"........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Po čemu je recimo Grčka "zapadna zemlja", a mnogo je više balkanska od nas?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio WEISHAUPT Pogledaj poruku
    Po čemu je recimo Grčka "zapadna zemlja", a mnogo je više balkanska od nas?
    Па сваку земљу коју укључе у своје НЕОНАЦИСТИЧКЕ ТОКОВЕ одмах проглашавају СВОЈОМ тј "западном" - тако да њима ни географске одреднице страна света исток-запад-север-југ не значе ништа...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Одлично питање... и закључивање...

вероватно "идеолошки"........
    Upravo. Ideološki i kulturološki (mislim na kulturu u drugoj polovini poslednjeg veka).
    Austrija je bila sa jedne, a Čehoslovačka sa druge strane čelične zavese.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Па сваку земљу коју укључе у своје НЕОНАЦИСТИЧКЕ ТОКОВЕ одмах проглашавају СВОЈОМ тј "западном" - тако да њима ни географске одреднице страна света исток-запад-север-југ не значе ништа...
    Malo si zamenio teze. Miloševićev režim je bio mnogo bliži nekim neonacističkim metodama obračuna sa neistomišljenicima (iznošenje zdravstvenih kartona nekih političara na uvid javnosti, progon studenata i učenika člana Otpora itd) nego oni koje nazivaš neonacistima.

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2008.
    El sueno, la realidad, la luz, la oscuridad
    Reputaciona moć
    0

Čitam nešto o simbolima, reprezentaciji i savremenim konvencijama, pa rekoh da vas nešto pitam. Do juče je Prag bio na istoku Evrope, danas je u centralnoj Evropi, a Beč je - iako po koordinatama istočnije od Praga - uvek bio na Zapadu Evrope?

Pa i Grcka je zapad

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Malo si zamenio teze. Miloševićev režim je bio mnogo bliži nekim neonacističkim metodama obračuna sa neistomišljenicima (iznošenje zdravstvenih kartona nekih političara na uvid javnosti, progon studenata i učenika člana Otpora itd) nego oni koje nazivaš neonacistima.
    Navedi mi 5 clanova otpora i studenata koji su progonjeni

Samo je Vuk najebo od svih lidera opozicije

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Bilo ih je na hiljade. Šta imam ja da ti navodim. Pa pola mog društva je bilo progonjeno.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

pretpostavljam da potice iz perioda komunizma kada je ceska bila sa jedne strane politike (one istocne ruske) a austrija sa druge...
    you make me sick because i adore you so

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bilo ih je na hiljade. Šta imam ja da ti navodim. Pa pola mog društva je bilo progonjeno.

E pa u loshem drustvu si onda bio

Meni su smesni kad ovi iz LDP pricaju ja sam se borio protiv Slobe 20 godina, ispada da je jos 1988 on bio protiv.
    Ili kad je jedan forumas rekao ja sam u osnovnoj skoli 90 organizovao protest.
    Mnogo ste smesni

Ne kazem da nije bilo progona, ali ti ga pretera.
    Nista njima ne fali,sada ste preuzeli vodece uloge u drustvu pa sad vi progonite neistomishljenike:nono:

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Bio sam u odličnom društvu. Imao sam 23 godine i bio sam student. Nije mi padalo na pamet da budem član podmlatka JUL ili SPS da bi ti ili bilo ko mislio da sam u dobrom društvu. Uostalom narod je presudio kakvo je koje društvo bilo. Mi sada nikoga ne progonimo. Paranoja!

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio Torrente-Bgd Pogledaj poruku
    Pa i Grcka je zapad
    Turskoj

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

A zavisi kako gledas na mapu.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

A zavisi kako gledas na mapu.

Opet nije zapad, nego pribaltička država.

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Namas pojma da gledas u karte

Iskusan Samanta_ (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Namas pojma da gledas u karte

-------------------------------------------

London je u centar sve sta se desno nalazi od London je istok a levo je zapad.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Беч је у централној Европи

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ne valjaju vam ove iskrivljene mape. Ništa ne valjaju, jer na njima se nalazi nekakva SCG, koje hvala bogu nikada više neće biti.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Geografski,zapadnu evropu chine samo Francuska,zemlje beneluxa i britanska ostrva.
    Geografski Austrija spada uz Nemachku Poljsu Cheshku,Slovachku Madjarsku i Sloveniju u zemlje centralne/srednje evrope.
    Ali geo-politichki sve zemlje ne-sovjetskog bloka karakterishu se kao zapadne josh od 45. pa na ovamo.

Domaćin Yopa_2.0 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Austrija je u Centralnoj Evropi, Ceska takodje, a Grcka je u Jugoistocnoj, iliti po naski na Balkanu.

Inace, i Srbija je delom u Centralnoj Evropi.

Primećen član Young (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

naravno,vama su neke normalne vrednosti kao sto je EU neonacisticke ,a prave vrednosti su vam: ratovi,sankcije i izolacija.

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Да, Србија је са својим панонским делом такође делимично централноевропска држава. Слично као и Хрватска, због Славоније и северне Хрватске.

А, колико знам, географски се и Беч и Праг увек сврставају у централну Европу. Праг може бити на истоку, а Беч на западу, једино у контексту хладноратовске поделе и друштвеног система и вредности, али то нема везе са географијом.

Ето, и једна Грчка у којој је 97% декларисаних православаца, и где Грчка православна црква има малтене статус државне религије, исто је тако део "запада". А ни латиницу не користе...

opšte dobro nije na forumu
    купујем половну жирафу до 50.000 пређених километара
    Poznat
    Učlanjen
    22.02.2008.
    АКО ЈЕ РЕГИСТРА МОДЕРАТОР,ДАДА ЈЕ ЗА ВИБРАТОР
    Reputaciona moć
    0

можда ће WEIS да преправља катастарске књиге Европе али Беч је одувек био запад,Чешка(Праг) је само у том периоду хладног рата био део "истока" због Варшавског пакта,мада то са Грчком није ништа необично они су одавно чланице ЕУ и НАТО,па и Бугари су део ЕУ па онда по аутоматизацији су део запада а пишу ћирилицом.Географски положај не значи много,колико чланство у "западним" организација и њихово котирање у свету.Варшава(Пољска) је мало "источније" од Београда(Србија) као и Букурешт(Румунија) па су те земље чланице ЕУ и самим тим се рачунају у "запад".
    Poslednji put ažurirao/la opšte dobro : 14.06.2008. u 19:34

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Neću ja ništa da prepravljam, ali vidi ovako. I mi smo "zapad" i pripadamo zapadnoj civilizaciji ako nas posmatraš sa Bliskog ili Dalekog istoka.

Slične teme

1. Ako je Bog dobar, kako onda postoji zlo ?( Sveti Avgustin )
    Autor Nikita Kulganov u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 30.03.2009., 22:24
  2. Velika kriza u Istočnoj Evropi..
    Autor Istocni Vetar u forumu Politika
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 27.10.2008., 03:17
  3. Sve je pocelo kako treba....i onda...
    Autor aom_nut u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 16.10.2007., 20:10
  4. kako na zapadu
    Autor kuka u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.04.2004., 21:02

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge