Dragan Đilas: biću Gradonačelnik Beograda uz pomoć mojeg sps-a!
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Dragan Đilas: biću Gradonačelnik Beograda uz pomoć mojeg sps-a!

Domaćin
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Thumbs down Dragan Đilas: biću Gradonačelnik Beograda uz pomoć mojeg sps-a!

Intervju Dragan Đilas - Član predsedništva Demokratske stranke
    IPAK ĆU BITI GRADONAČELNIK

Posle formiranja socijalno odgovorne vlade koju će činiti liste DS-a, SPS-a i manjina, mi ćemo formirati vlast u prestonici. Beograd je lokomotiva Srbije i mašinovođa ne može da bude Vojislav Šešelj

Član Predsedništva DS-a i kandidat za gradonačelnika Beograda Dragan Đilas uveren je da će Srbija vrlo brzo dobiti modernu, socijalno odgovornu i proevropsku vladu u kojoj će biti i lista okupljena oko SPS-a i partije manjina.

On dodaje da će ista koalicija 14. jula formirati i vlast u Beogradu i da će on biti izabran za gradonačelnika. Đilas ističe da bi voleo i da Beograd pod njegovim vođstvom dočeka kandidata za predsednika SAD Baraka Obamu i ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva.

- Verujem da ću biti gradonačelnik, pre svega zato što sam dobio najviše glasova građana. Ne mogu da garantujem, jer je zakon takav. Pripremam se za to i hoću da sprovedem ono što sam obećavao. Mislim i na penzionere sa najnižim primanjima, jer nije isto živeti u Beogradu sa 6 ili 10 hiljada ili u nekom drugom gradu. Hoću departizaciju, da u tenderske komisije i UO uđe opozicija.

n Nadate se da ćete biti gradonačelnik, a DSS-SRS-SPS ima većinu u Beogradu?

- Beograđani ne zaslužuju Nemanju Šarovića za gradskog menadžera! On je čovek koji se, da bi naplaćivao putne troškove iz Skupštine, prijavio da živi u Vranju! On je u noći kada su paljene ambasade odobravao taj čin! Ne možete očekivati da bilo koji ozbiljniji investitor dođe u Beograd ako njime budu vladali radikali. I još nešto, Srbija će imati puno problema u borbi za svoje Kosovo, ali zato ne sme da se izoluje. Vidimo da predsednik SAD Džordž Buš posećuje Hrvatsku, Sloveniju... A ja bih voleo da Beograd bude prvi grad bivše SFRJ koji će posetiti Barak Obama! Pa, da ga mi ovde u Beogradu ubeđujemo da je Kosovo Srbija, a ne da kačimo bedževe! Voleo bih da budem gradonačelnik Beograda koji će ugostiti i Obamu i ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva.

n Zašto mislite da je loše da radikali i SPS vode Beograd?

- Logično je da glavni grad, koji je po ekonomskoj moći trećina Srbije, ima vlast istovetnu onoj na nivou republike. Beograd je lokomotiva našeg voza koji ide u Evropu i u bolji život. Ne može mašinovođa tog voza da bude Vojislav Šešelj! Svako ko tako nešto želi, ne želi dobro Beogradu i Beograđanima. Posle formiranja nove vlade dobićemo i odgovornu gradsku vlast, čiji će nosilac biti naša lista, kojoj su Beograđani dali ubedljivo najviše glasova.

n Postoji li mogućnost da većinu napravite i sa DSS-om?

- U ovom trenutku ne, ali će uskoro doći dan kada članovi Koštuničinog kabineta neće imati nikakve mehanizme da prete i ucenjuju ljude po Srbiji, i videćemo kako će se u toj novoj situaciji ponašati članovi DSS-a. Mi smo zajedno napravili vlast u Batočini, napravićemo koaliciju u Grockoj i u još nekim beogradskim opštinama. I gde god nema zlog duha kabineta Koštunice da lebdi nad opštinskim odborima, mi dobro sarađujemo. Sećam se Miloševića koji je 2000. uzeo više od dva miliona glasova i rekao, u redu, pobedio je Koštunica, dobio je više. Sad isti Koštunica, koji je spao na 400.000 glasova, hoće i dalje da bude premijer, iako mu je narod rekao veliko NE. E, ne može!

n Postoji li mogućnost da SPS na republici bude sa DS-om, a u Beogradu sa SRS-om i DSS-om?

- Ne, jer ne možete da vodite Srbiju u jednom pravcu, a Beograd u drugom.

Odavno tražim „pomirenje" sa SPS-om

n Šta vi lično radite na pomirenju sa socijalistima, kako vam je naredio Boris Tadić na sednici GO DS-a?

- Niko ništa nije naredio. A ja na prevazilaženju razlika sa svima, pa i sa SPS-om, radim već dugo. I to ne stranački, već i profesionalno, prvo kroz Narodnu kancelariju, a potom kroz NIP. Lično sam predsedniku opštine Bela Palanka, koji je iz SPS-a, napisao izvinjenje kada sam ustanovio da su moje službe pogrešile i navele me da ga neosnovano kritikujem. Pre šest meseci sam tražio da DS prekine sa praksom da sa SPS-om ne pravi koalicije na lokalu. Lako je držati govore, busati se u grudi. To nije politika. Politika je ono što radi Tadić, okuplja ljude pronalazeći ono što ih spaja.
    Poslednji put ažurirao/la 1234 : 14.06.2008. u 22:06 Razlog: Ceo interviju djilasa

Primećen član Young (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Dragan Djilas: bicu Gradonacelnik Beograda uz pomoc mojeg sps-a!

to vam ja pricam jos od onog koalicionog sporazuma,da ce vasa sreca trajati kratko!

Iskusan IDI_DADA_AMIN (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dragan Djilas: bicu Gradonacelnik Beograda uz pomoc mojeg sps-a!

A ti si osmislio ovako dementan naslov??

Dragan Djilas: bicu Gradonacelnik Beograda uz pomoc mojeg sps-a!

Domaćin
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

dado pa jos nije ceo interviju!

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

A šta će biti sa Vučićem?

Iskusan IDI_DADA_AMIN (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DellBoy-011 Pogledaj poruku
    Bacice se u gomna

Domaćin
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

nek ide vucic nek place kod izdajnika sps-a

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio 1234 Pogledaj poruku

БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

nek ide vucic nek place kod izdajnika sps-a
    Pa rekao je da su dobri ljudi, potpisali su sporazum, on im veruje
    Toma je bar bio tri dana u fotelji

Zainteresovan član Ira Graves (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Zapalice se!!!

Domaćin
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dragan Đilas: biću Gradonačelnik Beograda uz pomoć mojeg sps-a!

cime?

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Podrazumevano Re: Dragan Đilas: biću Gradonačelnik Beograda uz pomoć mojeg sps-a!

Jedino što je sigurno je da će SPS imati značajne funkcionere u gradu ... Za druge ništa nije sigurno :grin:
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Elita jaguar b p (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ira Graves Pogledaj poruku
    Zapalice se!!!
    Још горе - мораће да нађе прави посао.

Domaćin *Ljudmila* (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2008.
    Reputaciona moć
    69

Brinem za Acu Vucica

Domaćin
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

vala i vucic pocinje da smara djilas je gori milion puta ali ni vucic nije cvecka!

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio Lacibg Pogledaj poruku
    Jedino što je sigurno je da će SPS imati značajne funkcionere u gradu ... Za druge ništa nije sigurno :grin:
    Ništa nije sigurno, pa ni to.
    Šta ako Vojislav dr Koštunica, nakon formiranja Vlade koja mu nije po ukusu odluči da neće sa socijalistima ni u Beogradu? A on je čuven po racionalnim odlukama po svoju stranku
    Ostaje ds i sps, uz učešće ili manjinsku podršku ldp-a. Mislim da bi na to sps teško pristao.
    Novi izbori? Možda.
    Ili.... treća kombinacija, do juče nezamisliva

Aktivan član SargeBG (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

ništa posle ovih izbora i pregovora stranaka dojučerašnjih helikoptersko-snajperskih neprijatelja nije nemoguće
    Poslednji put ažurirao/la SargeBG : 14.06.2008. u 16:52

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Ništa nije sigurno, pa ni to.
    Šta ako Vojislav dr Koštunica, nakon formiranja Vlade koja mu nije po ukusu odluči da neće sa socijalistima ni u Beogradu? A on je čuven po racionalnim odlukama po svoju stranku
    Ostaje ds i sps, uz učešće ili manjinsku podršku ldp-a. Mislim da bi na to sps teško pristao.
    Novi izbori? Možda.
    Baš u tom špekulacijskom kontekstu sam ono i napisao. Svakako su na svim nivoima neophodni. Sad, da li će prevagnuti ova ili ona kombinacija - njih će biti svugde.
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Ističe se Toki-Voki (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Sto je nezamislivo?! Mozda nekom, ko ne razume politiku i odnose i situaciju u gradu, meni ne, stavise, navijam za tu opciju od pocetka.
    Mozda Djilas misli na tu varijantu, jer druge nema da bude Gradonacelnik.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Posle formiranja socijalno odgovorne vlade koju će činiti liste DS-a, SPS-a i manjina, mi ćemo formirati vlast u prestonici. Beograd je lokomotiva Srbije i mašinovođa ne može da bude Vojislav Šešelj
    Ljube ga tata i deda.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

vala i vucic pocinje da smara djilas je gori milion puta ali ni vucic nije cvecka!
    Ne zna se ko je od koga gori, ali Vučić je najgori (posle SPS-ovih kadrova)...

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2008.
    El sueno, la realidad, la luz, la oscuridad
    Reputaciona moć
    0

Aktivan član Србенда100% (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ја сам цркао од смеха кад сам прочитао Ђиласову иѕјаву да је он одувек радио на сарадњи са СПС-ом! Који цар!!!

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.07.2008., 06:52
  2. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 22.05.2008., 10:08
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.12.2007., 00:08
  4. v.d. Gradonačelnik Beograda
    Autor DellBoy-011 u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 27.11.2007., 15:55
  5. Gradonacelnik Beograda