Bonsai

Vril

Primećen član
Poruka
514
hm.. ne znam da li ovu temu treba da otvorim bas ovde... jeste da je ovo tema o hobijima, ali mislim da je i bonsai jedna od njih. E ovako. Ja izrazito zelim bonsai od tresnje. Medjutim nije mi stos da ga kupim, nego ja sam napravim. Pa treba mi pomoc... Prvo sto me muci jeste sledece. Da li da uzmem neku tresnju od recim 1m visoko pa da ga presecem na 30cm i od toga oblikujem bonsai [tj od grancica sto ce da porastu] ili da posadim seme pa da cekam... [ja sam to uradio]?
molim vas pomozite.
 
ako iseces vec postojece stablo to nije pravi bonsai. Najbolje je ili presaditi sasvim mladu biljku ili izvesti svoju. Bonsai je najzahvalniji od zimzelenog drveca, mada moze biti i listopadni. Ne zuri. Za ovo ti je potrebno vreme i strpljenje. Ako zelis magiju preko noci bolje kupi gotovu biljku . Ako si u Bgd-u obidji botanicku bastu. cao
:nono::nono:
 
trenutno neznam ni jedan ali naci cu,pa cu ti poslati,mogu ti reci da nije bas lako odrzavati bonsai,ja sam kupio mali vrsta glog.prve godine mu uredjujes korenje druge godine grane.a cekam da stignu jos neke vrste pa da kupim jos neku,koja cvena nostop.pozz
 

Back
Top