Pravno pitanje

Poruka
4.413
Da li neko ko se razume u prava moze da mi napise na koji nacin je moguce saznati da li se neko razveo? U pitanju je proces podele imovine i pitanje je da li je osoba koja je supruga pokojnika u drugoj zemlji razvedena od prethodnog muza. Ne zna se u kojoj opsini je bilo vencanje i razvod.
Hvala unapred
 
Pa ako je drugi put bila udata, onda se prethodno morala razvesti, jer nema šanse da se mogla udati dok je bila u braku.
Kad dođeš kod matičara, da se udaš/oženiš nosiš izvod iz matične knjige rođenih u kom je upisano da je prethodni brak prestao ili drugu ispravu kojom dokazuješ da nisi venčan. Ako je ipak došlo do nekakvog propusta, pa bude drugi put venčan neko ko prethodno nije razveden- taj drugi brak će biti ništav, jer nisu ispunjeni osnovni uslovi za sklapanje braka (nepostojanje bračnosti).
 
eve ti....popooni obrazac... http://www.novibeograd.org.yu/formulari/ven.asp?jez=

gleaj...to baš nisu javne knjige i ne mož svako da tako traži..odn...pomoonjava se i zašto tražiš sa svim tvojim generalija,a.........al sad....pošto ti o znaš da je brak ništav.......onda braka i nema...i on nema dejstva.....pa ne znam šo bi sve to potezala.....ako imaš neke veze...onda lepo dovoljan ti je šo sam reko...jmbg......pa rokaj...
 
Da li neko ko se razume u prava moze da mi napise na koji nacin je moguce saznati da li se neko razveo? U pitanju je proces podele imovine i pitanje je da li je osoba koja je supruga pokojnika u drugoj zemlji razvedena od prethodnog muza. Ne zna se u kojoj opsini je bilo vencanje i razvod.
Hvala unapred

Ako je u pitanju ostavinska rasprava, treba na sudu postaviti sumnju u bigamiju, i to obrazložiti - na osnovu čega mislite da se nije razvela od prvog muža, a onda od nje zahtvati da podnese dokaz da nije bila u braku sa drugom osobom prilikom sklapanja ovog braka.
 
ines1864.....dostavlja se presooda, jeste........ne zna ko je sooprog iz prvog braka.....ali njoj je bitna ta žena...tako da sam rekao ša treba da radi.....o ništavosti...ako taj prvi brak nije razveden...onda je droogi brak ništav..........a mkv...ono šo sam rekao....kako proveriti.....
 
pravo uvida u maticne knjige ima svako zainteresovano lice,to su javne knjige
koliko znam podaci su svi sad u jedinstvenom centralnom registru,tako da je svejedno na kojoj ces ih opstini traziti,ali i u slucaju da nisu,kao sto neko gore vec rece,nema bas toliko opstina
 
u selima postoji i manjim opštinama i gradovima postoji taj centralni registar .......al u beogradu samo po opšrinama....a reko sam ti kako možeš...mada tebi možda i daju telefonom samo na osnovu imena i prezimena..................probaj....izvodi iz mkv daju se pre svega venčanima.....a plaća se i administrativna taksa....podaci koji se navode za izvod su....prezime i ime, dan mesec, god rođenja...mesto rođenja...prezime i iem oca...misim i devojačko majke...ploos administrativna taksa....al možeš da pozoveš i pitaš o bračnom statoosu...trenootnom i prošlom...bilo koga...te podatke... daju i telefonom.... i šalju sms...i uz informaciju 20 besplatnih porooka.....
,
 
Pa ako je drugi put bila udata, onda se prethodno morala razvesti, jer nema šanse da se mogla udati dok je bila u braku.
Kad dođeš kod matičara, da se udaš/oženiš nosiš izvod iz matične knjige rođenih u kom je upisano da je prethodni brak prestao ili drugu ispravu kojom dokazuješ da nisi venčan. Ako je ipak došlo do nekakvog propusta, pa bude drugi put venčan neko ko prethodno nije razveden- taj drugi brak će biti ništav, jer nisu ispunjeni osnovni uslovi za sklapanje braka (nepostojanje bračnosti).

A BIGAMIJA?
 
Da li neko ko se razume u prava moze da mi napise na koji nacin je moguce saznati da li se neko razveo? U pitanju je proces podele imovine i pitanje je da li je osoba koja je supruga pokojnika u drugoj zemlji razvedena od prethodnog muza. Ne zna se u kojoj opsini je bilo vencanje i razvod.
Hvala unapred

E pa najsigurnije je ici u maticni ured odnosne zemlje, gde je predhodni brak sklopljen i navodno razveden.

Ako je doticna nas drzavljanin, moguce je da je cinjenica o razvodu upisana u nase maticne knjige rodjenih, u delu "Napomene", ali ne mora da znaci jer sam i sama mnogo puta videla da nikada ni brak a kamoli razvod nisu upisani. Takodje je moguce da je upisana i u maticnu knjigu vencanih, ali ne verujem.

Maticne knjige su javne i svako moze izvrsiti uvid, bar je tako kod nas, a mislim da je tako i u vecini drugih zemalja.

Ako se vec vodi spor, onda je moguce da sud po sluzbenoj duznosti pribavi izvod iz maticne knjige vencanih ali s obzirom da je u pitanju druga drzava, brza varijanta bi bila da sami po tome kopate - preko suda bi trajalo mesecima jer postupak sam po sebi traje i traje.
 

Slične teme


Back
Top