Epanjel breton

Juce sam kupila epanjola od 3 meseca, muzjak, i jako se oseti, veterinar kaze da je to miris legal i da ce vremenom da se izgubi,
Molim za neki odgovor, da li ce to biti tako, mnogo je sladak i dobar, samo je bas jak miris trenutno.

jaooooooo cica mala i to muška :heart:
Naravno da smrdi na leglo. Kupi šampon za pse bez ikakvih mirisa i okupaj ga. Dobro istrljaj frotirom i pusti napolje da se istrči. Psi se tako suše. I pazi kad ga kupaš, unesi ga u kadu ili koristo, jedva mlaka voda (nikako hladna), nakvasiš ga tušem ali da ne uđe u oči (oči nikako ne kvasi), sve vreme mu pričaj i trljaj šampon. Dobro isperi uz priču i stalno hvaljenje. To je važno da ne stekne strah i odbojnost od kupanja.
Bretonci se ne osećaju uopšte. Kada je prljav osetiš samo blagi miris i to tek kada nabiješ nos u onu kosicu iza uha.
Nama je ovo treća bretonka, tako da znam.
 
Juce sam kupila epanjola od 3 meseca, muzjak, i jako se oseti, veterinar kaze da je to miris legal i da ce vremenom da se izgubi,
Molim za neki odgovor, da li ce to biti tako, mnogo je sladak i dobar, samo je bas jak miris trenutno.
Pa to je meni neverovatno.Bog te pita gde je kako jadnicak ziveo. Okupaj ga jednom, nikada vise nista neces osecati.
Oni jednostvno nikada ne smrde miriisu, zaudaraju, a narocito ne kada si jos bebe.
 
Ma Rayela, smrdi na leglo koje je negde bilo na piljevini ili slami u zatvorenom.
"Jako se oseća" je prilično rastegljiv pojam...msm, rastegljiv od nosa do nosa :lol:
I moja Mara je smrduckala na to, a leglo zdravo, lepo, vakcinisano, kupirani repovi, nema buva, krpelja,ma ničeg....štenci kao pucke. Čovek je veterinar i lovac, ima i druge pse, drveni boksovi, ali je domaćinstvo seosko. A Meša (nem.ovčara) kad smo uzeli iz renomirane odgajivačnice, 2 kupanja su trebala da se ubije miris piljevine :aha:

Kad ga okupa, ima da miriše :lol: I odmah će da otrči da se valja u travu da ubije mirišljavi miris i uzme miris prirode :lol: To je normalno jer je to ptičar. Kada bi oni mirisali na šampon rasterali bi sve ptice bre...sve bi pobegle same :zcepanje:

E, baš mi je drago da je ova tema živnula :D

evo našeg čopora Mara (epanjel breton), Nera /kokerka), Mrki (nem.ovčar) i nanino pile Stefan ....i jedno čoporativno :heart:

attachment.php
 
Poslednja izmena:
eto, vidiš. bretonci ne smrde :lol:
5 puta dnevno do 6 meseci, a posle do godine 3 puta....od godine jednom ili dva puta (po pola količine)

obavezno vežbaj lopticu u stanu...obavezno. Sedi, dovedi ga ispred sebe, pokaži mu lopticu da onjuši i baci da se otkotrlja. Svaku put kad je donese pohvala i nagrada. Najbolje je koristiti reč "bravo".Vežbati, ne više od 10 minuta odjednom, jer je mali i koncentracija mu je kratka. Čim vidiš da mu koncentracija pada, prekidaj, jer je kontraproduktivno. I tako 2-3-4 puta dnevno. Tako štene nauči da postoji vreme za dresuru.
Koristi sve što on uradi da ga pohvališ ili iskoriguješ, ali baš sve. On će te pratiti stalno, gledati šta radiš, želeće da u svemu učestvuje. Koristi to. Na primer, sela si u fotelju i on je došao pored tebe. Reci mu "sedi" guraj mu dooope na dole i kad sam pokuša odmah keksić. To znači da uvek moraš imati u džepu komadiće keksa :lol: Ako si otišla u kuhinju po čašu vode, opet "sedi" i nagrada.....ako si pošla u kupatilo, ostavi ga ispred vrata uz komandu "čekaj"....ako je tu kad izađeš opet pohvala i keksić......i tako....:zcepanje:
Ako ne znaš šta je kazna, pitaj
Nagrada i kazna su način vaspitanja i dresure, inače ćeš imati nevaspitano kuče, a sa njihovom brzinom i pameću, to je veruj mi, prava noćna mora :lol:
e, da.....kada se obraćaš psu, pogotovu štenetu, uvek kaži ime, pa kad te on pogleda, pa komandu. Isprućen kažiprst znači "gledaj me" ja preuzimam kontrolu, ja sam alfa. Kasnije, kad pas bude zreo, i kada postignete sinhronizaciju, ispružen kažiprst je upozorenje da alfa naređuje da to što radi prekine odmah.
 
Poslednja izmena:
E, pa kazna je kad ga uhvatiš da nešto radi što ne trebaČ
1. Prvo kažeš NE strogim, malo povišenim glasom, ali ozbiljno i ispružiš kažiprst. Ako ne prestane, povučeš ga za kožu vrata (kao keruša kad nosi štene), on obrati pažnju na tebe, opet kažeš NE sa isprućenim prstom.......ako nastavi da radi ponoviš opet NE

2. ako sve to ne pomogne, uvek imaj savijene u rolnu obične novine i blago po turu. Zapamte šuštanje novina.
3. mora da ima mesto za kaznu, a to je jedna ponjavica u nekom izolovanom ćošku, gde će bukvalno da sedi sam i izopšten od čopora /tj. vas) dok mu ne oprostite. Ali to dolazi kasnije. Naši su sami išli na "mesto" čim naprave neku ujdurmu a vide da mi dolazimo :zcepanje:

Treba da znaš da je to bretonac, da im je njuh strašno jak, i da oni umeju da se zatalabasaju i da niti vide, niti čuju išta, pa ni tebe. To je nagon. Zato, ako se tako zaludi, a hoće, moraš mu prići i skrenuti pažnju. Najbolje je tapšanjem. Svi naši štenci su naučeni na tapšanje, i istog sekunda prekidaju da rade šta god rade i dolaze.
 
Prvo pozdrav svima. Postala sam član foruma zbog mog malog bretonca. Našla sam ga pre nešto više od mesec dana i udomila u stanu. Vet je rekao tada da ima oko tri meseca, dečak. Želim da što više dobijem saveta o nezi ovog živahnog dečaka u stanu, koje vitamine i minerale da mu dodam ako treba, kućnoj dresuri onoj osnovnoj i sl. Dosada nisam imala psa jer sam smatrala da nije u redu čuvati psa u uslovima bez dvorišta. Sada mislim da je bolje u stanu nego da je ostao na ulici. Zato pomagajte, neznam puno o tome a informacije sa interneta su nekada protivurečne.
 
Pozdrav prijatelji. Nov sam na forumu, da ne kazem muka me naterala :)
Vidim da je ova tema prilicno mrtva ali hajde da probam. Danas sam u selu gde imam kucu, inace sam iz Bg, pokupio keriste, bilo mi ga zao. Nemam ama bas nikakva iskustva sa bilo kakvim kerom sto se tice vlasnistva i jos ne znam sta cu da radim. Za sada sam ga sklonio sa ulice, nahranio i postavio neki improvizovani smestaj.
Da li je ovo breton, da znam da da li citam prave savete. Hvala svima unapred!
1611943580896.jpg
 

Back
Top