TURISTIČKE AGENCIJE - kritike i pohvale

Godinama putujem preko nasih agencija, i imam dosta iskustva sa njima.

Kon Tiki - Egipat - Krstarenje Nilom - divno iskustvo, odlican vodic, smestaj, sve po dogovoru, i vrlo profesionalno.

Prag - Filip Travel - odlicno putovanje, zaista profesionalno

Argus - Turska, Tunis, Tasos - solidno, ali nezainteresovano osoblje agencije.
Zar nikada nisu mogli da nauce te ljude na salterima da kazu nesto vise o hotelima, destinacijama, barem da im dostave cenovnike fakultativnih izleta (koji su daleko skuplji nego kod ostalih agencija - to je verovatno ono na cemu oni i zaradjuju, kada su im aranzmani uvek jefitniji).
Dalje, osoblje na lokalitetima - solidno, imaju informacije, ali ako za nesto pokusate da se zalite, u tom trenutku postaju nedostupni za vas. Ostalo ok na tim putovanjima - naravno, koristili smo fakultativne izlete preko drugih agencija, a ne preko njih.
Spanija - Argus - veliko razocarenje. neljubaznost vodica Marine je bila za nepoverovati. Tu je bio i jos jedan vodic, Veljko, koji je fantastican. Sa takvom dikcijom ....uuuuuh! Na zalost, nas hotel je 'pripao' Marini. Zenska je redovno zaboravljala da nam da informacije dok smo u grupi, pa bi posle saopstila nekome ko se slucajno zadrzao pored nje, a on bi posle jadnicak trcao da nas obavestava gde ili kada se nalazimo sa autobusom (npr).
Pri tome, meni i mom drustvu je jako vazno da cujemo price o zemlji u koju idemo. Njen govor u mikrofon ocigledno nikada nije testiran, Malo ocigledno fiziloske neuskladjenosti, a malo i mrzovolje da se nesto saopsti - sve zajedno - potpuno nerazumljivo mrmljanje. Obicno bez plana i programa, pa je onda islo 10 minuta mrmljanja - pauza (mi taman opustimo usi), i onda odjednom 'barselona ima puno motora kao sto vidite', pa opet pauza deset minuta, pa opet jedna recenica, kada joj padne na pamet...

Manga trip - Amsterdam - stavrno putovanje za mlade, mozda pre i srednjoskolce nego studente i mlade zaposlene. Vodici (opet ja o vodicima) su stalno bili uz grupu, to je stvarno lepo, ali jedan od njih je bio zaista levo smetalo - dvojca brace je bilo. Stariji je imao nesto pripremljene price o zemljama koje se obilaze, nije bas najsrecnije izneo, ali se bar potrudimo. Mladji jedva da je znao ista da nam kaze...izgledalo je kao da stariji pazi i mladjeg, kao i ostatak grupe :D

Jungle Tribe - Indija - zanimljivo, ali krajnje neinformativno. Kao i u Manga tripu - ono sto sam saznala tamo sama pre puta, bilo je sve sto sam imala tamo gde sam otisla, osim prakticnih stvarcica, snalazenja i slicnog. istorija, umetnost...generalno obarzovanje vodica prilicno slabo.

Sve u svemu, oduzih. Sa drugim agencijama sam isla pre vise godina, pa pretpostavljam da nema svrhe pisati sada o tome...
 

Back
Top