TURISTIČKE AGENCIJE - kritike i pohvale

Narode ako idete u Hurgadu nemojte ići u Hotel Pyramisa. Upravo smo se vratili i veoma smo razočarani. Išli smo preko Kontikija koji nas je informisao da se na plažu stiže prelaskom preko ulice. Tačno je da se plaža nalazi preko ulice ali i to da je udaljena 2 km i da se do nje MORA putovati mini busom, koji je registrovan za 25 putnika a u njega se nakrca 55 putnika. Tako da se vrata od busa ne mogu zatvoriti.Inače taj bus ide na svakih pola sata pa i ako je pun i ako svi gosti hotela nisu uspeli da uđu ne kreće ranije. Oni koji nisu uspeli da uđu u bus treba da budu srećni ako uopšte uspeju da uđu u sledeći. Napraviću album kako bi svi mogu da vide kakav je to hotel navodno sa 5 zvezdica a u stvarnosti maksimum 2 zvezdice. Taj hotel ima "dva" restorana od kojih jedan možemo da nazovemo restoran a drugi je u pravom smislu MENZA u kojem nemaš mesta da sedneš a i kada se ukaže slobodno mesto moraš da sam raščistiš sto od prljavih tanjira,češa i dr. Za hranu moraš da se guraš u redovima ili ćeš ostati bez nje. Smeštaj je lep ali đabe brate.
 
Искључиво у сопственом аранжману..............све резервације и све услуге се организују преко нета и цело путовање испадне мнооого јефтиније (и интересантније) него некакво типско путовање преко агенције.
 
За илустрацију, ево мог поста од пре пар месеци.

CEMU AGENCIJE?

Ovo ce mozda biti malo duzi tekst ali mi nemojte zameriti.
koliko mogu da primetim svi mi se sluzimo internetom i vladamo makar osnovama engleskog jezika.
Takodje svi volimo da putujemo i upoznajemo nove zemlje. To je lepo i normalno. Ali, sta ce nam turisticke agencije? cemu one sluze? Da li je neko nesposoban da preko neta nadje smestaj i transport na destinaciji koja mu se dopada?
ja imam 37 godina i podelicu sa vama par mnogo dobrih, drugacijih "tipova" za povoljno letovanje ne raznim egzoticnim destinacijama koje uglavnom gledamo samo preko travel chanel-a.
Organizujte smestaj i transport preko neta. Na sajtu hostelbookers mozete naci pristojan smestaj u gotovo svakom gradu na svetu za smesne pare. Naravno, ukoliko volite luksuz i hotele, ovo nije za vas ali ukoliko ste zadovoljni sa cistom posteljinom u dvokrevetnoj ili trokrevetnij sobi (da ne pominjem sobe sa vise lezaja) i zajednickim kupatilom, onda za vas nema problema. Za desetak (palfon) dolara po danu domacini ce vas docekati na aerodromu i ponuduiti vam sve moguce usluge koje njihov hostel moze da ponudi a bicete okruzeni sa gomilom "blesavih" evropljana tako da vam je lud provod zagarantovan.
Evo jednog primera:
Zelite da letujete u Turskoj. OK, lepo ali vec vidjeno. Potrosicete oko 1000 evrica za desetak dana. A sta mozete da uradite drugacije za 1000 evra?
Mnogo toga.
Danas mozete da rezervisete kartu za Singapur koji cete platiti oko 400-500 evra. Na netu rezervisite hostel (backpackers) koji ce vas doci oko 6-7 evra za dan. dakle deset dana u Singapuru (ne treba viza) ce vas izaci oko 550 evra za put i smestaj a lokalne cene su vise nego smesne.
za ostatak od 450 evra mozete se zezati po jednom od najmodernijih gradova na svetu, klopati po (skromnijim)kafanama i svaki dan ici na ostrvo Santosa (najveci aqua park na svetu i drugi po velicini ZOO vrt na svetu) na uzivanje na vrelom pesku i kupanje u indijskom okeanu. O shopingu ne bih ovom prilikom iako svi znamo da je Singapur jedan od najjeftinijh gradova na svetu. Verujte mi LUD provod je zagarantovan. nema greske.
dakle sta je bolje: Turska ili Singapur?
Ja vec 15 godina letujem (zimujem) iskljucivo na ovaj nacin i nikada nisam imao bilo kakvih problema a obisao sam gotovo pola sveta, celu subsaharsku afriku i dobar deo jugoistocne azije.
P.S. Mislim da je Singapur idealna tacka za pocetak avanture. Sve je urabano i civilizovano i na dohvat ruke. kasnije, kada se "navucete" slede ludje destinacije. Probajte, necete zazaliti.

Singapur je samo jedna od odlicnih destinacija. Ko zeli pravu "solo" avantura neka se okusa po Africi ili dalekom istoku.......fantasticno je, verujte mi na rec.
 
Poslednja izmena:
Ja sam rosle godine bio u Tunisu takodsje preko Argusa! Nikakvih zamerki nemam, sve sto su rekli u agenciji, bilo je tako! Sta vise, ortak i ja smo izabrali najjeftiniji hotel jer nam nije stalo do luxuza i mogu vam reci da cak i taj najjeftiniji hotel koji ima 3 zvezdice ne bi mogao da se uporedi sa mngim hotelima kod nas koji su istog ranga. Sobe su ciste, klimatizovane (klimu nismo dodatno placali kao na nekim mestima sto se placa), sobarica je dolazila svaki dan i cistila, a svaki dugi dan je menjana posteljina, jako ljubazno osoblje hotela. Jedino sto nam se nije bas svidelo je sto se u prizemlju hotela nalazi kafana u koju mogu doci ljudi koji nisu gosti hotela, pa je jedno vece izbila ferka, koja se brzo zavrsila. Ja nisam to video ali mi ortak prepricao posto je imao dobar pogled sa terase! :)
Da ne duzim dalje, u svakom slucaju Argus je extra agencija i nastavicu da i dalje letujem preko njih! Ove godine planiram da idem u Hurgadu pa ako neko moze nesto da mi kaze o tome mestu, bio bih mu zahvalan! :)
 

Back
Top