Tehnologija ikonopisa ::Ikonografija::

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po najtvrdjim kanonima da bi ikona bila ikona u pravom smislu rijeci,. osim toga sto ti navodis , treba se zapravo kastrirati da ni njmanja primisao oneciscenja ne stoji izmedju tebe boga i ikone. Esad nastaje pravi problem, kako da se zenski dio ikonopisaca kastrira , a bgami znam da ih ima stvarno dobrih ali onda one ne mogu biti prave.


Ono što ti je Bog 'dao' ti bi da siječeš i odbacuješ???

Zar to nije oskrnavljenje samog Boga?
 
Po najtvrdjim kanonima da bi ikona bila ikona u pravom smislu rijeci,. osim toga sto ti navodis , treba se zapravo kastrirati da ni njmanja primisao oneciscenja ne stoji izmedju tebe boga i ikone. Esad nastaje pravi problem, kako da se zenski dio ikonopisaca kastrira , a bgami znam da ih ima stvarno dobrih ali onda one ne mogu biti prave.

Ovo cak i najtvrdjim vernicima izgleda ludo.
Jesi se i sam kastrirao?
Zasto ti je bog onda dao tu mogucnost da imas taj organ ako ga on ne zeli?
 
Zdravo,
imao bih jedno pitanje:
(video sam da se o tome vec pisalo na jednom mestu u temi, ali mi treba vise informacija o tome, ako nije problem)
naime, da li se moze (i ako ne zasto) daska za slikanje ikone preparirati gotovim akrilnim gessom? bilo bi zgodno ako neko ovde s tim ima iskustva, da to iskustvo podeli. takodje, ako postoje neke bitne razlike u postupku, kao npr broj slojeva, period susenja izmedju slojeva itd, bio bih vrlo zahvalan da mi se kaze.
hvala :)
 
Zdravo,
imao bih jedno pitanje:
(video sam da se o tome vec pisalo na jednom mestu u temi, ali mi treba vise informacija o tome, ako nije problem)
naime, da li se moze (i ako ne zasto) daska za slikanje ikone preparirati gotovim akrilnim gessom? bilo bi zgodno ako neko ovde s tim ima iskustva, da to iskustvo podeli. takodje, ako postoje neke bitne razlike u postupku, kao npr broj slojeva, period susenja izmedju slojeva itd, bio bih vrlo zahvalan da mi se kaze.
hvala :)

U sustini, mozes da prepariras bilo cime sto nece da dekuje i upija pigment, kad si se za to pobrinuo, ostalo se razlikuje samo ("samo"....) kasnije po duzini zivota ikone.
Broj slojeva i susenje zavise od materijala, i nema pravila, moras sam da vidis i osetis sta je dovoljno, svi radimo razlicito. Ja npr. stavim 6 - 7 slojeva, finih i tankih, ako ima potrebe sredim neke delove mekom smirglom.
Posto koristis gotov gesso, jedini postupak pre nanosenja preparature je stavljanje tutkala i jednog sloja lanene tkanine na nosioc, koja je imitacija platna, ili sitnog peska koji imitira zid.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top