Људи спрема се зло, живећемо у електронским концетрационим логорима

Pogledaj rezultate ankete: Какву личну карту поседујете?

Glasova
44. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Стару

36 81,82%
  • Нову без чипа

0 0%
  • Нову са чипом

5 11,36%
  • Немам личну карту

3 6,82%
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 217

Tema: Људи спрема се зло, живећемо у електронским концетрационим логорима

dakica nije na forumu
    - упишите своју тренутну активност
    Ističe se dakica (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Podrazumevano Људи спрема се зло, живећемо у електронским концетрационим логорима

Људи спрема се зло, живећемо електронским концетрационим логорима. Онда и треба да нам пропадне држава како би се прочистили. Битно је нагласити да пропаст државе не значи и пропаст народа.

Redovi za lične karte u Nišu
    10. jun 2008. | 15:43 | Izvor: B92
    Niš -- U niškoj upravi policije ocenjuju da postojećim tempom neće biti moguće da se sve lične karte zamene do 2011. godine, kako je predviđeno.

Da bi dobili nove lične karte, Nišlije usred noći dolaze u Policijsku upravu kako bi zauzele red. U policiji kažu da procedura za izdavanje ličnih karata sa čipom dugo traje i da za brži rad nedostaju radnici i tehnika.

Neke Nišlije dolaze u dva sata posle ponoći kako bi bili sigurni da će u toku dana uspeti da dođu na red da predaju zahtev za novu ličnu kartu.

Oko 250.000 ljudi, koliko u Nišu treba da izvadi novu ličnu kartu, mogu to da učine na samo četiri mesta u Policijskoj upravi u Nišu, koja su opremljena neophodnim uređajima.

Oko 70 odsto građana opredeljuje se za ličnu kartu sa čipom. Procedura predaje zahteva za takvu ličnu kartu traje najmanje 20 minuta.

Računar signalizira da li je otisak prsta pravilno ostavljen ili ne. Ukoliko nije, postupak se ponavlja.

U Policijskoj upravi u Nišu kažu da je proceduru moguće ubrzati jedino ukoliko se nabavi još opreme i zaposle novi radnici, ali da to zavisi isključivo od Ministarstva unutrašnjih poslova.

Zakazivanje nije moguće zbog nepouzdane tehnike.

"Velikih problema imamo sa samom tehnikom. Vrlo često dođe do ispadanja sistema ili oko samog računara, ili je u pitanju veza između Niša i Beograda. Nekada nam se desi da po 3-4 sata ili ceo dan ne radi taj sistem", kaže Ljubiša Milovanović, načelnik Odeljenja za upravne poslove PU Niš.

Nova lična karta gotova je za oko 7 dana. Međutim, i procedura prijema lične karte traje najmanje 20 minuta, što znači da, ukoliko radite, morate uzeti slobodan dan na poslu kako biste ustali rano i pokušali da toga dana sve završite.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=10&nav_id=303034

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Људи спрема се зло, живећемо у електронским концетрационим логорима

Jbte, a ja po naslovu odmah pomislio na Microsoft, Jasenovac i NDH!!!

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Podrazumevano Re: Људи спрема се зло, живећемо у електронским концетрационим логорима

Znači počelo je, odlična vest.
    Ja bih nekima ubacio i čipove u glavu.
    Jel ima dobrovoljaca?:rolleyes:

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano Re: Људи спрема се зло, живећемо у електронским концетрационим логорима

citata iz uvodnog posta:"Nova lična karta gotova je za oko 7 dana. Međutim, i procedura prijema lične karte traje najmanje 20 minuta, što znači da, ukoliko radite, morate uzeti slobodan dan na poslu kako biste ustali rano i pokušali da toga dana sve završite."

kakva je ovo glupost?
    i procedura oko vadjenja stare licne karte sa sve cekanjem na salterima traje oko pola sata, ali se na te saltere moze otici i popodne, nakon posla...

sto se tice paranoje oko elektronskih licnih karata, na to ne vredi trositi reci, osim ako nisi psihijatar po profesiji. a ja nisam.
    internet - disconnecting people

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Живео глобализам!!! Урааааа

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tema je baš bezveze!!!

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

video sam novu ličnu, vrlo moćno izgleda
    samo ima jedna nebuloza
    recimo, ne znam kako su nam opremljeni šalteri i osoblje sa elektronskim čitačem tih čipova, ali recimo, ko uzme čip, na ličnoj mu nigde ne piše adresa (pošto su ti podaci na čipu)

Iskusan Ha-Nocri (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio moje srce Pogledaj poruku
    sto se tice paranoje oko elektronskih licnih karata, na to ne vredi trositi reci, osim ako nisi psihijatar po profesiji. a ja nisam.
    Bojali su se i struj i kanalizacije. GLupo zvuci, ali je to istina

dakica nije na forumu
    Učlanjen
    11.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio filatelista, pa šta? Pogledaj poruku
    video sam novu ličnu, vrlo moćno izgleda
    samo ima jedna nebuloza
    recimo, ne znam kako su nam opremljeni šalteri i osoblje sa elektronskim čitačem tih čipova, ali recimo, ko uzme čip, na ličnoj mu nigde ne piše adresa (pošto su ti podaci na čipu)
    Цео овај циркус који траје од 2001. године па до данас је врло мрачан, или модерно речено нетранспарентан.

Одлика демонократије је да буде транспарентна само онда када је то по нечијем нахођењу.

Ističe se Toki-Voki (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio Ha-Nocri Pogledaj poruku
    Bojali su se i struj i kanalizacije. GLupo zvuci, ali je to istina
    ***. neki jos uvek preskacu tramvajske sine kad dodju u Beograd!

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm, ja je imam... i to onu sa čipom...
    Kompletna procedura traje dvadesetak min. zavisi od ažurnosti zaposlenih... čeka se petnaest dana... prilikom podizanja se prolazi kroz potpuno istu proceduru... Mala nije nešto lepa ali je praktična... Dalje, ako sam dobro razumeo... u perspektivi... će na tom čipu biti sve, vozačka, saobraćajna, zdravstvena... što i nije tako loše...

Domaćin Yopa_2.0 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

.................

EDIT: Nesto sam se gadno zayeb'o.
    Poslednji put ažurirao/la Yopa_2.0 : 11.06.2008. u 12:45

Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio Toki-Voki Pogledaj poruku
    ***. neki jos uvek preskacu tramvajske sine kad dodju u Beograd!
    Verovatno ima i takvih. Ali radikali su se bojali modernih kuca na dva sprata

Dva sprata su ugrozavala nas nacionalni identitet. Isto je i danas

Ističe se nexxx011 (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio moje srce Pogledaj poruku
    citata iz uvodnog posta:"Nova lična karta gotova je za oko 7 dana. Međutim, i procedura prijema lične karte traje najmanje 20 minuta, što znači da, ukoliko radite, morate uzeti slobodan dan na poslu kako biste ustali rano i pokušali da toga dana sve završite."

kakva je ovo glupost?
    i procedura oko vadjenja stare licne karte sa sve cekanjem na salterima traje oko pola sata, ali se na te saltere moze otici i popodne, nakon posla...

Svaki SUP radi do 20 h uveče tako da ne treba da se uzima slobodan dan................

dakica nije na forumu
    Učlanjen
    11.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio Šakal Pogledaj poruku
    Kompletna procedura traje dvadesetak min. zavisi od ažurnosti zaposlenih... čeka se petnaest dana... prilikom podizanja se prolazi kroz potpuno istu proceduru... Mala nije nešto lepa ali je praktična... Dalje, ako sam dobro razumeo... u perspektivi... će na tom čipu biti sve, vozačka, saobraćajna, zdravstvena... što i nije tako loše...
    Молим те реци ми, пошто нам је држава само по "овом" питању нетранспарентна, да ли знаш ознаку тог чипа односно његове техничке карактеристике и како можеш проверити шта је у њега унето од података?

Друго питање, када су ти у МУП-у узели податке биометријске податке да ли знаш где их све држава чува и колико су они безбедни?

Гарантујем да ми на ова два питања неће нико моћи дати целовит одговор!

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio nexxx011 Pogledaj poruku
    Svaki SUP radi do 20 h uveče tako da ne treba da se uzima slobodan dan................
    gužve su velike, zato je potrebno biti što bliži šalteru, pa je stvarno neophodno uzeti dan za to

ne znam kako sad stvari stoje, ali je u NS-u pre 20 dana bilo katastrofalno sporo
    izrađivali su 20-25 dnevno, a bilo je preko 250-300 zainteresovanih

Iskusan IDI_DADA_AMIN (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Jedva je u Srbiji, posle Berlinskog kongresa prošao jedan sporazum sa Evropom, dolazak evropskih železnica u Srbiju. Da li slučajno ili ne i tada su glavni protivnici bili Radikali. Argumenti su im bili ovi: da lokomotivu vozi đavo. Da je to anti-evropski đavo, ... da je to anti-srpski, evropski đavo i da će on onim dimom, koji ispušta, zapravo zatrovati pravoslavne duše. Da one šine železničke, zapravo nisu ništa drugo nego jedna crna anti-srpska, evropska zmija, koja će da premreži Srbiju i da joj isisava krv srpskom narodu, da nam uništava veru i običaje.

Lokomotiva, vozovi, chipovi......sve je to u srbiji djavolovo delo....ye*bem ti zemlju, gde se pet
    stotina godina nije promenio mentalitet i svest naroda ni za jotu........

Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

IDI DADA, upravo sam o tome pricao...

Domaćin master_of_errors (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dakica Pogledaj poruku
    Молим те реци ми, пошто нам је држава само по "овом" питању нетранспарентна, да ли знаш ознаку тог чипа односно његове техничке карактеристике и како можеш проверити шта је у њега унето од података?

Друго питање, када су ти у МУП-у узели податке биометријске податке да ли знаш где их све држава чува и колико су они безбедни?

A ti si tajni agent KGB, pa se plasis da te ne otkriju?
    E koliko je ovih patriJota ispusteno na glavu dok su bili mali.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio DellBoy-011 Pogledaj poruku
    Znači počelo je, odlična vest.
    Ja bih nekima ubacio i čipove u glavu.
    Jel ima dobrovoljaca?:rolleyes:
    Ти га већ имаш и очигледно тобом управљају даљинским...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

1. možeš proveriti kod svakog iole pismenog pandura. Čim se obuče
    2. Država TVOJE podatke čuva u Rajfajzen banci u Kragujevcu. Ne brini

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio IDI_DADA_AMIN Pogledaj poruku
    Jedva je u Srbiji, posle Berlinskog kongresa prošao jedan sporazum sa Evropom, dolazak evropskih železnica u Srbiju. Da li slučajno ili ne i tada su glavni protivnici bili Radikali. Argumenti su im bili ovi: da lokomotivu vozi đavo. Da je to anti-evropski đavo, ... da je to anti-srpski, evropski đavo i da će on onim dimom, koji ispušta, zapravo zatrovati pravoslavne duše. Da one šine železničke, zapravo nisu ništa drugo nego jedna crna anti-srpska, evropska zmija, koja će da premreži Srbiju i da joj isisava krv srpskom narodu, da nam uništava veru i običaje.

Lokomotiva, vozovi, chipovi......sve je to u srbiji djavolovo delo....ye*bem ti zemlju, gde se pet
    stotina godina nije promenio mentalitet i svest naroda ni za jotu........
    prva asocijacija kad sam video temu je bio taj kažiprst
    umirao sam od smeha tada
    briljirao je

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Ти га већ имаш и очигледно тобом управљају даљинским...
    Evo ga prvi
    Još neko?

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio Šakal Pogledaj poruku

...a jel u taj cip ugradjen i broj u 'elektronskom koncentracionom logoru'

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm, evo ja da probam...
    Al' mora da ukljuchish mozak, jel važi?
    Pazi sad... Uzimaju otiske levog i desnog kažiprsta... skenira se fotografija... potpisuješ... i to je to što se ''biometrijskih'' podataka tiče... Sve ovo se radilo i kad si vadio staru ličnu... samo što je sad tehnika malo uznapredovala pa ne moraš da se umrljaš od glave do pete... sve se skenira, otisak, potpis, fotografija.
    Ranije su podatke čuvali na ''duplikatima'' kartončićima koji su opet bili razbacani po fijokama, pojavom kompjutera su oni iz fioka prebačeni u isti... gde se i sada nalaze... gde će i ostati...
    Sad jedno pitanje, znaš li ti uopšte šta sve spada u biometrijske podatke???

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 24.03.2012., 15:22
  2. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 06.08.2008., 19:07
  3. Odgovora: 234
    Poslednja poruka: 29.02.2008., 10:37
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.12.2007., 08:00
  5. Путин спрема кадијевића за ндх