Haplogrupe!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Keća Pontin

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
373
E3b1-a

Možemo je zvati albanska haplogrupa? Žarište na Balkanu kod kosovskih Albanaca!


E3b_large_RG.jpg



E3b1


http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_E3b_(Y-DNA)



molbiolevolmsi185f04_ht.jpeg
 
Poslednja izmena:
I1b

Vlaški gen (moj naziv, jedini ispravan), ili "dinarska haplogrupa", žarište u Hercegovini, Bosni, Crnoj Gori, rumunskoj pokrajini VLAŠKOJ i teritoriji KUCOVLAŠKOJ u Makedoniji.
To smo uglavnom mi, tu smo najmanje 10 000 godina i primili smo jezik od Slovena!
Kod Crnogoraca je ovaj gen još izraženiji nego kod ostalih političkih nacija - Srba i Hrvata.



I1b_large_RG.jpg
 
Stvari nijesu tako jednostavne.
Ako Crnogorci i Hercegovci (80% Hercegovca nosi ovaj marker) imaju istog muškog pretka od prije 10 000 godina sa Kucovlasima i Vlasima iz Rumunije, ne možemo reći da smo isti narod sa Kucovlasima iz Makedonije i Vlasima iz Rumunije. Jednostavno, poodavno smo se razdvojili, imamo POTPUNO različite kulture, svakako ne osjećam da sam isti narod ni sa jednim Ličaninom i Kninjaninom, a kamoli sa Kucovlasima i Vlasima iz Rumunije.
Ovi genetski markeri dosta toga pokazuju, al ne pokazuju KULTURE raznih naroda.
 
Poslednja izmena:
Ovako, ko "strucnjak" da se umijesam u ovu shatro diskusiju, uzimajuci u obzir rizik da su ove mape mozda tacne, mozda i ne, ali ako je ovakav raspored E3b onda Vlasi i Kucovlasi ne bi bili Iliri, nego mozda Tracani, ili Dacani, jerbo kod njih nema I1b. E3b kazu nije europska happlo.
Shta ima novo u ovim istrazivanjima? Valja li ovo sve sta?
 
Ovako, ko "strucnjak" da se umijesam u ovu shatro diskusiju, uzimajuci u obzir rizik da su ove mape mozda tacne, mozda i ne, ali ako je ovakav raspored E3b onda Vlasi i Kucovlasi ne bi bili Iliri, nego mozda Tracani, ili Dacani, jerbo kod njih nema I1b. E3b kazu nije europska happlo.
Shta ima novo u ovim istrazivanjima? Valja li ovo sve sta?

Karte svakako ja nijesam pravio, zar ne? A svaka slika - karta ima svoju adresu.

Rimljani su sve stanovnike Balkana zvali zbirnim imenom Iliri.
Bas je njih briga bilo, bas su oni glavu razbijali ko je ko unutar Balkana. Za njih su osim Grka, u ovim nasim krajevima sve to bili Iliri! Izgleda da su unutar tog Ilirika bili i danasnji Albanci i Vlasi to jest MI.
Izgleda da su Albanci kasnije, poslije Vlaha stigli na Balkan, ali takodje prilicno davno!

Dakle kod Srba u Srbiji vlaški marker, ovaj marker I1b zastupljen je oko 30% ili i više. To su dakle uglavnom doseljenici iz Crne Gore, Hercegovine i Bosne.
U Srbiji slovenski marker R1a zastupljen 15%.

U Hercegovini I1b zastupljen 80%.
U Bosni I1b (ukupno kod svih), oko 50%

U Hrvatskoj I1b - vlaški marker je zastupljen 30%, pa i više mislim.
U Hrvatskoj SLOVENSKI marker zastupljen 30% naročito u SLAVONIJI.
Dakle kod Hrvata dvije trećine su VLASI I SLOVENI, jedna trećina sve ostalo.

Za Crnu Goru ne znam, pretpostavljam da je oko 60% vlaški I1b marker.
 
Poslednja izmena:
Genetics

Further information: Genetic history of Europe

The modern Slavic peoples come from a wide variety of genetic backgrounds. The frequency of Haplogroup R1a[2] ranges from 63.39% by the Sorbs, 56.4% in Poland and 54% in Ukraine, to 15.2% in Macedonia, 14.7% in Bulgaria and 12.1% in Herzegovina. [11] [12] Haplogroup R1a may be connected to the spread of Proto-Indo-Europeans (see Kurgan hypothesis for more information).

A new study [13] studied several Slavic populations with the aim of localizing the Proto-Slavic homeland. The significant findings of this study are that:

1. Two genetically distant groups of Slavic populations were revealed: One encompassing all Western-Slavic, Eastern-Slavic, and two Southern - Slavic populations (Croats, Slovenes), and one encompassing all remaining Southern Slavs. According to the authors most Slavic populations have similar Y chromosome pools - R1a, and this similarity can be traced to an origin in middle Dnieper basin of the Ukraine from Ukrainian LGM refuge 15 kya.[14]
2. However, some southern Slavic populations such as Serbians, Macedonians, Bulgarians, and Bosnians are clearly separated from the tight DNA cluster of the rest of Slavic populations. According to the authors this phenomenon is explained by "...contribution to the Y chromosomes of peoples who settled in the Balkan region before the Slavic expansion to the genetic heritage of Southern Slavs..."[15]

Northern Eastern Slavs are distinguished by the presence of Y Haplogroup N in their genome. Postulated to originate from Central Asia, it is found at high rates in Finnic peoples. Its presence in Northern Russians[16] attests to the Northern Eastern Slavic tribes mixing with Finno-Ugric peoples in northern Eurasia.

nishta to nije chudno
i crnogorac je dobrim delom u pravu
tamo gde su starosedeoci
nekako im je genetska slika... da kazem "chistija"
ne u rasnom smislu...

shto dalje ishli
i shto se vishe meshali

ona je manje ona matichna

mnogo dobra stranica na wikipediji o slovenima

tako sazeto, a tachno i precizno
 
Zašto kažem da je I1b naš marker? Zato što je najzastupljeniji kod takozvanih JUŽNIH SLOVENA, takozvanih JUGOSLOVENA.
Dakle, kod Hrvata preko 30%, kod Srba iz Srbije preko 30% kod Bosanaca i Crnogoraca još i više.
Ne možemo dakle smatrati za naš marker - slovenski marker, kad je on u manjini u odnosu na I1b. A takođe i I1b je starosjedeoc ovđe, i to poduži straosjedeoc!

Mi smo samo LINGVOSLOVENI, primili smo slovenski jezik, mada nije baš pametno reći da neko pripada samo jezički nekoj grupi.
A Slovene su Turci davno počistili, oćerali u roblje za Stambol, pa je sad Stambol pun svjeltlih, smeđih i plavokosih Turaka!
Sloveni su takođe pobjegli na sjever, pa su azijatske Hune pretvorili u plavokose Mađare...

Kad su Slovene Turci počistili, vlaški stočari su se spuštili i u ravnice.

Opet ponavljam, ako ja i Kucovlah (Cincar) imamo zajedničkog muškog pretka od prije 15 000 godina, ja ne smatram da smo iz istopg naroda. Cincarska i crnogorska kultura nemaju baš veze zar ne?
Neki ludaci će pomisliti da su markeri ustvari nacije.... Od toga nema ništa ta je priča završena.

Inače za sebe ne znam koji mi je marker.
Ima li đe u blizini da se to utvrdi: Sarajevu, Beogradu, Zagrebu?


:super:

:klap:


Pozdrav svim mitomanijacima!


:bye:
 
Poslednja izmena:
Пази још категорију, "лингвословени"... Тотални кретенизам. Јесте, романски и германски народи су "расе" и једно "етничко биће", а једино Словени су некаква вештачка категорија људи повезаних по сродном језику... Ало, па дефиниција Словена је та да је у питању језичка група народа (као и Германи или Романи), какви сад "ЛингвоСловени"... то је плеоназам (ај, трк на Гугл да видиш шта је плеоназам)...
 
СЛОВЕНИ, велика група индоевропских народа сродна по језику и култури.

Значи, група народа сродних по језику. А Укро-Ото измишља топлу воду, и "доказује" како балкански Словени нису Словени, већ су Словени само по језику. Па како се другачије може бити Словен, него по језику? Свашта. По "крви" можда? По "хаплогрупама"? Па по тој уврнутој логици су "Словени" 50% становништва Аустрије.
 
Пази још категорију, "лингвословени"... Тотални кретенизам. Јесте, романски и германски народи су "расе" и једно "етничко биће", а једино Словени су некаква вештачка категорија људи повезаних по сродном језику... Ало, па дефиниција Словена је та да је у питању језичка група народа (као и Германи или Романи), какви сад "ЛингвоСловени"... то је плеоназам (ај, трк на Гугл да видиш шта је плеоназам)...

rumuni nisu "rasa" sa shpancima
definitivno

a slazem se sa da chovek uglavnom pishe brljotine
i to veoma selektivno pishe chinjenice

ali nije bash sve shto napishe totalna nebuloza

za razliku od zivotinjskog carstva

ovo za haplo grupe je fakat

i dokazuje ono shto inache ja i ti prichamo na forumu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Нису ни Аустријанци "раса" са Норвежанима, нити Македонци "раса" са Пољацима, наравно. Реч је о различитим народима везаним осећањем припадности по оном што је најбитније - језиком, елементима културе, самоидентификацијом и пореклом. Притом, када кажем "порекло", мислим на једну (кључну) предачку линију која је заједничка, а не на истоветност свих предака.

Ова креатура, међутим, покушава да изгради неку свест о припадности која се базира на "крви и тлу". Распореди хаплогрупа... било би интересантно да их не поставља, словима, дебил, који је за хаплогрупе највероватније први пут у животу чуо на сајту монтенегрина.цом, и који је толико тврд "углаву" да већ пуну годину одбија да прихвати неке најосновније историјске чињенице које су му буквално натрљане о њушку, већ папагајски понавља, рецимо, глупости о потпуном исељењу Шумадије у 17. веку, и насељавањем Војводине (!), говорећи о догађају Сеобе Срба, које је Цетињанин Арсеније III Црнојевић населио по Славонији и сев. Мађарској, а колико видим не одустаје ни од глупости столећа, једнакости себри-Срби, иако су му милион пута цитирани и Душанов Законик, и средњовековне повеље.

Наравно, слажем се са оним што и ти наводиш да се слажеш са тим, него само гунђам и пи*дим што је о томе нашао да пише овај Кречо Хакија, и који из тога изводи неке сасвим другачије закључке од оних какве би требало извлачити. За њега је то доказ да западно од те непремостиве вармеђе титан-реке Дрине нема током историје Јужних Словена који се сматрају Србима, а да у зетским гудурама као у каквом селу Астерикса и Обеликса хиљадама година обитава неки недодирљиви и етнички чист народ са етнички чистим људима... :)
 
Нису ни Аустријанци "раса" са Норвежанима, нити Македонци "раса" са Пољацима, наравно. Реч је о различитим народима везаним осећањем припадности по оном што је најбитније - језиком, елементима културе, самоидентификацијом и пореклом. Притом, када кажем "порекло", мислим на једну (кључну) предачку линију која је заједничка, а не на истоветност свих предака.

Ова креатура, међутим, покушава да изгради неку свест о припадности која се базира на "крви и тлу". Распореди хаплогрупа... било би интересантно да их не поставља, словима, дебил, који је за хаплогрупе највероватније први пут у животу чуо на сајту монтенегрина.цом, и који је толико тврд "углаву" да већ пуну годину одбија да прихвати неке најосновније историјске чињенице које су му буквално натрљане о њушку, већ папагајски понавља, рецимо, глупости о потпуном исељењу Шумадије у 17. веку, и насељавањем Војводине (!), говорећи о догађају Сеобе Срба, које је Цетињанин Арсеније III Црнојевић населио по Славонији и сев. Мађарској, а колико видим не одустаје ни од глупости столећа, једнакости себри-Срби, иако су му милион пута цитирани и Душанов Законик, и средњовековне повеље.

Наравно, слажем се са оним што и ти наводиш да се слажеш са тим, него само гунђам и пи*дим што је о томе нашао да пише овај Кречо Хакија, и који из тога изводи неке сасвим другачије закључке од оних какве би требало извлачити. За њега је то доказ да западно од те непремостиве вармеђе титан-реке Дрине нема током историје Јужних Словена који се сматрају Србима, а да у зетским гудурама као у каквом селу Астерикса и Обеликса хиљадама година обитава неки недодирљиви и етнички чист народ са етнички чистим људима... :)

ma ok
razumemo se

bar ja i ti
shto sa nekim ostalim povremenim chlanovima nije sluchaj
a saigrachnom nije problem inteligencija
vec frustracija

shto ja s njim nisam mogo nikad da se objasnim

a chavrljali smo mi povremeno
i na temama i na pp

i kapirao sam njegov rad kao propagandu za secesionizam prilikom referenduma

mislim... onoliko dssovca sa zaduzenjem da s*eru na politici
shto i njemu ne bi bio poso

a onda su otishli
i na moju radost
:D

al on je tu
i smara

znachi... nije ni njemu lako

ne bavim se njegovim temama

opaska je bila povodom najezde sereticevaca
i starosedelashtva srba na balkanu

ako prochitash ponovo post
videcesh
 
I1b

Vlaški gen (moj naziv, jedini ispravan), ili "dinarska haplogrupa", žarište u Hercegovini, Bosni, Crnoj Gori, rumunskoj pokrajini VLAŠKOJ i teritoriji KUCOVLAŠKOJ u Makedoniji.
To smo uglavnom mi, tu smo najmanje 10 000 godina i primili smo jezik od Slovena!
Kod Crnogoraca je ovaj gen još izraženiji nego kod ostalih političkih nacija - Srba i Hrvata.



I1b_large_RG.jpg

Svaka čast ako je ova mapa tačna! Lepo se vidi da najtamnija zona predstavlja srpski deo Hercegovine (Hercegovina u Rep.Srpskoj), Staru Hercegovinu u Crnoj Gori gde uglavnom i žive Srbi iz Crne Gore,istočni deo Bosne (srpski), kao i celu Rašku u Srbiji! Dakle, tačno mape srpskih zemalja po mapama Porfirogenita, a treba dodati i Neretvljane (Pagane) iz današnje Hrvatske koji su po njemu, i po drugim istoričarima bili Srbi! Lepa mapa, ako je tačna, mnogo govori o tome kako su ljudi sa tromeđe ove danas tri odvojene zemlje zapravo isti narod, genetski gledano, ma kako se oni danas zvali! Mada mi je sumnjivo što najveći deo ove površine je u današnjoj Srbiji, kao da je mapa malo pomerena severno, jer nema baš smisla da samo deo hercegovaca bude ovde!
 
Poslednja izmena:
opaska je bila povodom najezde sereticevaca
i starosedelashtva srba na balkanu

ОК, капирам. А што је најгоре (и то ми је тешко да признам), овај Играчина макар нуди неке аргументе... Јесте да су истргнути из контекста, да му је полемичка способност на нивоу примата, али макар не изводи неко "црногорство" нечега на основу рандом-распоређених слова Ц, Н и Г, и не бави се тим глупостима да су Гилгамеш, Тутанкамон или америчко племе Црне Ноге Црногорци... Мени можда само иде више на живац јер безочније лаже, мада, можда ми то само тако делује...
 
Што је најгоре, ја чак нисам ни сасвим начисто шта су то хаплогрупе, и да ли беше имају везе са Y-хромозомом, или са митохондријалном ДНК, а не верујем да и остали учесници имају ишта бољу представу (свака част ако грешим).

Нарочито овај Кречо Хакија, за кога не верујем ни да зна да наброји ни она 4 нуклеотида који улазе у састав ДНК...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top