Kljucne reci?

  • Začetnik teme nnnnnnneneneeeeee
  • Datum pokretanja
kljucne reci ti sluze da te robot (deo pretrazivaca koji ispituje tvoje stranice) preciznije dodao u bazu i da bi posle na osnovu toga (izmedju ostalog) rangirao tvoj sajt kad neko trazi.
unose se sa META, bla, bla, bla :) u vecini editora mozes da ih dodas automatski (bez kucanja koda), al ne znam iz glave.

pozdravi
 
Pisem za DW. U Insert panelu izaberes opciju HEAD a potom kliknes na ikonicu kljucic. Tamo upises sve moguce reci koje mislis da imaju veze sa tvojim sajtom i pomocu kojih bi te ljudi nasli
 
nnnnnnneneneeeeee:
Moze li mi neko objasniti sta su to kljucne reci?Gde se upisuju,za sta sluze i sve vezano za njih,ako nije problem...Hvala.

Moj ti je savet da bolje odmah zaboravis na ovo jer nekako imam osecaj da ce ti prva ideja posle ovih odgovora biti da stavis za kljucne reci sve pojmove za koje bi voleo da te pretrazivaci pozicioniraju a ako nemaju veze sa sadrzajem na datoj stranici to je skoro siguran put da ti se rejting sajta totalno sroza u ocima vecine pretrazivaca. Tako da ako neznas bolje ih uopste ne koristis jer ako ih nemas - stete nikakve imati neces. Ono sto bi trebalo da stavis a to je sledece:

<HEAD>
<TITLE>Ovde obavezno stavi naslov sajta</TITLE>
<meta name="description" content="A ovde par recenica koje daju smislen opis onoga sto se na datoj stranici nalazi">

....
</HEAD>

prvo igra kakvu takvu ulogu za pretrazivace a drugo pomaze da kada te pretrazivac pozicionira postavi to sto je napisano kao opis sajta.
 
galija:
Pisem za DW. U Insert panelu izaberes opciju HEAD a potom kliknes na ikonicu kljucic. Tamo upises sve moguce reci koje mislis da imaju veze sa tvojim sajtom i pomocu kojih bi te ljudi nasli
Imam DRMW 2004 MX ali tu opciju HEAD u insert panelu stvarno ne mogu da nadjem....:(
 

Back
Top