POMAGAJTE!!!

samo~ja

Početnik
Poruka
3
Imam 18 godina i upravo sam zavrsio srednju skolu u kojoj sam stekao najbolju drugaricu i najboljeg druga. Jos od prve godine znam da je moj drug zaljubljen u tu moju drugaricu, a ona u njega nije i ne namerava da se ikada smuva sa njim (sto ne znaci da je losa osoba, nego jednostavno ima svoje razloge). To je najstarija prica u knjizi i svi moji (i njegovi) drugovi znaju za njegovu neuzvracenu ljubav. Decko pati za njom vec 4 godine. Ja sam se do sada trudio da budem neutralan u celoj toj stvari.. E a onda se sve to nekako promenilo u toku noci.. Nisam ni izvalio kada se to desilo samo znam da smo se ja i ona zaljubili jedno u drugo i to ne samo zaljubili, volim je kao nijednu do sada, ona mene takodje. U svemu se razumemo, nista ne sakrivamo jedno od drugog, zna vise o meni nego bilo ko drugi (pa cak i taj moj najbolji drug), znaci ozenio bih je da nije ovako sjebana situacija, zaljubljen sam do usiju! To traje vec nekih mesec dana, i dogovorili smo se da se ne smuvamo iz postovanja prema tom drugu, vec samo sedimo i pricamo po ceo dan. Niko ne zna za to osim nas dvoje.

Sobzirom na to da iz dana u dan postajemo sve vise ludi jedno za drugim, a i postaje neizdrzivo da sedim pored devojke koju volim najvise na svetu i da je samo gledam, svestan sam da cu uskoro morati da biram izmedju njih dvoje. Ustvari, izmedju nje i ostatka drustva, posto ne verujem da bih mogao da im pogledam u oci posle toga. A i verujem da bi me posle toga toliko grizla savest da bih se bacio sa mosta.

Znam da je ovo sve glupo i jedini razlog zasto trazim odgovore po internetu je sto sam stvarno ocajan.. Ako je neko bio u slicnoj situaciji, ili ako misli da ima neki konstruktivan predlog molim vas odgovorite, zivoti dvoje mladih ljudi su u pitanju :). Pre nego sto neko predlozi moram da kazem da ne boh mogao da je ne vidjam, ona mi je sve u zivotu. Takodje sumnjam da ce moj drug prestati da se lozi na nju uskoro, a i da prestane koja je korist? Zao mi je ako sam nekoga smorio sa ovom temom, nemojte da mi pricate kako ima milion riba a samo jedan ortak znam sve to.. Osim toga, nema milion riba kao sto je ona, postoji samo jedna, siguran sam u to...
 
P123.jpg
 
Život je kratak da bi uskratio sebi takvu ljubav...

U svakom slučaju - prvo pričaj sa drugom; kaži takva i takva situacija. I nemoj da ga PITAŠ; nego mu SAOPŠTI. Mislim, ako je već definitivno da ona NEĆE biti s njim, nikada, a nikada i nisu bili zajedno... Čemu onda ustručavanje?
I koliko postoji 'riba', toliko postoji i 'ortaka'.
Na kraju krajeva, svakako se oženiš i zakuneš 'ribi', a ne 'ortaku'
 
Ko prvi do djevojke, njegova djevojka:D

Tvoj drug je 4 godine izgubio vrijeme na jednu djevojku, jednostavo mu objasnu kakva je stvar.

Trebace mu dosta dok shvati, ali shvatice situaciju.

Samo opusteno;)
 
Život je kratak da bi uskratio sebi takvu ljubav...

U svakom slučaju - prvo pričaj sa drugom; kaži takva i takva situacija. I nemoj da ga PITAŠ; nego mu SAOPŠTI. Mislim, ako je već definitivno da ona NEĆE biti s njim, nikada, a nikada i nisu bili zajedno... Čemu onda ustručavanje?
I koliko postoji 'riba', toliko postoji i 'ortaka'.
Na kraju krajeva, svakako se oženiš i zakuneš 'ribi', a ne 'ortaku'


Da da....kako je to lepo..."riba",riba bude i prodje a ortak ostaje tu zauvek,jos ako je najbolji,i sve bih video tebe da si na njegovom mestu.Ja necu da mu dajem savete ali nek on lepo sedne i razmisli,koga zeli da izgubi,prijatelja ili tu devojku.Jer ce tesko koji prijatelj to da oprosti,jos vise kad je zaljubljen u nju 4 godine...To sto se vi volite ne znaci da cete da uspete,i jace veze su pucale nego vase,a recimo,smuvate se i izgubis druga zbog nje,kasnije se posvadjate i raskinete (daleko bilo) a sretnes druga na ulici,oces li moci da ga pogledas u oci,kako bi tebi bilo...samo malo razmisli,ne trebaju ti niciji saveti...
 
Ni slucajno da se zenis sa 18...jos si mnogo zelen u glavi...a ljubav se desi i nemas se sta kome pravdati...ako je ona korektno dala do znanja da nece sa tim deckom, i on to zna, nisi ti kriv sto joj se svidjas....a drug ako je pravi, razumece....
 
U ovom slucaju moras da biras izmedju njih. Ako mislis da veza nece dugo trajati ti sacuvaj prijateljstvo. Ako je to devojka za ceo zivot budi sa njom ali nemojte da petljate tom liku iza ledja nego mu recite pa neka vidi sta ce. I nemojte da se vencavate, mladi ste jos :)
 
Takodje sumnjam da ce moj drug prestati da se lozi na nju uskoro, a i da prestane koja je korist? Zao mi je ako sam nekoga smorio sa ovom temom, nemojte da mi pricate kako ima milion riba a samo jedan ortak znam sve to.. Osim toga, nema milion riba kao sto je ona, postoji samo jedna, siguran sam u to...


Batice.. ili ce$ ti da rokne$ njega ili ce on tebe. Trece nema
 
Znam da je ovo sve glupo i jedini razlog zasto trazim odgovore po internetu je sto sam stvarno ocajan.. Ako je neko bio u slicnoj situaciji, ili ako misli da ima neki konstruktivan predlog molim vas odgovorite, zivoti dvoje mladih ljudi su u pitanju :). Pre nego sto neko predlozi moram da kazem da ne boh mogao da je ne vidjam, ona mi je sve u zivotu. Takodje sumnjam da ce moj drug prestati da se lozi na nju uskoro, a i da prestane koja je korist? Zao mi je ako sam nekoga smorio sa ovom temom, nemojte da mi pricate kako ima milion riba a samo jedan ortak znam sve to.. Osim toga, nema milion riba kao sto je ona, postoji samo jedna, siguran sam u to...
prvo nije mi jasno zasto u opste postavljas pitanje,kada se meni cini da si ti vec doneo odluku.tj jasno mi je,i ja to nekad radim - vec sam donela odluku,a postavim pitanje da bih umirila savest.

moj predlog ti je da pre nego sto bilo sta odlucis dobro izvagas situaciju ( jeste sad ce neko da kaze kako je proracunatost losa,ybg ko ce da vodi racuna o tebi ako ne sam...).

iz mog ugla ja to ovako vidim:
ti i ona imate po osamnaest godina,na pocetku si zivota,iskustava itd i po svoj prilici,vi mozete da provedete neko vreme zajedno,da dosadite jedno drugom i da sve to pukne posle odredjenog perioda.ne mora da znaci ima i izuzetaka od pravila,ali svi izuzeci koje ja znam mahom datiraju iz 50ih i 60ih godina dvadesetog veka :) a te srednjoskolske veze iz moje generacije za koje sam ja znala,do sad su sve popucale...
sa druge strane mozes da pristupis iskreno drugu,ali ljudi su cesto veoma sujetni i nece mu se to nikako svideti.
da ne duzim previse mislim da su ti drug i drustvo bolji izbor od devojke.i sigurna sam da ih ima jos tako dobrih a i boljih.uvek mozes pokusati i sa drugaricom da malo ohladis,ne vidite se neko vreme dok ne prodje i posle nastavite prijateljski (moze moze pokusala sam)...iskreno previse ste mladi...i sve su prilike da ti propadne,bar prema ogromnom uzorku ljudi....a ti vidi kako hoces,al nemoj ici samo instinktima,koristi malo i razum....on je obicno taj koji uvek spasi situaciju...bar meni...
 
ako hoćeš da budeš pravi drug, reci mu ti prije nego što sazna od nekog drugog!
toliko bar možeš?

a to da li će društvo prihvatiti tvoju vezu sa tom djevojkom, koliko će sve to trajati itd.
to ostavi za kasnije, vrijeme će pokazati...
 
zeznuto...
ako ti je taj ortak toliko dobar ortak,razumece...mozda ne odmah,ali vremenom hoce.....
prava prijateljstva ne pucaju zbog devojke ili momka....bar ne bi trebalo....
a i sta tebi moze da garantuje da cete biti prijatelji celog zivota?
moja drugarica je bila sa mojim bivshim dechkom koga sam tada jos uvek volela...nisam se ljutila,nije ona kriva sto smo nas dvoje raskinuli i on hoce sa njom a ne samnom....taj lik je bio moja prva ljubav....
ali ako nece,nece...ne moze niko nikoga siliti da bude sa njom ili njim....ljubavi dodju i prodju,pogotovo u tim godinama....
i ja se vise sa njom ne druzim,ne zbog njega,vec smo se odvojile "prirodnim" putem....posvadjale se oko gluposti i kraj....spontano prestale da se chujemo i vidjamo i .....zaborav...
 
Sobzirom na to da iz dana u dan postajemo sve vise ludi jedno za drugim, a i postaje neizdrzivo da sedim pored devojke koju volim najvise na svetu i da je samo gledam...


Jaaaahuuu, nisam ni citao do kraja, ali MOGU SAMO DA ZAMISLIM KAKVE CE TO BITI JEBACINA KAD SE DOHVATITE KONACNO, uhuhuuuuu!!! :D

zanimljiva mu je dok je ne proba..posle ce po difoltu da blene u druge
 
Ako ste najbolji prijatelji; i ti vodiš računa o njegovim osećanjima; zašto si ti taj koji treba da se žrtvuje; odnosno, zašto taj drug ne bi mogao i razumeo tvoja osećanja.
Pogotovo i što su njena osećanja na tvojoj strani.

na kraju, ako se on naljuti - njegov problem ,a ne tvoj...
Samo, ti mu reci, nemoj ga lagati i sakrivati se.

A da, definitivno ne znači da ćete vas dvoje opstati, niti njih dvoje, niti vas troje........ Ali ako se sad tako osećaš, go for it
 
iz mog ugla ja to ovako vidim:
ti i ona imate po osamnaest godina,na pocetku si zivota,iskustava itd i po svoj prilici,vi mozete da provedete neko vreme zajedno,da dosadite jedno drugom i da sve to pukne posle odredjenog perioda.ne mora da znaci ima i izuzetaka od pravila,ali svi izuzeci koje ja znam mahom datiraju iz 50ih i 60ih godina dvadesetog veka :) a te srednjoskolske veze iz moje generacije za koje sam ja znala,do sad su sve popucale...
sa druge strane mozes da pristupis iskreno drugu,ali ljudi su cesto veoma sujetni i nece mu se to nikako svideti.
da ne duzim previse mislim da su ti drug i drustvo bolji izbor od devojke.i sigurna sam da ih ima jos tako dobrih a i boljih.uvek mozes pokusati i sa drugaricom da malo ohladis,ne vidite se neko vreme dok ne prodje i posle nastavite prijateljski (moze moze pokusala sam)...iskreno previse ste mladi...i sve su prilike da ti propadne,bar prema ogromnom uzorku ljudi....a ti vidi kako hoces,al nemoj ici samo instinktima,koristi malo i razum....on je obicno taj koji uvek spasi situaciju...bar meni...

Vidim da vecina odgovora ide na to da ce veza sa devojkom verovatno puci, a veza sa drugom ostaje zauvek. A to uopste ne mora da znaci! I veza sa drugom moze vrlo lako da se olabavi: odete na razlicite fakultete, on nadje neko svoje novo drustvo, ti neko svoje, posle par godina mozete cak ziveti i u razlicitim drzavama (nikad se ne zna), pa onda jednom on sa svojom porodicom, ti sa svojom... Ne znaci da necete vise biti u kontaktu, ali prosto ko zna da li cete za par godina biti ovoliko bliski kao danas (i to sve potpuno nezavisno od te devojke)! Dakle sanse da ce ti drugarstvo sa njim puci su po meni jednake kao i sanse da ce ti puci veza sa tom ribom! A osecanja koja vas dvoje sada imate ne kupuju se na pijaci: to ti se desi samo par puta u zivotu (i to ako imas srece)! Dakle moj ti je savet da, ako se stvarno volite, onda apsolutno ne treba da vas zanima sta drugi misle o tome! Ako treba, pomerite planine da biste bili zajedno!
 

Back
Top