VIDEO KOMPRESIJA
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: VIDEO KOMPRESIJA

zix
    Guest

Podrazumevano VIDEO KOMPRESIJA

GDE MOGU DA SKINEM NEKI DIVX CALCULATOR SA KOJIM BIH MOGAO DA PRORACUNAM KAKO DA KOMPRESUJEM RECIMO DIVIX SA 2 CD-A NA JEDAN CD (PA NEKA JE I LOSIJA SLIKA)
    I DALI NEKO ZNA DA MI OBJASNI STA BI U TOM SLUCAJU TRBAO DA RADIM SA PREVODOM KAKO NJEGA DA ZALEPIM?
    KONKRETNO.... IMAM PAR FILMOVA DIVX-A KOJI SU EXTRA KVALITETA SLIKE I SA 5.1 ZVUKOM NA DVA PA I TRI CD-A KAKO DA TO KOMPRESUJEM NA JEDAN NARAVNO UZ GUBITKE ALI TO MI NIJE BITNO. IMAM VIRTUAL DUB ALI NEZNAM KOJIM KODEKOM I KAKO DA KOMPRESUJEM

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: VIDEO KOMPRESIJA

Citat Original postavio zix
    GDE MOGU DA SKINEM NEKI DIVX CALCULATOR SA KOJIM BIH MOGAO DA PRORACUNAM KAKO DA KOMPRESUJEM RECIMO DIVIX SA 2 CD-A NA JEDAN CD (PA NEKA JE I LOSIJA SLIKA)
    I DALI NEKO ZNA DA MI OBJASNI STA BI U TOM SLUCAJU TRBAO DA RADIM SA PREVODOM KAKO NJEGA DA ZALEPIM?
    KONKRETNO.... IMAM PAR FILMOVA DIVX-A KOJI SU EXTRA KVALITETA SLIKE I SA 5.1 ZVUKOM NA DVA PA I TRI CD-A KAKO DA TO KOMPRESUJEM NA JEDAN NARAVNO UZ GUBITKE ALI TO MI NIJE BITNO. IMAM VIRTUAL DUB ALI NEZNAM KOJIM KODEKOM I KAKO DA KOMPRESUJEM
    Virtual dub je odlican...

ZIX
    Guest

Podrazumevano

:shock: ZNAM DA JE ODLICAN ALI KAKO DA ZNAM KAKO DA KOMRESUJEM KAD NALEPIM JEDAN NA DRUGI TRI DELA FILMA IDA TO SVE IZADJE 700.MB

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Uz iskustvo sa preko 350 diskova raznog materijala mogu da kažem da još ne videh taj čuveni kalkulator koji može da izračuna veličinu fajla, pošto je to sve, samo ne tačno.

Naime, tzv. bitrate kalkulatori mogu samo apstraktno da "odvale" moguću veličinu uzimajući u obzir bitrate video i audio kanala, kao i ukupnu dužinu materijala, ali ne i sadržaj. Konkretan primer su recimo trileri. U njima imaš akcije, pa mirne scene, pa još mirnih scena, pa 20 minuta akcije, pa totalno mrtvilo itd. Neretko se dešava da impresum traje i čitavih 10 minuta (popularna "slova"), što lukavi bitrate calc ne uzima u obzir i promašaj može da bude veliki i čitavih 100MB.

Kodeci koji imaju najpostojaniji bitrate su DivX3 i Xvid. Njihovim korišćenjem bitrate kalkulatori i imaju svrhe, pošto je proračun ispravan u nekih 85%, ali zato imaju i svoje loše strane (bagovi, razni drugi nedostaci...)

Slične teme

1. Kompresija video fajla?
    Autor Lexa u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.02.2009., 04:14
  2. Kompresija u divx format
    Autor Sentimentalna budala u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.02.2006., 22:07
  3. kompresija mnooogo slika
    Autor Peruzzi u forumu Softver
    Odgovora: 5