Идеална држава

Strela

Elita
Poruka
17.244
ПРИНЦИПИ

ПРАВИЛА

ПРОЦЕДУРА



Идеална држава, која тежи да буде успешна, сређена и богата, мора се базирати на Принципима, следити јасна и недвосмислена Правила (Устав и Закони), уз јасну и прецизну Процедуру.

Државе (и друштва) које се не држе Принципа, Правила и Процедуре, осуђене су на хаос, анархију и сиромаштво.


Напомена: Ова Три П, важе превасходно за унутрашње устројство идеалне државе, док у односу на спољни свет
важе само делимично и у оној мери, док не угрожавају интересе идеалне државе.


Ваше мишљење и примери?
 
a shto se tiche teme

drzavu chine tanovnici drzave
a funkcionisanje i uspeshnost iste jedino zavisi od mentalnog sklopa stanovnika
iliti kulture 8)

u prevodu
srbija nece nikad da bude uspeshna zemlja
:(

jer izgradnja nove kulture kod datog naroda
novih navika i vrednosti
traje mnooooooooooooooooogo dugo
ako se ima volja, naravno

kod nas se nema volje za napredovanjem
 
Нема већег идеалa од овог државног уређења
File


Извор илустрације http://docs.google.com/View?docid=ds7f9jx_10c38nkndw
 
Poslednja izmena:
ali podanici :roll: cemu to? :neutral:

Таква је терминологија.

Ти и ја смо поданици Републике (Деспотије) Србије, плаћамо порез, поштујемо правни поредак... то се зове подаништво...

А држава, то му ваљда дође судство, парламент, полиција...
 
ПРИНЦИПИ

ПРАВИЛА

ПРОЦЕДУРА



Идеална држава, која тежи да буде успешна, сређена и богата, мора се базирати на Принципима, следити јасна и недвосмислена Правила (Устав и Закони), уз јасну и прецизну Процедуру.

Државе (и друштва) које се не држе Принципа, Правила и Процедуре, осуђене су на хаос, анархију и сиромаштво.


Напомена: Ова Три П, важе превасходно за унутрашње устројство идеалне државе, док у односу на спољни свет
важе само делимично и у оној мери, док не угрожавају интересе идеалне државе.


Ваше мишљење и примери?

mislim da se pojam anarhija koristi tendeciozno i netacno, koliko ja znam anarhija je najvisi stepen drustvenog uredjenja kada se vlast ne vrsi silom, ni unutra ni napolju, niti donosi dobit/benefit politicarima

a za onaj post sa krugovima dodatak da je zemlja ravna i pociva na ledjima 4 slona/kornjace
 
....

a za onaj post sa krugovima dodatak da je zemlja ravna i pociva na ledjima 4 slona/kornjace

Извините, али Вам морам противречити.

Ви немате појма и много сте заостали, зар Вам до сада нико није изнео доказе да је планета Земља небеско тело округлог облика?
 
ПРИНЦИПИ

ПРАВИЛА

ПРОЦЕДУРА



Идеална држава, која тежи да буде успешна, сређена и богата, мора се базирати на Принципима, следити јасна и недвосмислена Правила (Устав и Закони), уз јасну и прецизну Процедуру.

Државе (и друштва) које се не држе Принципа, Правила и Процедуре, осуђене су на хаос, анархију и сиромаштво.


Напомена: Ова Три П, важе превасходно за унутрашње устројство идеалне државе, док у односу на спољни свет
важе само делимично и у оној мери, док не угрожавају интересе идеалне државе.


Ваше мишљење и примери?


Priznajem samo principe pravila i procedure od P
Bez P će biti propasti i to sigurno!
 
kako da se ne delimo kada pojedinci to zagovaraju na čelu sa BoTa-om,mi koji smo pomirljivi hoćemo da ukažemo na greške,ali oni "EU,pa EU",odbijajući da saslušaju argumentovane dokaze protiv "EU" i protiv koalicije "evropejaca" koja je okupila i s k..... i s konopca.
 

Back
Top